Poradniki - LEGO Batman 2: DC Superheroes

25
8
4
1
  • Trudność trofeów: 4/10
  • Trofea offline: 38
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny na zrobienie platyny: ok. 30h
  • Minimalna ilość przejść: 1
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 0
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/2
LEGO Batman 2, jako pierwsza gra z serii LEGO zaserwowała nam w pełni otwarty świat, jakim jest Gotham City. Oznacza to, że mamy tutaj naprawdę dużo sekretów do odnalezienia i zagadek do rozwiązania. Trofea jednak nie są trudne, większość wpadnie przy przechodzeniu historii, a prawie wszystkie po przejściu gry na 100%. Aby wbicie platynki było łatwiejsze, zapraszam do przeczytania poradnika.

autor: Pawelox

Theatrical Pursuits/ Na deskach teatru
Należy ukończyć poziom "Na deskach teatru" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Harboring a Criminal/ Współudział
Należy ukończyć poziom "Współudział" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Arkham Asylum Antics/ Awantura w Arkham
Należy ukończyć poziom "Awantura w Arkham" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Asylum Assignment/ Misja w Arkham
Należy ukończyć poziom "Misja w Arkham" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Chemical Crysis/ Przepis na katastrofę
Należy ukończyć poziom "Przepis na katastrofę" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Chemical Signature/ Ślad chemiczny
Należy ukończyć poziom "Chemiczny ślad" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Unwelcome Guests/ Nieproszeni goście
Należy ukończyć poziom "Nieproszeni goście" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Destination Metropolis/ Kierunek: Metropolis
Należy ukończyć poziom "Kierunek: Metropolis" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Research and Development/ Nowe technologie
Należy ukończyć poziom "Nowe technologie" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Down to Earth/ Kierunek: Ziemia
Należy ukończyć poziom "Kierunek: Ziemia" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Underground Retreat/ Podziemna kryjówka
Należy ukończyć poziom "Podziemna kryjówka" w trybie Story.
Trudność: 1/10
The Next President/ Następny prezydent
Należy ukończyć poziom "Następny prezydent" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Core Instability/ Niestabilny rdzeń
Należy ukończyć poziom "Niestabilny rdzeń" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Tower Defiance/ Nie wierzę w wieże
Należy ukończyć poziom "Nie wierzę w wieże" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Heroes Unite/ Bohaterowie, do boju
Należy ukończyć poziom "Bohaterowie, do boju" w trybie Story.
Trudność: 1/10
Extra! Extra!/ Lecisz w klocki
Wszystkie czerwone klocki są zaznaczone na mapie czerwonymi kropkami. Jest ich 20, są poukrywane tylko w Gotham, a zebranie ich jest łatwe. Uwaga, by odblokować niektóre czerwone cegły, potrzebna będzie postać Człowieka Zagadki lub Jokera. Pomocą może się okazać wykrywacz czerwonych klocków. Znajduje się on na molo, po lewej stronie południowej części wyspy. Po prostej minigierce polegającej na niszczeniu łódek, czerwony klocek stanie się dostępny i za 50.000 będziemy mogli go kupić.
Trudność: 3/10
Dynamic Duo/ Takich trzech jak nas dwóch...
Trzeba przejść jeden poziom w co-opie. Tutaj potrzebny jest nam drugi pad. Po prostu odpalamy poziom trybu fabularnego mając włączone 2 pady i przechodzimy go nie odłączając się aż do końca.
Trudność: 2/10
Toy Gotham/ Zabawy w Gotham
Aby dostać to trofeum, musimy ukończyć poziom dodatkowy. Jest on dostępny mniej więcej w centrum środkowej części Gotham (oznaczony na mapie złotym klockiem), gdy mamy uzbieranych 175 złotych cegieł i odblokowaną postać Clarka Kenta. Ktoś, kto grał w jakąkolwiek grę z serii, wie na czym taki poziom polega. Należy po prostu uzbierać milion pieniążków. Wszystkie są ukryte w tym poziomie, musimy tylko dokładnie poszukać.
Trudność: 3/10
Subway Hero/ Podziemny bohater
W Gotham są 3 stacje metra. Wystarczy pójść do jednej z nich, odnaleźć wejście (oznaczone strzałkami na ziemi) i wejść do niego. Po przeniesieniu się na inną stację wpadnie trofeum.
Trudność: 2/10
Combo Hero/ Combomistrz
Podczas walki z grupą wrogów, nad pokonanymi pojawia się licznik combo (x2, x3 itd). Kiedy mnożnik będzie wynosił ok. x4, powinien pojawić się symbol kółka. Należy je szybko wcisnąć i wykonać finishera.
Trudność: 2/10
Inferior Machines/ Prymitywne maszyny
Brainiac pojawia się po uruchomieniu terminalu "Park Miejski". Po pokonaniu go i kupieniu, stanie się on dostępny w postaciach, którymi możemy się poruszać. Należy nim pokonać LexBota. Roboty te dość czesto pojawiają się w poziomach fabuły, a także w niektórych miejscach w mieście (np. Wayne Tower).
