Poradniki - Just Cause 2

42
5
3
1
 • Trudność trofeów: 5/10
 • Trofea offline: 42
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 50-68 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Just Cause 2 to prawdziwy potwór sandboxowy. Teren po jakim się poruszamy jest ogromny tak więc nie powinien dziwić was fakt, że platyna tej grze jest dosyć czasochłonna. Sam wątek główny to ok. 20h zabawy, reszta to ostry grinding. Polecam zacząć zabawę od razu na poziomie trudności Hardcore aby oszczędzić sobie dodatkowego przechodzenia. Gra na tym poziomie nie miażdży nas poziomem trudności więc na spokojnie dasz radę dobrnąć do końca bez nerwów.

autor: Wronator

Winner Takes All
Wpada po zdobyciu reszty trophies

A Trusted Ally
W grze znajdują się 3 frakcje, dla których przyjdzie ci pracować. Są to : Roaches, Reapers oraz Ular Boys. Każda z frakcji zlecać ci będzie misje oraz przejecia fortec, które odblokowujemy powodoując chaos. Ukończ wszystkie 49 misji a złoto będzie twoje.
Trudność: 5/10

A Just Cause
Wpada po przejściu 7 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 5/10

Legendary Agent
Poziom trudności Hardcore to najwyższy z poziomów jakie dostępne są w grze. Jednak mimo to wcale nie jest tak ciężko a jedynymi zadaniami, które mogą napsuć krwi są te zlecane bezpośrednio przez Agencję. Po ukończeniu gry na tym poziomie wpadną również trofea Heroic Agent oraz Top Agent więc radzę zacząć grę od razu na tym poziomie trudności by zaoszczędzić czas.
Trudność: 6/10

Conqueror of Panau
Patrz trofeum Gaining a Foothold
Trudność: 4/10

Freeroamer 2
To samo co we Freeroamer 1. Sreberko jednak wymaga dobicia 100% w co najmniej 100 lokacjach. Prawdopodobnie puchar zdobędziesz w czasie pracy nad Perfectionist.
Trudność: 4/10

Three Kings
Wpada po przejściu 5 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 5/10

Into the Den
Wpada po przejściu 6 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 6/10

Heroic Agent
Tak jak Top Agent otrzymasz te trofeum nawet jeśli ukończyłeś grę na Hardcore.
Trudność: 4/10

Gaining a Foothold
Kończymy 3 przejęcia fortec i wtedy dostajemy upragniony pucharek. W grze są 3 frakcje i dla każdej z nich będziemy musieli przejąć 3 fortece by dostać kolejne trofeum tym razem srebrne - Conqueror of Panau. Tak więc ten brąz wpadnie prędzej czy później.
Trudność: 3/10

First Taste of Chaos
Z pewnością będzie to pierwszy trofik jakim gra cię wynagrodzi. Wystarczy coś rozwalić by w prawym górnym rogu pojawiła się ramka o zdobytym trophy.
Trudność: 1/10

Saboteur
150 sabotaży to twój cel. Aby dokonać sabotażu musisz zniszczyć coś co należy do rządu Panau. Takie obiekty są zazwyczaj czerwono-białe i oznaczone gwiazdą. Zniszcz 150 takich obiektów i trofeum będzie twoje. Wpadnie po drodze kiedy będziesz starał się wbić trophy za 1000 sabotaży.
Trudność: 2/10

Destroyer
Tak jak wyżej. Wpadnie po zniszczeniu 1000 obiektów należących do rządu.
Trudność: 3/10

Professional Hitman
W grze nieraz natkniesz się na pułkowników. Są oni opancerzeni i zwykle używają karabinu maszynowego więc należy zachować ostrożność. Najczęściej stacjonują w bazach wojskowych ewentualnie willach niedaleko wsi lub miast. W całym Panau jest ich 50 ale do tego trofeum wystarczy zabić jedynie 25.
Trudność: 4/10

Up to the Challenge 1
Wyzwania... Łącznie jest ich 75 i porozrzucane są po całym Panau. Wszystkie polegają na tym samym - musimy dotrzeć do mety zaliczając po drodze chceckpointy. Stopień trudności każdego z nich reprezentują gwiazdki (od 1 do 3). Do tego trofeum wystarczy ukończyć 10 takich wyzwań.
Trudność: 4/10

