Poradniki - Pro Evolution Soccer 2011

10
12
5
1
 • Trudność trofeów: 3/10
 • Trofea offline: 26
 • Trofea online: 1
 • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 30-50 godzin
 • Minimalna ilość przejść: -
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Osoby czytające ten poradnik mogą odnieść wrażenie, że już go widziały. Najprawdopodobniej widziały go na naszej stronie przy okazji opisywania poprzedniej części serii. Twórcy w kwestii tegorocznych trofeów poszli wyjątkowo na łatwiznę, czasami nawet nie zmieniając nazw pucharków - więc ja dostosowałem się do ich poziomu, przenosząc część opisów, których nie było sensu tworzyć na nowo. O samej grze...pucharki stoją na takim samym poziomie trudności - wolne są tylko troszkę trudniejsze, całą resztę można wbić bez żadnych problemów. Na szczęście platyna wymaga znacznie mniej czasu, przez możliwość kupienia "kodów" do trybu BAL. Łatwo i w miarę szybko, czego chcieć więcej ? Może tylko gameplayu z FIFY, bo pomimo zmian nowy PES mnie nie przekonał i kto wie, czy za rok nie pojawi się poradnik do FIFY12 'by TheMichal'

autor: TheMichal

First Glory
Wystarczy wygrać jeden mecz.
Trudność: 1/10

Perfect 10
Należy wygrać 10 spotkań z rzędu. Najłatwiej zrobić to ustawiając najniższy poziom trudności.
Trudność: 1/10

Come Back Win
Dajemy strzelić sobie gola, a następnie strzelamy dwa wychodząc na prowadzenie. Wystarczy tylko dowieźć wynik do końca meczu. Ilość goli jest dowolna - po prostu trzeba wygrać mecz, w którym wcześniej się przegrywało.
Trudność: 1/10

Last Gasp Winner
Trzeba strzelić zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Nie jest to nic trudnego, ponieważ na najniższym poziomie trudności można bezkarnie biegać po polu karnym drużyny przeciwnej, zwłaszcza jeśli weźmiemy zespół nafaszerowany indywidualnościami i gramy przeciwko słabeuszom. Rozgrywamy cały mecz tak, aby wynik był remisowy i na samym końcu podążamy z piłką w pole karne rywali. Następnie gdy zegar wskaże 90 minutę strzelamy gola i w konsekwencji wygrywamy całe spotkanie, wraz z trofeum.
Trudność: 2/10

World Traveller
Autorzy w tym roku wrzucili do gry 25 stadionów. Aby zdobyć trofeum musimy rozegrać przynajmniej jeden mecz na każdej z nich. Radzę pracować nad tym trofeum równolegle ze zdobywaniem pucharków za wygranie 10 meczów z rzędu, czy też strzelaniu goli z wolnych. Rozpoczynając kolejne mecze po prostu wybieramy stadiony po kolei, aż zagramy na wszystkich (trzeba dokończyć mecz i wyjść do menu aby mecz się na 100% zaliczył). Warto sobie zapisywać, na jakiej arenie już graliśmy. Stadiony stworzone w Edit Mode się nie liczą, mecze grane w sieci również nie.
Trudność: 2/10

The Gentleman
Z 10 ostatnich meczów trzeba uzyskać średnią fauli mniejszą niż jeden na spotkanie. Spalony jest liczony jako przewinienie.
Patrz na trofeum "Possession Play"
Trudność: 1/10

League Winner
Wystarczy zostać mistrzem w lidze krajowej w Master League. Musi być to najwyższa klasa rozgrywkowa. Przez dowolnie regulowany poziom trudności nie jest to nic trudnego, można również symulować mecze.
Trudność: 1/10

European Elite 16
Przebrnij przez fazę grupową Ligi Mistrzów w Master League i trofeum wpada. Polecam wziąć jedną z czołowych drużyn (np. Real, Barcelona, Inter), która już na początku ma miejsce w Champions League.
Trudność: 1/10

