Poradniki - Metal Gear Solid 2

36
5
4
1
  • Trudność trofeów: 10/10
  • Trofea offline: 46
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 80+ godzin
  • Minimalna ilość przejść: 4x epizod Tanker, 5x epizod Plant, 5x Snake Tales, 511 wirtualnych misji
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 12
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Zbugowane trofea: 0
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1
Uwaga! Poradnik tylko dla prawdziwych fanów Snejka;) Jest to niewątpliwie ciężka, żmudna i trudna platynka, którą Trophy Whores ominą z daleka. W tym poradniku postaram się mniej więcej podzielić radami i wskazówkami nt. gameplayu, zwłaszcza na poziomie Extreme ( na szczęście poziom European Extreme nie musimy tykać, uff ). Jeśli zabierasz się za MGSa2 HD to zakładam że mniej więcej wiesz z czym to się je a jeśli nie to postaram się pomóc. A więc zaczynamy... Jeszcze jedna uwaga - jako że w grze nie ma trofeum za pokonanie Fortune ( właściwie utrzymanie się przy życiu podczas jej ataków ) chciałbym nadmienić, że podobno efektywną metodą, która sprawdza się zwłaszcza na poziomie Extreme jest schowanie się do kartonu kiedy Fortune nie paczy i przeczekanie jej naporu póki nie pojawi się Wamp. Taka moja dygresja. A teraz wracamy do poradnika...

autor: Master Minuta

Animal Control
Jest to pierwszy krok do wbicia trofeum Great Dane. Aby zebrać dog taga musimy zajść przeciwnika od tyłu albo z boku ( tak aby nie wejść w jego pole widzenia ), wciskamy i przytrzymujemy kwadrat. Snejk krzyknie "Freeze!", chłopek stanie jak wryty i podniesie ręce do góry, my przechodzimy przed jego twarz ( aby chodzić z wyciągniętą bronią przytrzymujemy L1 ) i celujemy w jego głowę albo krocze. Strażnik zacznie się trząść i sypnie dog tagiem. W ten sposób zdobywamy blaszki. Zdarzają się oporne osobniki, które nie chcą rzygnąć tagiem. Na takich twardzieli stosujemy SOCOMa i strzelamy mu np. nad głowę albo w ręke. W ten sposób zmięknie i wyrzyga blachę ( oczywiście używamy SOCOMa z tłumikiem - na wyższych poziomach trudności tłumik znajdziemy w Srut F w dolnej części ).
Trudność: 1/10
Bye Bye Big Brother
Trofeum na pewno nie wpadnie za pojedynczym przejściem gry ale za drugim, trzecim już napewno. Wystarczy strzelić z SOCOMa w 15 kamer, żadna filozofia.
Trudność: 1/10
Down In Smoke
Spokojnie wpadnie w pierwszym epizodzie na tankowcu, w razie czego zapodaję filmik:
Trudność: 1/10
Vamp Eyer
Można pominąć to trofeum więc najlepiej zasejwujcie przed walką z Solidusem. W końcowej scenie, gdy Snake pyta się Raidena o jego blachy widzimy Vampa przy samochodzie. W tym momencie przytrzymujemy R1 i wodzimy za nim prawą gałką. Ja miałem z tym problemy ale za 3-4 razem wpadło. W razie czego filmik:
Trudność: 2/10
To Catch a Predator
Trofeum mówi samo za siebie. Na ścieżce przemarszu strażnika podrzucamy gazetkę i robimy taktyczny odwrót za róg. Kiedy ją zauważy zajmie się lekturą a Wam wpadnie trofeum. Spokojnie do wbicia na tankowcu.
Trudność: 1/10
Sexting
Do wbicia na tankowcu. W Hold A przed zejściem drabiną w dół rozejrzyjcie się po Marines stojących niżej. Jeden nie będzie mieć spodni. Robimy więc mu zdjęcie ( dobre ujęcie Snejk skwituje słowem "Good") i wysyłamy komputerem po prawej stronie Hold C. Otacon pęknie ze śmiechu a my zdobywamy trofeum.
Trudność: 1/10
Hunt Locker
Banał do zdobycia na tankowcu. Usypiamy albo zabijamy strażnika, otwieramy szafke, zbieramy zwłoki kwadratem ( nie możecie mieć wyekwipowanej żadnej broni ) i wstawiamy je do szafki.
Trudność: 1/10
Thanks, Ames
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Plant.
Trudność: 1/10
I Think You Need a Hug, E
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Plant.
Trudność: 1/10
Don't Taze Me, Bro
Wpadnie podczas gry, wystarczy przy użyciu Mk22 uśpić 100 strażników.
