Poradniki - Heavy Rain

50
4
2
1
 • Trudność trofeów: 3/10
 • Trofea offline: 57
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 20-30 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 7
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
W Heavy Rain trudno jest określić trudność trofeów, gdyż są właściwie dwa trofea, które można nazwać trudnymi na miarę tej gry. Reszta sprowadza się do prostych sekwencji QTE (QuickTimeEvent). Heavy Rain to według mnie obowiązkowy tytuł dla wszystkich posiadaczy PS3 i jeśli nie kupiliście lub nie ukończyliście tej gry, to czytanie tego poradnika zalecam skończyć na tym zdaniu, gdyż poniższy tekst jest sam w sobie ogromnym spoilerem. Przy pierwszym podejściu do gry polecam w ogóle zapomnieć o istnieniu trofeów w tej grze, a i tak wiele z nich wpadnie. W poniższym poradniku trofea będą w języku polskim ale myślę że ktoś kto posiada angielską wersję pucharków również się domyśli o które trofeum chodzi.

autor: Yornek

Mistrz HEAVY RAIN
Nie było ciężko, prawda?

Zbrodnia Doskonała
Po pierwsze, jest to czasochłonne trofeum gdyż musimy przejść grę właściwie od początku. Lista co trzeba zrobić:

-Kiedy bandyta wejdzie do sklepu, poczekaj z tyłu, aż Hassan zginie (po prostu nie interweniuj),

-W rozdziale Zbieg pozwól, aby policja aresztowała Ethana (odsłoń plandeki z okien, podsuń skrzynię i poczekaj chwilę, aż gliny wejdą do budynku),

-W rozdziale Manfred zetrzyj wszystkie odciski, abyś nie trafił na komisariat. W czasie sceny (przed zabójstwem) nie wchodź do łazienki. Odciski należy zatrzeć z telefonu w gabinecie Manfreda, telefonu w sklepie, lupy, butelki whiskey, szklanek, pozytywki, którą podnosi Lauren oraz z drzwi frontowych,

-Pocałuj Madison i przebacz jej w rozdziale Na Wolności,

-Pozwól Lauren utonąć razem z samochodem. Po uwolnieniu się po prostu wydostań się przez drzwi pasażera nie zwracając uwagi na Lauren,

-Nie podaj Kramerowi lekarstwa na serce w rozdziale Twarzą w Twarz,

-Madison musi ponieść śmierć po tym, jak Shelby zamknie ją w sekretnym pokoju (poczekaj chwilę, a bohaterka się udusi),

-Jayden musi zginąć podczas walki z Shelbym w Starym Magazynie (oczywiście Jayden musi uprzednio sam odkryć kto jest zabójcą, aby pojechać w miejsce przetrzymywania Shauna – odsyłam do trofeum Sherlock).

Trudność: 5/10

Wszystkie Zakończenia
Nie oszukujmy się. Jest to najbardziej czasochłonne trophy w grze. Mamy zobaczyć wszystkie 18 zakończeń. Na szczęście za jednym przejściem można odblokować ich kilka. Do rzeczy:

Przejście #1

Po prostu wykonaj wszystkie czynności, które potrzebne są do zdobycia trofeum Zbrodnia Doskonała. Odblokowane zakończenia: Nowy Start, Śmierć Bohaterki, Wczytany oraz Bezkarność.

Przejście #2

Jeśli Ethan zna adres pobytu Shauna, to wczytaj rozdział U Zabójcy i pobierz adres z komputera. Następnie ucieknij z płonącego mieszkania ukrywając się w lodówce. Jeśli Jayden nie zna miejsca pobytu Shauna, to zadzwoń do niego, ponieważ musi być obecny w magazynie. W Starym Magazynie pokonaj Shelby’ego oraz jako Madison ucieknij policji, aby ostrzec Ethana. Dzięki temu Ethan uratuje syna, Madison ostrzeże przed policją, a Norman pokona Zabójcę z Origami. Odblokowane zakończenia: Nowe Życie, Grób Origami, Sprawa Zamknięta.