The Debutant
Wystarczy, że po rozpoczęciu kariery w Become a Legend zagramy jeden mecz i pucharek jest nasz.
Patrz na trofeum "The Super Hero"
Trudność: 1/10

International Cup Debut
Jeśli gramy dostatecznie dobrze, otrzymamy powołanie do drużyny narodowej. Wystarczy awansować z nią do International Cup, a następnie rozegrać jeden mecz.
Patrz na trofeum "The Super Hero"
Trudność: 1/10

Possession Play
Z 10 ostatnich meczów trzeba uzyskać średnie posiadanie piłki większe lub równe 60% na mecz. Warto robić to trofeum równolegle z The Gentleman. Wybieramy najniższy poziom trudności, przejmujemy piłkę, biegniemy w okolice naszego pola karnego i odkładamy pada. Gracze rywala nie podbiegną aby nam ją odebrać, a my będziemy mieli miażdżącą statystykę posiadania piłki, dodatkowo przy braku przewinień.
Trudność: 1/10

Hat-trick Hero
Wystarczy strzelić 5 hat-tricków. Można to zrobić nawet w jednym meczu, zmieniając po strzeleniu trzech goli napastników.
Trudność: 1/10

Predatory Striker
Musimy rozegrać 20 spotkań, uzyskując średnią minimum 2 goli na mecz w ostatnich 5 meczach. Nic strasznego, zwłaszcza na niskich poziomach trudności.
Trudność: 1/10

Dead-ball Expert
Jedyne trofeum w grze, które może sprawiać kłopoty starającym się o platynę. Trzeba strzelić pięć goli z bezpośrednich rzutów wolnych. Na początku udajemy się do edytora, wybieramy jakąś słabą drużynę (np. którąś z nielicencjonowanych) i obniżamy redukujemy umiejętności wszystkich jej członków do 1. Na 99 zostawiamy tylko parametr odpowiadający za agresję. Ustawiamy też graczom najmniejszy możliwy wzrost. Następnie edytujemy Cristiano Ronaldo, zwiększając maksymalnie suwaki odpowiadające za strzelanie rzutów wolnych.
Następnie wychodzimy w mecz towarzyski (polecam ustawić na 10-15 minut), poziom trudności Regular albo Professional i biegamy przed linią pola karnego, trzymając wciśnięty L2. Tutaj musimy niestety liczyć na łaskę AI i to, czy nas sfauluje. Nie robi tego często, a pewnego sposobu na przewinienie rywala nie ma - po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu polecam potrenować rzuty wolne na treningu, aby nie marnować nielicznych okazji w prawdziwym meczu.
Mnie najlepiej wychodziły mocne, proste strzały obok muru, które zmierzając w okienko nie dawały szans niskiemu bramkarzowi, ale metoda jest dowolna - piłka nie może się tylko odbić od innych graczy - musi być to bezpośredni strzał. Pucharek nie jest łatwy, ale przy odrobinie szczęścia i umiejętności powinno się udać. Przypominam tylko, że aby gole się na pewno zapisały po każdym meczu należy wyjść do głównego menu.
Trudność: 5/10

Kings of Europe
Wygrywamy rozgrywki Ligi Mistrzów w prowadząc drużynę w trybie Master League.
Trudność: 2/10

No. 1 Club
Musimy wskoczyć na pierwsze miejsce rankingu najlepszych klubów. Powinno wpaść przy okazji robienia "Perfect Season", gdzie wymagane są bardzo dobre wyniki drużyny. Warto wziąć do tego trofeum Barcelonę i wygrać wszystko co jest do wygrania.
Trudność: 1/10

World Footballer of the Year
Zawodnik naszej drużyny musi otrzymać tytuł World Footballer of the Year. Do tego trofeum warto wziąć Barcelonę, ponieważ Messi ma zapewniony ten tytuł już w pierwszym sezonie. Warto starać się o to trofeum przy okazji robienia The Invincibles.
Trudność: 1/10