Trudność: 1/10
Nothing Personal
Spokojnie do wyfarmowania w rozdziale Tanker. Aby skręcić kark podchodzimy do przeciwnika i zapodajemy kwadrat, jak już złapiemy to zaczynamy mashować kwadrat aż przeciwnik się przekręci - powtarzamy sekwencję 30 razy aż wpadnie trofeum. Aha, musimy mieć wolne ręce żeby skręcić kark.
Trudność: 2/10
Rent Money
Spokojnie do wyfarmowania w rozdziale Tanker. Aby Snejk kogoś znokautował należy wyprowadzić kombo. Aby wyprowadzić kombo wciskamy kilkukrotnie kółko. Najlepiej wbić to trofeum na Very Easy/Easy gdyż przeciwnicy są wtedy relatywnie słabosilni.
Trudność: 2/10
Sharing is Caring
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Plant.
Trudność: 1/10
Piece of Cake
Wpadnie podczas wbijania trofeum "Virtually Impossible".
Trudność: 1/10
Johny on the Spot
Podobno trofeum zglitchowane ale mnie wpadło bez problemu. Należy podsłuchać Johnny'ego w dwóch kibelkowych sytuacjach. Pierwsza - gdy znajdujemy Ames'a następuje cut scenka gdzie Raiden używa Directional Mic aby podsłuchać Ocelota. Dajemy mikrofon trochę na lewo mniej więcej na wysokości biurka aby usłyszeć komentarz Johnny'ego nt. swojego rozwolnienia. Druga - gdy przeprowadzamy Emmę przez rafinerię ( sekcja ze snajperką ). Gdy laska dojdzie do drugiej wieży ekwipujemy Dir Mic i podsłuchujemy dialog między Emmą a Johnnym. Po czym powinniście dostać trofeum. Filmik jakby co:
Trudność: 2/10
Kissing Booth
Do wbicia choćby na tankowcu. Jak tylko dojdziemy do pierwszego pomieszczenia z szafkami wystarczy jedną otworzyć i zamknąć się w niej. Powinien być w niej plakat. Teraz kucamy i przytrzymujemy R1, a Snejk powinien złożyć na nim całusa.
Trudność: 1/10
Silence is Golden
Do wbicia spokojnie na tankowcu. Krótkofalówki są noszone przez przeciwników przy pasie z tyłu. Aby je zniszczyć wystarczy strzelić w nie celnie choćby z Mk22. Jeżeli po oddaniu strzału strażnikowi zaczyna iskrzyć się tyłek to znaczy że trafiłeś:) Teraz powtórz to 10 razy a wpadnie trofka.
Trudność: 2/10
Steamed
Nic dodać, nic ująć - do zrobienia choćby na tankowcu przed dojściem do Hold A. Jakby co, filmik:
Trudność: 2/10
Yorkie
Do wbicia JEDYNIE na tankowcu. Musimy zebrać tu minimum 50 dog tagów przez wszystkie poziomy trudności. Ważna sprawa! Aby zbieranie tagów miało sens gramy od początku na Very Easy, zbieramy spokojnie tagi a po ukończeniu rozdziału Tanker, gdy zostajemy podsumowani oceną mamy opcję zrobić sejwa co natychmiast robimy. Powinien stać się czerwony. Dalej - ładujemy z powrotem sejw który zrobiliśmy i tym razem wybieramy Easy. I tak w koło - po Easy robimy sejwa, ładujemy go odpalamy Normal... i tak przez 4 poziomy trudności ( cztery przejścia dotyczą jedynie rozdziału Tanker!) aż wpadnie Stealth Camo. Zdobyte dog tagi możemy podejrzeć w menu Special.
Trudność: 3/10
Poodle
Do wbicia JEDYNIE na tankowcu. Tym razem musimy zebrać minimum 80 dog tagów. Zajmie nam to minimum 4 cztery przejścia.
Trudność: 4/10
Beagle
Do wbicia JEDYNIE w rozdziale Plant. Aby odkryć nowe uczesanie dla Raidena zapewniające nieskończoną amunicję trzeba zebrać minimum 80 tagów przez wszystkie 5 poziomów trudności. Jako że celujemy w trofeum Great Dane 80 blach wpadnie po dwóch przejściach platformy ( VE, E ).
Trudność: 4/10
Shiba Inu
Oczywiście do wbicia jedynie w rozdziale Plant. Aby zgarnąć Stealth Camo potrzebujemy minimum 120 dog tagów co zajmie trzy pełne przejścia platformy ( VE, E, N ). Kamuflaż dostaniemy razem z oceną końcową.
Trudność: 5/10
St. Bernard
Rozdział Plant. Nowy fryz wymaga minimum 160 tagów. Wpadnie po czwartym przejściu rozdziału na poziomach VE, E, N, Hard.