Up to the Challenge 2
To samo co wyżej z tą różnicą, że potrzebujemy 50 wyzwań aby wpadł pucharek.
Trudność: 5/10

Leaving No Rock Unturned
Skrzynki z zasobami są dosłownie wszędzie. Błyszczą się więc można je już dostrzec z daleka, szczególnie w nocy. Dodatkowo pomaga wskaźnik przy mini-mapce, który pełni funkcję radaru. Dzięki niemu wiemy jak blisko nas znajduje się skrzynka. Po zebraniu 1000 gra nagrodzi cię trofikiem.
Trudność: 3/10

Finders Keepers
Patrz wyżej. Po zebraniu 100 skrzynek wpada trophy.
Trudność: 2/10

Faction Benefactor
Frakcje które znajdują się w grze zgubiły pewne przedmioty i zgadnij kto będzie musiał je odszukać... Tak właśnie ty. Wszystkich jest 300 i dzielą się one na :
 • 100 walizek z narkotykami dla Roaches
 • 100 czarnych skrzynek dla Reapers
 • 100 czaszek dla Ular Boys
Przedmioty należące do frakcji są zaznaczone na mapie niebieskimi kropkami. Na całe szczęście do tego brązu wymagana jest tylko połowa tych zbieradeł.
Trudność: 3/10


Globetrotter
Jak już pewnie wiesz teren oddany nam do eksploracji w grze jest ogromny. Nie dziwić powinna zatem liczba miejscówek, których jest dokładnie 368. Aby odkryć jakieś miejsce wystarczy znaleźć się w jego zasięgu. Trofeum wpada po odkryciu 100 lokacji.
Trudność: 2/10

Freeroamer 1
Miejscówki wspomniane w trofum powyżej bogate są w skrzynie z zasobami oraz obiekty rządowe. Każda zebrana skrzynka oraz zniszczony obiekt dodają określoną liczbę % w danej lokacji. Jeśli dobijemy do 100% to miejscówka jest ukończona. Ukończ 15 miejscówek a dostaniesz pucharek.
Trudność: 3/10

Body Count
750 zabójstw niech cię nie przestraszy. Żołnierze wysypują się bowiem w ilościach hurtowych, szczególnie jeśli napadniesz na bazę wojskową. Powinno wpaść nim ukończych główny wątek.
Trudność: 3/10

Unarmed and Dangerous
Nasza linka z hakiem oprócz przyciągania obiektów ma także inne zastosowanie. Ataki wręcz jakie wykonuje Rico polegają na uderzeniu przeciwnika linką. Zwykle jeśli nie uszkodziliśmy wojaka kilkoma kulkami trzeba go porządnie przetrzepać bo czasem nawet 2 ciosy nie położą zdrowego żołnierza. Zabij 50 przeciwników w taki sposób by otrzymać trophy.
Trudność: 4/10

Gravity is a Bitch!
Podobnie jak przedmioty linką możemy przyciągać do siebie przeciwników. Jeśli żołnierz znajduje się dosyć wyskoko nad ziemią (np. stoi na wieży) to możesz przyciągnąć go do siebie w wyniku czego biedak spadnie na glebę ginąc na miejscu. Zabij tak 30 wrogów aby wpadł puchar.
Trudność: 4/10

Follow Me!
Dosyć zabawne trofeum w którym będziesz pastwić się nad żołnierzami. Musz doprowadzić do śmierci 5 przeciwników ciągnąc ich za swoim pojazdem. Jak tego dokonać ? Nie ma nic prostszego, przyczepiasz do wroga linkę, trzymasz wciśnięty L1 i puszczasz nakierowując celownik na tył pojazdu. Kiedy nieszczęśnik jest już przyczepiony, wsiadasz do pojazdu a następnie jedziesz i ciągniesz go za sobą słuchając jego wrzasków. Po jakimś czasie nasz pasażer umiera i możemy powtórzyć tą czynność po raz kolejny. Do trofika wymagane jest 5 takich zabójstw.
Trudność: 4/10