Przejście #3

Mając zapisany stan z drugiego przejścia (tzn. wszyscy spotykają się w magazynie), wczytaj rozdział Stary Magazyn, i tym razem daj zabić się Shelby’emu, a Madison niech nie ucieknie policji, przez co nie uda jej się ostrzec Ethana. Odblokowane zakończenia: Grób Ethana.

Przejście #4

Wczytaj rozdział Szczur i nie wypijaj trucizny, a następnie wybierz błędny adres (te najbardziej z lewej strony są błędne), aby nie odnaleźć Shauna. Podobnie w rozdziale Rozwiązując Zagadkę poddaj się Jaydenem (musisz opuścić IWO) i nie zidentyfikuj Zabójcy. Madison niech umrze w mieszkaniu Shelby’ego. Odblokowane zakończenia: Origami Blues, Po Drugiej Stronie Lustra.

Przejście #5

Mając zapisany stan z czwartego przejścia (tzn. ani Ethanowi ani Jaydenowi nie udaje się zlokalizować kryjówki Shauna) wczytaj rozdział U Zabójcy. Po wejściu do sekretnego pokoju nie używaj laptopa, tylko po prostu poczekaj około dwóch minut jak Shelby wróci, a następnie ucieknij z płonącego mieszkania. Odblokowane zakończenia: Jak Łzy w Deszczu.

Przejście #6

Teraz trzeba cofnąć się trochę dalej. Wczytaj rozdział Na Wolności i pozwól się aresztować (przypominam, że jeśli postępowałeś zgodnie z moją instrukcją, to Ethan powinien być już poprzednio aresztowany w rozdziale Zbieg). W scenie W Potrzasku uratuj Lauren z tonącego auta. Poddaj się przy rozwiązywaniu zagadki z Jaydenem oraz ponownie w sekretnym pokoju nie używaj laptopa (patrz poprzednie przejście), a następnie ucieknij. Odblokowane zakończenia: Bezsilność, Punkt Wyjścia, Matczyna Zemsta.

Przejście #7, ostatnie

Mając zapisany stan szóstego przejścia (tzn. Ethan jest w więzieniu, a Jayden poddał się przy rozwiązywaniu zagadki) wczytaj rozdział U Zabójcy i tym razem przeczytaj adres w komputerze zabójcy, po czym ucieknij z mieszkania. Do magazynu pojedź SAMA. W magazynie uratuj Shauna i wygraj walkę z Shelbym. Odblokowane zakończenia: Niewinny, Bohaterka, Rezygnacja.

Trudność: 6/10

Czterech Bohaterów
Znów każdy z bohaterów musi odnaleźć adres magazynu. Tak samo jak w Tak Blisko... ale tym razem wypełnij wszystkie QTE. (Najdziwniejsze w tym trophy jest to że tak naprawdę przy życiu pozostaje tylko trójka bohaterów :)
Trudność: 3/10

Wypróbowany Mistrz
Ukończ wszystkie próby Ethana. Każda z prób jest opisana w trofeach poniżej.
Trudność: 4/10

Sherlock
Grając Jaydenem odwiedzimy trzy miejscówki w których są ślady do zbadania. Te miejsca to:

Miejsce Zbrodni - musisz obejrzeć ciało zabitego chłopca,przeanalizować pyłki,ślady krwi na torach i płocie oraz ślady opon przy autostradzie.

Szajba - znajdź farbę,ślady opon,krew.

Akwarium-Po walce zabierz z podłogi dwa paragony ze stacji benzynowej,które wypadły razem z kieszenią; następnie podnieś IWO i przeanalizuj wszystkie istotne dowody.

Nie zapomniej też podnieść z ziemi swojej broni oraz broni zabójcy (jest we wnęce za drzwiami).