Trudność: 7/10
Snake Beater
Przyłap Snejka na biciu węża :)
Cały Kojima hehe. Oto filmik:
Trudność: 1/10
Love Hurts
Aby to wbić musimy skończyć najpierw grę. Dalej wchodzimy w menu Special a potem w Casting Theatre. Wybieramy Demo 8 i podmieniamy postacie Raidena na Rose i Solidusa na Raidena. Odpalamy filmik i po jego zakończeniu wpada trofeum.
Trudność: 1/10
Bohemian Candidate
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Plant.
Trudność: 1/10
Bomb Squad
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Plant.
Trudność: 1/10
Spaghetti Cinema
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Tanker.
Trudność: 1/10
Photo Finish
Najłatwiejszym sposobem aby wejść w jego posiadanie jest przejście zarówno rozdziału Tanker jak i Plant. Można go zdobyć wcześniej ale co z tego jak i tak celujemy w Great Dane, prawda?
Trudność: 2/10
Steel Grip
Grip Level to pasek pod energią pojawiający się i opadający gdy zwisamy. Aby podbić nieco poziom Snejka w zwisie musimy wykonać serię ok. 200 podciągnięć. Jak się podciągnąć ? Bardzo łatwo, wystarczy podczas zwisania wcisnąć i przytrzymać R2 i L2 aż Snejk zaliczy 200 pełnych podciągnięć.
Trudność: 2/10
Lights Out
Wpadnie podczas przechodzenia rozdziału Tanker.
Trudność: 2/10
Party Over
Nie jest zbyt wymagający ale na Extreme może sprawić masę kłopotów. Najlepiej od razu na początku starcia zamrozić obie jego bomby i strzelić mu w łeb z Mk22. Jak tylko się podniesie walimy mu w plecy z SOCOMa a gdy się przewróci znów męczymy go strzałem w głowę z Mk22. Taka zabawa w ganianego. Staramy się robić to w miarę sprawnie aby nie zdążył założyć kolejnych bomb. Bardzo przydaje się w tej walce bieganie z wyekwipowaną bronią ( trzymamy L1 ).
Trudność: 5/10
No Fly Zone
Najlepiej zostać na niższym poziomie i tam celować ze Stingera. Bezwzględnie uważamy na jego serię rakiet która na Extreme zdejmuje od razu całą energię! Podczas ostrzału rakietami musimy być cały czas w ruchu a powinno być dobrze.
Trudność: 6/10
No Ray, Jose
W tej walce koniecznie musimy mieć Body Armor ( do znalezienia w drugiej sekcji pływanej, zaraz przed dotarciem do Emmy ). Na samym początku rzucamy chaffa ( bardzo przydaje się Brown Wig zapewniający nieskończoną ilość amunicji ale - jedna uwaga! - przynajmniej jeden pocisk / granat musimy mieć w ekwipunku ) i walimy ze Stingera koniecznie najpierw w nogi! a potem w paszczę. Jak tylko skończy się działanie chaffa rzucamy natychmiast następnym! O ile na VE, E czy N nie ma większych z nimi problemów tak na Hardzie czy Extreme zaczynają się jaja! A więc - poziom normal to 6 Rayów do zdjęcia, hard to 12 a Extreme to aż 20!! mechów do pokonania. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza walka w grze więc zaliczycie tu sporo zgonów, uprzedzam od razu!
Trudność: 8/10
Another Snake Bites the Dust
Nie jest to takie ciężkie starcie ale na poziomie Extreme poziom energii z poprzedniego pojedynku z Rayami przechodzi do walki z Solidusem - wogóle się nie odnawia! Konieczny jest więc Body Armor i kilka bandaży. Oto filmik który bardzo powinien się Wam przydać:
Trudność: 5/10
Vampire Slayer
Dość trudna walka ale i na to jest sposób. Podobno działa metoda ze strzelaniem do niego ze Stingera ale ja posiłkowałem się tym filmikiem:
Trudność: 6/10
Who Ya Gonna Call?
Nie ma co pisać, zobaczcie:
Trudność: 1/10
No Boss of Mine
Łatwe trofeum, musimy ubić wszystkich bossów w kolejności: Olga Gurlukovich > Tanker Hallway Ambush > Fatman > Harrier II > Vamp > Arsenal Tengu Ambush > Metal Gear Rays > Solidus Snake Oczywiście nalegam aby zrobić to na Easy, powinniście dać radę za pierwszym razem.
Trudność: 3/10
Moving Day
Znajdź wszystkie kartony. Łącznie jest ich 7 - dwa na tankowcu i pięć na platformie.