Hang 'em High!
Tutaj raczej trudno nie będzie. Możliwe jednak, że jeśli zapomnisz o tym trofeum to nie wpadnie ci w czasie gry. Aby wpadł ten brąz należy zabić 30 przeciwników którzy wiszą w powietrzu na naszej lince. Pierwsze co należy zrobić to przyczepić delikwenta do jakiejś powierzchni w taki sposób by wisiał nad ziemią. Jeśli nie wiesz jak to zrobić prześledź jeszcze raz opis trofeum powyżej. Kiedy mamy już żywego wisielca strzelamy do niego z jakiejś broni i gdy wyzionie ducha gra zaliczy nam to jako Hang Killa.
Trudność: 4/10

Wrecking Ball
Tak jak i przeciwków do naszego pojazdu możemy przyczepić dowolny przedmiot. Może to być pudło, samochód czy nawet łódź. Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiednio ciężki pojazd którego masa będzie większa niż przedmiotu, który chcemy ciągnąć. Dlaczego o ty mpiszę ? Ponieważ te trofeum polega na zabicu 5 przeciwników w taki sposób by umarli od kontaktu z przedmiotem, który ciągniemy. Nie musimy zabijać wszystkich 5 wrogów naraz ale poniższy filmik z pewnością ułatwi sprawę. Helikopter którym te trophy jest robione na filmiku znajdziecie w pierwszej fortecy Roaches :


Trudność: 5/10

Pińata Party
Kolejny puchar z cyklu : "Jak jeszcze można pozbyć się żołnierzy". Tym razem będzie to połączenie Hang Killa z Melee. Najpierw trzeba przyczepić wroga do jakiejś powierzchni by potem uderzyć go linką co doprowadzi do jego śmierci a gra nagrodzi nas Pińata Killem. Zrób tak z 5 przeciwnikami i trofeum będzie twoje.
Trudność: 4/10

Juggler
Bułka z masłem. Juggle Kill czyli zabicie żołnierza lecącego w powietrzu jest jedną z najprostszych metod uśmiercania przeciwników. Wystarczy przyciągnąć wroga do siebie i kiedy leci w naszą stronę posłać mu kilka kulek by zakończyć jego żywot. Powtarzamy tą czynność 30 razy.
Trudność: 3/10

Road Rage
Te trofeum nie wymaga raczej tłumaczenia ale co mi tam ;) Chodzi o to by rozjechać worgiego żołnierza jakimś pojazdem. Niestety nie jest to GTA i by doprowadzić do zgonu naprawdę trzeba dosyć mocno przypierdzielić bo przy małej prędkości niekiedy kilka spotkań z naszą maską nie jest w stanie uśmiercić ofiary. Do trophy potrzeba 30 zabójstw więc good luck.
Trudność: 4/10

Marksman
Podobnie jak trofeum Body Count te również wpadnie dosyć szybko. Twoim celem jest 50 strzałów w głowę co przy dosyć umownej wymianie ognia, do której dochodzi w tej grze nie stanowi to wyzwania.
Trudność: 3/10

Killing Frenzy
20 zabójstw w ciągu 60 sekund brzmi trochę ciężko prawda ? Wychodzi z tego, że w ciagu 3 sekund musimy posłać przynajmniej jednego przeciwnika do piachu. Jednak są w grze sytuacje gdzie mamy dostęp do naprawdę potężnych zabawek a fale przeciwników wybiegają byś mógł je na nich przetestować. Jedną z takich okazji może być np. końcowa faza w czasie przejęcia fortecy. Nasz analityk włamuje się do systemu kiedy my musimy go ochraniać. Zawsze znajdziemy w pobliżu stanowisko z Minigunem. Wystarczy użyć takowego i pruć ile się da w nadbiegające mięso armatnie. Kiedy skończymy czyścić powinno wpaść trofeum. Jeśli jednak się tak nie stało zawsze możesz spróbować w innych bazach.
Trudność: 5/10

Invincible Warrior
Trophy o tyle dziwne, że wygląda na trudne ale wcale takie nie jest. Jest tak ponieważ gra zalicza je nam nawet jeśli nie spełniamy do końca wymogów podanych w jego opisie. W teori trzeba zabić 50 wrogów przy pomocy broni jakie mamy na wyposażeniu nie będąc zranionym. W praktyce jednak nawet po przyjęciu kilku kul na klatę gra dalej dolicza nam zabójstwa do Perfect Kill Combo którego liczba musi dobić do 50 aby wpadło nam trophy. Proponuję zatem wpaść do pierwszej lepszej bazy lub rozpętać trochę chaosu na drodze a potem szybko eliminować kolejnych przeciwników.
Trudność: 5/10