Po znalezieniu wszystkich dowodów dokładnie je przebadaj i nie oskarżaj Blakea Dla pewności film pokazujący jak rozwiązać końcową zagadkę:Trudność: 4/10

Wybawca Dzieciaka
Uratuj Shauna. Wpadnie podczas robienia wszystkich zakończeń.
Trudność: 1/10

Wszystkiego Najlepszego
Trofeum do zrobienia od razu w prologu, musisz dokończyć rysowanie projektu, pomóc Grace nakryć do stołu i pobawić się z dziećmi. Jeśli chodzi o projekt, to radziłbym wykonać go jak najszybciej, bo gdy wróci Grace z Shaunem i Jasonem będzie to niemożliwe i musisz pamiętać by bawić się z dziećmi dopóki to im się nie znudzi. Puchar wpada po scenie w centrum handlowym.
Trudność: 3/10

Interaktywny Dramat
Wpada po scenie w centrum handlowym.
Trudność: 1/10

Dobry Ojciec
Po odebraniu Shauna ze szkoły, musisz dokładnie trzymać się planu dnia czyli: daj mu przekąskę np. chipsy, odrób z nim lekcje, daj mu kolację (pizza albo kurczak), jeśli jest przeziębiony to daj mu lekarstwo i połóż go spać w dobrym humorze. Miś, o którego Cię poprosi znajduje się na pralce w pomieszczeniu na parterze. Plan dnia i zegar znajdują się w kuchni.
Trudność: 3/10

Detektyw
Po prostu porozmawiaj z Lauren i dowiedz się o jej synu. Pamiętaj żeby nie wybierać opcji przekup !
Trudność: 1/10

Rycerz na Białym Koniu
Po rozmowie z Lauren przyjdzie do niej Troy. Po prostu go pobij, czyli wykonaj poprawnie QTE. Jest to jedna z pierwszych tego typu sekwencji w grze więc może się nie udać za pierwszym razem.
Trudność: 3/10

Śledczy FBI
Patrz trofeum Sherlock.
Trudność: 2/10

Dobrzy Kumple
Gdy będziesz w parku ze swoim już jedynym synem, to wymyśl mu dwie ciekawe zabawy jak rzucanie bumerangiem czy kręcenie na karuzeli i kup mu cukierki.
Trudność: 2/10

Pamięć Absolutna
W rozdziale Witaj, Norman, składając zeznania będziesz zapytany o której godzinie przyszliście do parku i w co był ubrany Shaun. Godzina to 16:15, a ubranie to beżowa kurtka i zielone spodnie.
Trudność: 1/10

Negocjator
Gdy po rozmowie z Hassanem pójdziesz po inhalator, to do sklepu wkroczy złodziej i będzie wymuszał pieniądze od sprzedawcy (czyli Hassana), rzucając przy tym ciekawymi obelgami :). Po prostu nadepnij na rozsypane chipsy by zwrócić uwagę złodzieja, a potem nakłoń go by rzucił broń i wyszedł ze sklepu.
Trudność: 2/10

VIP
W rozdziale Paparazzi wyjdź drzwiami kuchennymi, przejdź przez ogród sąsiada i wejdź do samochodu tak, by nie zauważyli cię stojący przed domem paparazzi.
Trudność: 1/10

Agorafobia
Jedno z najtrudniejszych trofeów w Heavy Rain, ale i tak trudno nie jest. O co chodzi? Musisz przewrócić przynajmniej 50 osób w ok. 30 sekund na Stacji w Lexington. Ludzi nie brakuje, ale zdecydowanie brakuje czasu, więc wbijaj się w kilku osobowe grupy, a powinno być OK.
Trudność: 4/10

Szczęśliwy Numerek
Na tej samej stacji gdzie robiliśmy trofeum Agorafobia, musimy odnaleźć właściwą skrytkę za pierwszym podejściem. Pucharek bardzo łatwy, gdyż numer skrytki jest podany na bilecie, który trzymamy w ręce.
Trudność: 1/10