Trudność: 2/10
It's a Bird... It's a Plane.../ To ptak... To samolot...
W poziomie 5 - "Przepis na katastrofę" dostaniemy do dyspozycji Supermana. wystarczy nacisnąć dwukrotnie X, by polecieć nim w górę.
Trudność: 1/10
Green Lantern's Light/ Światło Latarni
Sinister pojawia się po uruchomieniu terminalu "Stacja Metra (centrum)". Należy do niego polecieć i pokonać go dopiero wtedy, gdy będziemy mieli do dyspozycji Green Lantren. Kiedy będziemy w posiadaniu wspomnianej wcześniej postaci, lecimy nią do Sinistera i zabieramy mu 3 serduszka.
Trudność: 2/10
Kal-El Last Son of Krypton/ Kal-El, ostatni syn Kryptonu
Zod pojawia się po uruchomieniu terminalu "Stacja Metra (południe)".Należy do niego polecieć i pokonać go dopiero wtedy, gdy będziemy mieli do dyspozycji Supermana. Kiedy będziemy w posiadaniu wspomnianej wcześniej postaci, lecimy nią do Zoda i zabieramy mu 3 serduszka.
Trudność: 2/10
Gorilla Thriller/ Małpi gaj
Aby wykonać to trofeum, potrzebna nam będzie postać kobieca (np. Wonder Woman). Lecimy nią do Zoo i szukamy goryli na wybiegu. Wsiadamy na jednego z nich i udajemy się do Wayne Tower (najwyższa wieża w mieście). Nie schodząć z goryla, wdrapujemy się po niezwykle długiej ściance wspinaczkowej na sam szczyt.
Trudność: 2/10
Halfway Through/ Półmetek
Wpadnie przy przechodzeniu gry na 100%. Ja zdobyłem to trofeum po ok. 20h gry.
Trudność: 3/10
Test Hero/ Bohater doświadczalny
Przytrzymujemy trójkąt, po czym wybieramy i zmieniamy się w jedną z osób w kolumnie najbardziej po lewej lub po prawej (np. "Bohater A").
Trudność: 1/10
Super Hero/ Superbohater
W każdym poziomie historii musimy napełnić złoty pasek. Aby to zrobić, należy bardzo dokładnie przeszukać każdy z poziomów, i zdobyć prawie wszystkie monety w nim umieszczone. Zawsze możemy sobie pomóc mnożnikami, które kupujemy jako czrwone klocki.
Trudność: 2/10
My Hero/ Mój bohaterze
W grze mamy do uratowania łącznie 50 cywilów. 15 z nich jest ukrytych w poziomach, a 35 w Gotham. Ci drudzy są na mapce oznaczeni fioletowym kolorem. Pomocny napewno będzie wykrywacz obywateli w opałach. Znajduje się on przy katedrze, w pudełku które otworzyć trzeba postacią Człowieka Zagadki.
Trudność: 2/10
Justice League/ Liga Sprawiedliwych
Trzeba uzbierać wszystkie postacie z Ligi Sprawiedliwych. Mi to trofeum wpadło, kiedy zdobyłem wszystkie postacie z 1 rzędu. 7 z nich otrzymamy po przejściu poziomów historii, a 3 kupimy ze złotych drzwi. Ci do kupienia to: Marsjański Łowca, Aquaman i Hawkman (wszyscy kosztują 125.000).
Trudność: 3/10
Super-Villain/ Superłotr
Trzeba kupić wszystkich 22 bossów. Lokalizacja każdego z nich pojawia się na mapie po uruchomieniu odpowiedniego terminalu (znleźć je można na ziemi, są oznaczone wielkimi słupami czerwonego (nieodkryty) lub niebieskiego (odkryty) światła). Należy się zaopatrzyć w sporą liczbę gotówki, gdyż każdy z nich dość dużo kosztuje.
Trudność: 3/10
The House of Luthor/ Bogaty jak Luthor
Trzeba zdobyć dziesięć miliardów sto milionów monet. Oczywiście, konieczne będzie tutaj zdobycie wszystkich mnożników, są one poukrywane jako czerone cegły. Potem musimy poświęcić chwilę czasu na zebranie takiego majątku. Można to zrobić, powtarzając któryś z poziomów, albo poszukać pieniążków w mieście. Wiele, często fioletowych, jest ukrytych na niektórych dachach budynków.
Trudność: 3/10
Girl Power/ Równouprawnienie
Trzeba odblokować wszystkie postacie kobiece. Za poziomy historii dostaniemy tylko Wonder Woman. Za złote drzwi otrzymamy postacie: Hawkgirl, Batgirl, Vicki Vale, Lois Lane, Czarny Kanarek, Łowczyni oraz Supergirl. 3 ostatnie postacie to bossowie, są to: Tujący Bluszcz, Harley Quinn i Kobieta Kot.