Destruction Frenzy
Z tym raczej nie będzie problemów. Należy zniszczyć 30 przedmiotów w 60 sekund. Jak tego dokonać ? W pierwszej lepszej bazie wosjkowej. Znajdziesz tam masę różnych rzeczy do wysadzenia więc zdewastowanie 30 obiektów to moment.
Trudność: 4/10

Test Driver
Po Panau jeżdżą 104 różne pojazdy które dzielą się na : łodzie, samoloty, helikoptery, samochody, motory itp. Wystarczy siąść za kierownicą jednego z nich by gra odhaczyła nam pojazd. Do trofeum wymagane jest przejechanie się 30 różnymi pojazdami. Aby sprawdzić jakim pojazdem jeszcze nie jeździłeś wystarczy wejść w mapę świata i po wciśnięciu R2 wejść w zakładkę Vehicles.
Trudność: 2/10

Trying Anything Once
To samo co wyżej. Tym razem jednak chodzi o wszystkie 104 pojazdy. Niestety nie jest tak różowo. Na wyspie znajduje się pojazd o nazwie Vanderbilt LesiureLiner, którego znajdziemy w grze tylko jeden egzemplarz. Na domiar złego jest on ciągle w ruchu więc szukanie go po świecie raczej mogłoby zająć wieki. Zamiast tego radzę pobrać ze sklepiku Playstation Store dodatkowy pojazd, dzięki któremu nie będziesz musiał szukać LesiureLinera.
Trudność: 5/10

Road Trip
Just Cause 2 nie jest grą w której sporo czasu spędzamy za kółkiem. Warto jednak trochę pojeździć bo aby wpadł ten brąz musisz mieć przejechane 75 kilometrów.
Trudność: 1/10

Please Step Out of the Vehicle
Aby porwać wrogi pojazd musimy najpierw na niego wskoczyć a następnie nacisnąć trójkąt aby Rico zaczął szarpaninę z kierowcą. Wciskamy przyciski pokazane na ekranie i po kilku ciosach nasz bohater wyrzuca żołnierza a my przejmujemy kontrolę nad maszyną. Czasem w jednym pojeździe mogą siedzieć dwaj przeciwnicy a jeden z nich z pewnością będzie chciał cię zastrzelić. Zanim więc przystąpisz do walki z kierowcą pozbądź się jego natrętnego pasażera. Przejmij 50 pojazdów by zdobyć trophy.
Trudność: 4/10

Stunt Driver
Punkty stunt driver zdobywamy za efektowną jazdę czyli różnego rodzaju niebezpieczne akcje na drodze. Najłatwiejszym sposobem na nabijanie tych punktów jest szybka jazda. Wystarczy do tego jakaś sportowa bryka . Punktów należy zgromadzić 100. Najprościej jest wbić to na pasie startowym na lotonisku ale w czasie wykonywania wyzwań raczej powinieneś nazbierać wystarczającą ilość punktów.
Trudność: 2/10

Halfway There
Ten trofik wpadnie ci gdy osiągniesz 50% ukończenia. Niestety ale nie ma na to żadnego szybkiego sposobu. Jedyne co pozostaje to ukończyć wszystkie misje główne oraz zadania dla frakcji co powinno dać nam w sumie ok. 30%, jeśli dodamy do tego wszystkie rozróby jakie zrobimy by odblokować kolejne misje. Pozostałe % nabijesz zabijając pułkowników, wykonując wyzwania, zbierając skrzynki i przedmioty dla frakcji oraz osiągając 100% w miejscówkach.
Trudność: 5/10

Parachute Climber
Jak pewnie wiesz linka + spadochron to świetne połączenie dzięki któremu możemy poruszać się szybko ale i także wspinać. Z tą drugą czynnością związane jest to trofeum. Twoim zadaniem jest wylądować 300 metrów wyżej od miejsca w którym zacząłeś swój lot na spadochronie. Nie jest to takie trudne wystarczy, że masz opanowane posługiwanie się linką :