Strzelając Gafę
Gdy Nathaniel będzie celował do Blakea, to poprostu zastrzel go przy pomocy R1.
Trudność: 1/10

Samokontrola
To co wyżej, ale tym razem nakłoń Nathaniela by schował broń, czyli wybieraj po prostu odpowiednie według ciebie kwestie i zdejmij palec z R1. Tak dla pewności :)
Trudność: 2/10

Supermamka
Trofeum bardzo łatwe, chociaż może nie wyjść za pierwszym razem. Chodzi o to, żeby bezbłędnie opiekować się dzieckiem w rozdziale Samobójczyni. Jeżeli popełnisz jakiś błąd, to najlepiej wczytaj save. Polecam również zmienienie poziomu trudności na łatwy.
Trudność: 3/10

Kamikaze
Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w tej grze, które może napsuć krwi. Nie dość, że nie możemy zepsuć żadnego QTE na autostradzie, to jeszcze musimy wybrać najlepszą drogę. No więc:

W lewo

Przechyl pad w prawo

W prawo

W lewo

Przechyl pad w lewo

Przechyl pad w prawo

Przechyl pad w prawo and W lewo (w tym momencie musisz balansować autem, aby wyjść z poślizgu)

W tym miejscu GPS mówi, że zostały 4 kilometry do mety.

Przechyl pad w lewo

Cut-scenka, w której gość zmienia opony.

Przechyl pad w prawo

W lewo przez barierką

X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

Przechyl pad w prawo

Przechyl pad w lewo

Przechyl pad w prawo

Przechyl pad w lewo

W tym miejscu GPS mówi, że zostały 3 kilometry do mety.

X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

W prawo od autobusu

W tym miejscu GPS mówi, że zostały 2 kilometry do mety.

W prawo

Przechyl pad w lewo

W prawo na kasach

Cut-scenka z glinami, które rozpoczynają pościg.

Przechyl pad w prawo (UWAGA!!! Jeśli zrobisz to prawidłowo - samochód policyjny w ciebie nie uderzy; jeśli uderzy - zacznij od początku, bo nie zdobędziesz trofeum) X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

Przechyl pad w prawo

W lewo lub w prawo w momencie przebijania się przez blokadę policyjną

X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

Przechyl pad w prawo

Przechyl pad w lewo

X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

Gdyby to nie pomogło to filmik powinien wszystko wyjaśnić:Trudność: 6/10

Mistrz Kierownicy
By trofeum wpadło, musisz ukończyć próbę Niedźwiedzia. Jeśli od razu starasz się o trofeum Kamikaze to nawet jeśli popełnisz kilka błędów to i tak ten puchar wpadnie. Można to uznać za nagrodę pocieszenia jeśli Kamikaze nie wpadło ;)
Trudność: 2/10

Zabawa w Kotka i Myszkę
Gdy będziesz gonił Kordę jako Jayden po prostu staraj się popełnić jak najmniej błędów w QTE.
Trudność: 3/10

Twardziel
Gdy na imprezie Gordiego, zaatakują cię jego ochroniarze, to wykonaj BEZBŁĘDNIE QTE. Nie jest to trudne ale i tak polecam łatwy poziom trudności.
Trudność: 2/10

Tchórz!
Podczas próby Motyla, przejdziesz przez wypełniony szkłem kanał i zjedziesz po rurze do miejsca gdzie będą transformatory. Spokojnie, do tego trofeum musisz po prostu udać się na lewo gdzie znajdziesz drzwi z napisem Coward! Wystarczy przez nie przejść i brąz jest twój.
Trudność: 1/10

Zeelektryzowany
Gdy znajdziesz się w pomieszczeniu opisanym w trofeum powyżej, musisz przejść próbę Motyla. Po prostu często zmieniaj kamerę i przechodź przez te kable na których nie ma prądu a będzie dobrze.
Trudność: 3/10

Dobry Glina
W rozdziale Walka Psychologiczna, Blake zacznie bić profesora. Powstrzymaj go.
Trudność: 1/10