Tanker:
Orange Box - In Deck-D, Crew's Quarters
Wet Box - Navigational Deck, Wing; po walce z Olgą, wschodnia część
Plant:
Box 1 - Strut A, Pump Room
Box 2 - Strut F, Storage Room
Box 3 - Strut E, Helipad
Box 4 - B2 of Shell 1 Core
Box 5 - Strut E, Parcel Room
Trudność: 2/10
Tell Me a Tale
Dość ciężkie trofeum. Musimy ukończyć 5 Opowieści Węża. Najgorsze jest to że nie mamy radaru i wszystko musimy robić niejako na ślepo! No ale cóż, nikt nie mówił że będzie lekko. Oto filmiki z poszczególnych opowieści:
Trudność: 9/10
In It To Win It
Spokojnie wpadnie podczas wbijania Virtually Impossible, nie ma się co martwić.
Trudność: 5/10
Complete Stealth
Skończ grę bez wszczęcia alarmu poza tymi "fabularnymi".
Dotyczy obu epizodów na raz. Proste trofeum tym bardziej że możemy się posłużyć Stealth Camo. Polecam wbić na VE, na Hardzie mogą być problemy przy równoczesnym pozyskiwaniu blach. Stealth powinniście mieć po trzecim przejściu rozdziału Plant.
Alarmy fabularne:
Tanker - Olga Fight
Tanker - Engine Room Hallway Fight ( walka z oddziałem Gurlukovicha, przed wejściem do Hold A )
Plant - Fortune Event
Plant - Fatman Fight
Plant - Ucieczka z Core 1
Plant - Harrier Fight
Plant - Vamp Fight
Arsenal - Tengu Gauntlet ( gdy odzyskasz ekwipunek i broń, walka ramię w ramię ze Snejkiem )
Arsenal - Metal Gear Ray Army Fight
New York - Solidus Fight
W podsumowaniu na końcu gry powinniście mieć tylko 3 wszczęte alarmy.
Trudność: 4/10
Great Dane
Epizod Plant. W określeniu trofeum jest błąd. Wcale nie trzeba mieć wszystkich tagów aby wbić trofeum. Wystarczy mieć ich podobno 218. Ja przezornie wbiłem ich ok. 240 ( pominąłem 3 tagi - dwa na normalu i jeden na hardzie ) i trofeum wpadło na końcu gry w podsumowaniu statystyk.
Trudność: 10/10
A Cut Above
Jak wyżej, wybieramy Tanker + Plant i lecimy aż do końca po trofeum.
Trudność: 3/10
Virtually Impossible
Najdłuższe i najtrudniejsze trofeum w grze! Zaliczyć trzeba wszystkie 511 wirtualnych misji, po kilkadziesiąt dla każdej postaci ( 3 "odmiany" Raidena i cztery Snejka ). A wiec mamy tu typowe czasówki, misje stealth, misje eliminacyjne ( ubij wszystkich ) ale także i takie gdzie musimy rozbrajać bomby - niektóre bardzo wrednie ukryte - czy takie gdzie poruszamy się całkowicie w FPP ( sterowanie wtedy jest tra-gicz-ne... ). Ostatnim typem misji są misje variety - zupełnie wykręcone zadania, które mógł wymyślić tylko Kojima wraz z ekipą po ostrej libacji. Szkoda że wypadły zadania detektywistyczne, które byly dostępne w Integralu ( dodatkowy CD dla MGS1 z PSXa wydany 2 lata po premierze wersji pierwotnej ). Tak naprawdę trudność tego trofeum sprowadza się do misji Snejka z MGS1, które są cholernie trudne - zwłaszcza te w trybie Hold Up i Variety. Nie mam jakieś konkretnej rady, mogę polecić Wam jedynie ten filmik. Powinien pomóc:
Trudność: 10!!/10
Extremely Solid
Gratulacje, jedna z najtrudniejszych platynek za Wami :)!
KOMENTARZE
Bandana - 46 Dog Tags, Stealth Tankowiec - 76, Infiniti Wig - 73, Stealth Platforma - 121, Wig B - 170, Wig A - 218. \"Great Dane - Collect all dog tags in the Plant chapter to obtain the Blue Wig\" Zbierz wszystkie dog tags w rodziale Platforma do odkrycia niebieskiej peruki. Czyli nie trzeba zbierać wszystkich dog tags ale poziom trudności Extreme i tak nikogo nie ominie.
Portable12
2015-03-15 21:54:49
Beagle wpadło mi przy 75 tagach
armil
2012-09-12 22:39:44
Fortune nie \"paczy\' xd super poradnik
nakatti_snake
2012-08-26 19:46:21
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u