10 years of Service
Najdłuższe i najnudniejsze trofeum w grze. Musimy zagrać 10 sezonów w trybie Master League. Polecam wziąć tu jakąś słabą drużynę z Eredivisie, ponieważ zaoszczędzi nam to gry w pucharach i większej liczby meczów ligowych. Następnie symulujemy wszystkie mecze, aż przebrniemy przez 10 sezonów. Niestety, można symulować tylko co jedno pole w kalendarzu, więc trofeum wymaga ogromnej ilości czasu.
Trudność: 1/10

International Cup MVP
Musimy zdobyć tytuł International Cup Player of the Tournament w trybie BAL.
Patrz na trofeum "The Super Hero"
Trudność: 1/10

The Journeyman
Należy zagrać w 10 klubach z 6 krajów w trybie BAL. Przed rozpoczęciem gry polecam wykupić wszystkie ulepszenia związane z trybem Become a Legend w sklepie gry (w głównym menu w zakładce Extras) i szybko kupić dobrego managera. Dzięki temu w każdym okienku transferowym będziemy mogli w menu odpowiedzialnym za transfery wybierać sobie trzy kluby, w których chcemy grać. Wybieramy pożądane kluby z listy tak, aby grać w klubach z sześciu krajów (wlicza się do tego też PES League), a jak już to zrobimy zgłaszamy się do dowolnych klubów, aż ich liczba osiągnie 10. Mecze w trakcie można symulować, a jeśli zaczniemy jako np. Messi o angaż w różnych zespołach nie mamy co się martwić.
Trudność: 2/10

Mr. Consistency (Online)
W dwudziestu ostatnich spotkaniach w sieci należy mieć współczynnik zwycięstw powyżej 75%. Można to robić grając samemu, albo boostując z inną osobą. Jeden gracz strzela sobie trzy samobóje, przez co mecz kończy się walkowerem dla rywala. Gramy 14 spotkań wygrywając walkowerem. Przy piętnastym meczu wygrywamy normalnie. Jeśli graliśmy wcześniej jakieś spotkania online (minimum 5) to trofeum wpadnie od razu. Jeśli nie, to trzeba zagrać dodatkowych pięć, aby osiągnąć łączną ilość dwudziestu rozegranych gier. Wyniki są już jednak nie ważne, bo i tak trofeum wpadnie.
Trudność: 6/10 (1/10 boostując)

Made the Knockout phase
Należy przejść fazę grupową w trybie Uefa Champions League. Poziom trudności dowolny.
Trudność: 1/10

Long Ranger
Trzeba strzelić gola z odległości 35 metrów lub dalszej. Polecam robić to przy okazji walki z rzutami wolnymi, kiedy jedna z drużyn będzie miała ustawione najgorsze możliwe parametry i najniższy wzrost. Dzięki temu strzał z dystansu który pokona bramkarza jest tylko kwestią czasu. Polecam wziąć Real Madryt, najniższy poziom trudności i próbować do skutku. Możemy też ustawić, aby bramkarz drużyny przeciwnej wykonywał rzuty rożne. Gdy po rogu przejmiemy piłkę, biegniemy z nią trochę do przodu i strzelamy do pustej bramki, bo bramkarz nie zdążył się wrócić.
Trudność: 2/10

The Invincibles
Uciążliwe trofeum - musimy zaliczyć niepokonany sezon w Master League. Niepokonany, oznacza taki w którym wygramy wszystko (liga + puchar + Champions League) odnosząc same zwycięstwa. Nawet jeden remis spowoduje, że trofeum nie wpadnie. Dlatego polecam wziąć Barcelonę, wyłączyć autosave i symulować mecze. Jeśli jakiegoś nie uda nam się wygrać, ładujemy grę jeszcze raz (ręcznie robimy save po każdym meczu) i gramy normalnie tak, aby wygrać, a Messi był najlepszym piłkarzem meczu z kilkoma golami (dla trofeum World Footballer of the Year). Trofeum wpadnie na samym końcu sezonu, gdy będziemy przechodzić do drugiego.
Trudność: 2/10