Zły Glina
To co wyżej, ale tym razem stań na boku i się przyglądaj, jak Blake masakruje Dupre.
Trudność: 1/10

Złota Rączka
Podczas próby Jaszczurki, będziesz miał za zadanie uciąć Ethanowi palec. Weź siekierę, nóż lub obcęgi, następnie weź gorzałę z apteczki, potem podnieś z ziemi patyk i metalowy pręt. Następnie podgrzej pręt nad kuchenką gazową, siądz przy stole i rób podane czynności w kolejności: Wypij wszystko z piersiówki (3 łyki), wsadź do ust patyk, weź jedno z w/w narzędzi i o dziwo naciśnij "nie próbuj" wtedy Ethan się zdenerwuje i po wykonaniu QTE utnie sobie palec. By dostać puchar należy jeszcze wypalić ranę drutem.
Trudność: 2/10

Rzeźnik
To co wyżej ale trochę brutalniej :) Musisz uciąć palec piłą lub nożyczkami. (Nie musisz dezynfekować rany)
Trudność: 2/10

Zbieg
Zaraz po próbie Jaszczurki, będzie cię gonić policja. Musisz uciec z pomieszczenia, skierować się w stronę ulicy, przejść przez stację metra i gdy pojawisz się na peronie posłuchaj myśli Madison i przejdź przez tory. Jedyna denerwująca rzecz w tym pucharze to praca kamery dlatego taka trudność.
Trudność: 3/10

Ręce do Góry!
To co wyżej, ale tym razem po prostu poczekaj aż zostaniesz zaaresztowany.
Trudność: 1/10

Ludwig van Beethoven
W epizodzie Blues Origami, nie popełnij żadnego błędu grając na pianinie. Wbrew pozorom nie jest to do końca łatwe i może się nie udać za 1 razem.
Trudność: 2/10

Detoks
Jeśli uciekłeś Blakeowi w metrze, to po rozdziale Blues Origami złapie Cię chęć na tripokainę. Po prostu wejdź pod prysznic lub wyrzuć fiolkę do toalety.
Trudność: 1/10

Spryciarz
Jeśli zostałeś zaaresztowany, to będziesz miał za zadanie uwolnić Ethana z posterunku policji. Przynieś mu płaszcz policyjny, otwórz kajdanki, powiedz ochroniarzowi, że ma wolne i przede wszystkim wyłącz kamerę!
Trudność: 1/10

Jestem Zabójcą...
Podczas próby Rekina, będziesz musiał wybrać czy zabić czy ocalić dilera. Tym razem masz go zabić.
Trudność: 1/10

Nie Jestem Zabójcą!
To co wyżej ale tym razem go oszczędź.
Trudność: 1/10

Spryciara
Gdy Doktor zaproponuje Ci coś do picia to weź szklankę, ale niczego z niej nie pij!
Trudność: 1/10

Houdini na Obcasach
Wypij to, co poda Ci doktor i gdy obudzisz się w jego piwnicy to uwolnij się jak najszybciej bo jeśli nie zrobisz tego do momentu powrotu psychola to nie dostaniesz trophy.
Trudność: 1/10

Żegnaj,Szajba
Po zbadaniu hangaru i po krótkiej walce z Szajbą, Jayden zacznie się źle czuć i na ekranie pojawią się przyciski które masz wcisnąć by wziąć tripo. Poczekaj, aż fiolka mu wypadnie i obudzisz się w samochodzie nad zgniatarką aut na złomowisku. Przestrzel więzy i ucieknij z samochodu. Po kolejnej walce z Szajbą zmieli go jego własna koparka.
Trudność: 3/10

Szef Kuchni
W pewnym momencie gry, Lauren poprosi Cię byś zrobił jej coś do jedzenia, więc wyciągnij jajka z lodówki, rozbij je o patelnię i mieszaj. Wkońcu Shelby powie, że jajecznica powinna być już gotowa.
Trudność: 1/10