Trudność: 3/10

I Believe I Can Fly
Skok spadochronowy składa się z fazy lotu oraz lądowania. Panau to ogromny teren ale niewiele jest takich miejsc, które pozwalają nam na opadanie w powietrzu 1000 metrów. Osobiście korzystałem z klubu High Mile, którego współrzędne to : X: 29584 Y: 11435. Pamiętaj, że aby gra zaliczyła ci skok musisz wyciągnąć spadochron !
Trudność: 3/10

Bridge Limbo
Mostów w Panau nie brakuje, szczególnie takich, które są na tyle wysokie by pod nimi przelecieć. Tak dobrze przeczytałeś, pora abyś trochę polatał bo gra obdaruje cię pucharem za przelecenie pod 30 różnymi mostami.
Trudność: 2/10

Stunt Flyer
Na tym trofeum możesz się zaciąć jeśli nie znasz dobrego miejsca. Chodzi o to by przez 30 sekund lecieć samolotem blisko ziemii. Sprawę niestety utrudniają drzewa, pagórki oraz inne deformacje terenu. Poniższy filmik powinien pomóc bo plaża jest na tyle długa, że bez problemu można uzyskać potrzebny czas jeśli ogarniasz trochę latanie samolotem :


Trudność: 4/10

Perfectionist
Prawdopodobnie ostatnie trofeum jakie będzie cię dzieliło od platyny. Niestety ale należy liczyć się z tym, że % idą ślamazarnie wolno a po Halfway There musisz jeszcze dobić kolejne 25%. Jeśli jednak napadasz na bazy wojskowe a po drodze chwytasz wszystkie znajdźki jakie ci się nawinął powinieneś nabijać 2% w ciągu 1h.
Trudność: 6/10

Top of the World
Najwyżej położony punkt w Panau to cel twojej podróży. Wystarczy stanąć na jednym ze szczytów górskich aby ten brąz dołączył do twojej kolekcji. Lokalizacja punktu na filmiku poniżej:


Trudność: 2/10

Welcome to Panau
Wpada po przejściu 1 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 2/10

Casino Bust
Wpada po przejściu 2 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 3/10

The White Tiger
Wpada po przejściu 3 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 4/10

Mountain Rescue
Wpada po przejściu 4 misji głównego wątku na dowolnym poziomie trudności.
Trudność: 6/10

Top Agent
Brąz wpada po przejściu gry na poziomie trudności Normal. Jeśli zacząłeś grać na Hardcore to dostaniesz go wraz ze złotem oraz srebrem.
Trudność: 3/10

KOMENTARZE
Mam problem przeszedłem gre na pierwszym poziomie odpalam nową grę na najwyższym poziomie i brak ulepszeń. dlaczego?
pannowak5
2015-07-19 14:48:30
najlepiej zacząć najpierw na najłatwiejszym, porobić wszystkie trofiki, być pro, a potem na 15 godz. przejść na hardcorze bo gra czasmi naprawdę wkurza ; ]
CowBame
2011-04-03 12:17:39
co do pojazdu LesiureLiner znalazłem na pustyni, najwięcej krwi napsuło mi trofeum Stunt Flayer opanowanie samolotu w tej grze należy do ciężkich przeżyć:)
zaba831227
2011-03-29 16:50:42
Nie no Stunt Flyer to trudność co najmniej 6/10,
a Invidibble Warrior najlepiej zrobić za pomocą glitcha w Casion Bust radzę poszukać na YT.
CowBame
2011-03-20 17:25:21
Co do Trying Anything Once:
1.LesiureLiner jest Autokarem
2.Jeździ chyba tylko na śniegu(ja go tam znalazłem i na filmikach YT, przejmują go zawsze na śniegu)
3.Nie jest jeden bo widziałem dwa w jednym miejscu.

Taka mała pomoc dla tych co maja z nim problem. ;)
Tomcio85
2010-10-10 08:59:22
Gra się fajnie no i dużo zabawy czasami xD
co do trofeum Perfectionist proponuje zebrać wszystkie paczki dla frakcji itp. dużo % wpada :)
ChangeS
2010-09-22 11:51:22
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u