Trudność: 4/10
City Slicker/ Szycha
W grze mamy do zdobycia 250 złotych klocków. 60 z nich dostaniemy, jeśli ukończymy wszystkie 15 poziomów zbierając cały zestaw, wypełniając żółty pasek oraz ratując cywila. 35 za uratowanie wszystkich obywateli w mieście. Najwięcej, bo aż 154 możemy odnaleźć w samym Gotham. Jest to chyba najtrudniejsze zadanie w grze, gdyż wymaga dokładnego przeszukania całego miasta, które w tej grze jest naprawdę duże. Większość jest dodatkowo zabezpieczona, dlatego będziemy musieli wykorzystać unikalne zdolności różnych postaci oraz kostiumów. Pomóc nam może fakt, że wszystkie cegły są oznaczone na mapie kolorem złotym. Dodatkową pomocą jest też wykrywacz złotych klocków. Znajduje się on na plaży, po lewej stronie środkowej części miasta. Po otwarciu pudełka Człowiekiem Zagadką, będziemy mogli kupić go za 50.000. Ostatni złoty klocek otrzymamy po przejściu bonusowego poziomu.
Trudność: 6/10
The End/ Koniec
Należy osiągnąć wynik 100%. W tym celu musimy zdobyć wszystkie złote i czerwone klocki oraz kupić wszystkie postacie i pojazdy.
Trudność: 6/10
Minikit Hero/ Minibohater
Aby wykorzystać wszystkie pojazdy z minizestawów, najpierw musimy je odblokować. Należy w tym celu przejść wszystkie 15 poziomów w trybie gry swobodnej zbierając w każdym 10 części minikitów. Nie jest to trudne zadanie, należy uważnie rozglądać się za charakterystycznymi klockami, np czarnymi, złotymi czy srebrnymi. Minizestawy często są ukryte za słupami lub we wnękach. Do odblokowania niektórych, potrzeba nam będzie wyjątkowych postaci lub kostiumów niedostępnych wcześniej. Aby zbieranie było łatwiejsze, warto wyposażyć się w wykrywacz minizestawów. Jest on w Parku Miejskim, przy sadzawce. Po prostej minigierce polegającej na niszczeniu łódek, czerwony klocek stanie się dostępny i za 50.000 będziemy mogli go kupić. Po zdobyciu wszystkich 15 pojazdów, musimy do każdego wsiąść w Gotham. Należy w tym celu znaleźć odpowiedni terminal (wszystkie 3: wodny, lądowy i powietrzny są w batjaskini), wybrać pojazdy i po kolei wchodzić do każdego zdobytego z minizestawów.
Trudność: 5/10
Team Building/ Praca zespołowa
Niektórych bohaterów otrzymujemy po ukończeniu poziomu fabuły. Sprzymierzeńców Jokera dostaniemy po uruchomieniu terminalu, a bandytów po pobiciu i kupieniu na ulicach Gotham. Superbohaterów i postacie niezależne odblokujemy ze złotych drzwi. Aby się do niektórych dostać, potrzebne będzie uzbieranie odpowiedniej liczby złotych klocków. Ostatnia postać jest do kupienia za 250, czyli za wszystkie złote klocki.
Trudność: 6/10
Complete Hero/ Bohater doskonały
Wszystkie trofea zebrane.
KOMENTARZE
JEżeli chodz i trofeum Świało Latarni to jest na to prosty sposób :) odpalamy drugiego pada wybieramy Sinestro na 1 padzie dajemy Greena i napierdalamy Greena Sinestro i trofeum wpada :)

Pozdrawiam
lornerek
2014-03-03 13:29:25
\"Światło latarni\" jest chyba do pominięcia, bo pokonałam Sinestro inną postacią i nie widzę możliwości pokonania go jeszcze raz. Przechodzić grę drugi raz czy jest jakiś inny sposób zdobycia tego trofika???
Platynę i tak mam zablokowaną, bo brakuje mi ostatniego mini zestawu z poziomu \"niestabilny rdzeń\", nie umiem zestrzelić wszystkich przedmiotów, nie widzę ich - chyba mam buga:( Ten jeden mini zestaw blokuje mi 5 ostatnich trofików:(
pralina82
2014-01-19 18:13:42
Pytanie odnośnie Green Lantern\'s Light. Co w przypadku gdy pokonałem Sinestro supermanem i nie dostałem trofka? Grać od początku?
tasak83
2013-11-03 19:23:21
Te złote trofea nie są trudne, tylko czasochłonne, dlatego taka nota ;) Ale masz rację, trochę mnie poniosło. Błąd jest, nie wiem jak go poprawić.
Pawelox
2012-08-24 20:09:33
6/10??? Lekka przesada, max 3/10. I nie \"Sinister\" tylko Sinestro
morales
2012-08-21 13:36:38
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u