The Super Hero
Trzeba zdobyć tytuł World Footballer of the Year w trybie BAL. Tutaj twórcy gry zmiłowali się nad graczami, ponieważ w sklepie w grze (Extras w menu głównym) można kupić opcję, dzięki której grę możemy rozpocząć istniejącym już zawodnikiem. Messi to najlepszy wybór. Nie musimy rozgrywać żadnych spotkań - wystarczy symulowanie (i to przeskoki obejmujące np. całą rundę), szukać nowych klubów dla The Journeyman. Monitorować tylko występy Argentyny w kwalifikacjach do International Cup (turniej jest w 2014 roku), aby na pewno się do niego zakwalifikowała. Gdy już nadejdzie turniej, przestajemy symulować i gramy wszystkie mecze, strzelając wiele bramek i wygrywamy turniej. Przy okazji wpadną wszystkie trofea związane z International Cup. Później symulujemy do listopada 2014 roku kiedy to odbierzemy nagrodę dla najlepszego piłkarza świata i trofeum jest nasze.
Trudność: 2/10

European Champions
Musimy wygrać rozgrywki UEFA Champions League (wybierane z głównego menu). Na najniższym poziomie trudności nie jest to żaden problem.
Trudność: 2/10

Kings of Latin America
Musimy wygrać rozgrywki Copa Santander Libertadores (wybierane z głównego menu). Na najniższym poziomie trudności nie jest to żaden problem.
Trudność: 2/10

Ultimate Player
Za wszystkie pucharki

KOMENTARZE
Będę potrzebował partnera do trofea online. Pisać! PSN nick - Bartolomeo1996
Bartolomeo1996
2012-09-22 20:23:26
szukam chętnego do trophy online nick: Komandor
Komandor
2012-09-18 11:40:29
Witam potrzebuje kogoś dobrego do zrobienia trofeum z wygranymi meczami w siec. mój login pannowak5 gg:6319944 ja też mogę pomóc :)
pannowak5
2012-06-13 18:33:06
Siemka, znacie jakis prostszy sposob na zrobienie trofelka dotyczacego rzutow wolnych ?
Max80
2012-06-05 15:24:06
Słuchaj meaglinek89: dajesz szybki mecz i w wybieraniu stadionów jedziesz od 1 do 25 wystarczy, tylko rozegrać mecz i tyle, zapisuje sobie dla pewności. Przy tym możesz inne trofea robić np 10 wygranych z rzędu, posiadanie piłki, 5 wolnych itp. WAŻNE: po każdym meczu wychodz do menu i zapisuj stan gry, najlepiej mieć autosave.
totos-270889
2011-10-02 13:59:03
Siema Kulfas. Ja się piszę do tego trofeum, też go potrzebuję. znajdę Cię i zaproszę, jeśli jeszcze nie zrobiłeś go.
totos-270889
2011-10-02 13:52:27
siemka mam takie pytanie w competytion jak bede wybierac stadiony to tez mi zaliczy tak !?
meaglinek89
2011-09-21 17:24:16
Witam,

szukam chętnego do zdobycia trofeum ONLINE.

Mój PSN: Kulfas
kulfas
2011-07-10 11:54:55
Platyna zdecydowanie mniej czasochłonna niż w PES 2010 - wtedy na trofeum Super Hero trzeba było poświęcić spoooorooo czasu...

Larrymisiek - niektórzy po prostu tak czy siak wolą PES`a niż Fifę -i grają w niego od lat - tak jak ja :P

Michał - dzięki za poradnik -z dead-ball expert będzie trochę przeprawa :-)
Marek_eM
2010-12-30 14:22:59
no to już wiem czemu ludzie kupują PES\'a - dla łatwej platyny
larrymisiek
2010-12-30 11:23:03
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u