Nie Bój Nic!
Bawiąc się na budowie, nie możesz popełnić ani jednego błędu. Przede wszystkim polecam zmienić poziom trudności na Łatwy i Good Luck, bo jest to najdłuższa tego typu sekwencja w grze.
Trudność: 3/10

Cnotka
W rozdziale Lala, gdy szef klubu będzie kazał Ci się rozebrać, wybierz spośród myśli tę o lampie a Madison znokautuje przeciwnika.
Trudność: 1/10

Bez Przebaczenia
Gdy Ethan pokłóci się z Madison, wybierz opcję "Nie wybaczaj".
Trudność: 1/10

Kochaś
To co wyżej ale wybieramy drugą opcję.
Trudność: 1/10

Wielka Ucieczka
Gdy po raz drugi napadnie Cię policja, ucieknij im, a na końcu skocz z dachu i ukradnij taksówkę.
Trudność: 2/10

Instruktor Pływania
Gdy auto z Tobą i Lauren pójdzie na dno, jak najszybciej uwolnij siebie i Lauren, a twoja kolekcja trofeów powiększy się o kolejny banalny brąz.
Trudność: 1/10

Niepokonany Scott
W willi Kramera będzie dosyć ostra strzelanina, więc zmień poziom trudności na Łatwy, a jedyne przyciski jakie będziesz musiał wciskać to O i X.
Trudność: 2/10

Miękkie Serce
Gdy Kramer będzie dostawał zawału (czy coś w tym stylu), to wyjmij z biurka jego tabletki i pomóż mu.
Trudność: 1/10

Poświęcenie
Podczas próby Szczura wypij truciznę.
Trudność: 1/10

Sprytny Tata
Musisz się domyślić, gdzie jest przetrzymywany Shaun. Jeśli ukończyłeś wszystkie 5 prób to nie ma problemu. Jeśli ukończyłeś co najmniej 3 to podpowiem, że adres to 852 Theodore Roosevelt Road.
Trudność: 3/10

Zimna jak Lód
Gdy będziesz zamknięty w płonącym pomieszczeniu z butlą gazową, to po prostu schowaj się w lodówce.
Trudność: 1/10

Prosty Umysł
Gdy będziesz walczył z Shelbym jako Jayden lub Madison (oboje muszą być w magazynie), to uratuj mordercę przed upadkiem.
Trudność: 2/10

Tak Blisko...
Każdy z bohaterów musi znaleźć adres magazynu, w którym jest Shaun Mars, gdy tak się stanie postępuj zgodnie ze wskazówkami: Gdy policjant będzie odprowadzał Madison do radiowozu, to nie wyrywaj się tylko daj się złapać, gdy Jayden walczy ze Scottem na zsypie również nic nie naciskaj i pozwól Normanowi zginąć. Taki bieg wydarzeń spowoduje że Ethan zostanie zastrzelony i trofeum będzie twoje.
Trudność: 3/10

Bohater HEAVY RAIN
Po prostu ukończ grę z jakimkolwiek zakończeniem.
Trudność: 2/10

KOMENTARZE
Dzięki za poradnik wszystko udało mi się zrobić i platyna wpadła moja pierwsza. I każde trofeum było dobrze opisane nie miałem żadnych problemów oprócz śledcz fbi tam trzeba znaleźć wszystko ale po za tym wszystko dobrze😃
sebo_xx-125
2016-07-19 16:27:04
Niechce mi wypac trofeum po scenie w centrum handlowym co zrobic?
Dziewicaaa
2013-10-27 17:59:55
czołem chłopaki do góry ptaki hehe , no i platyna musiała wpaśc bardzo fajna gra
cerajta83
2013-03-24 10:43:35
...witam, mam problem, mam grę tylko że mouve edition i nie chce mi się wgrać Sklep hassana, miał już tak ktoś? patrzę na ryj Scota i tylko tyle, a płyta jest w idealnym stanie... mój psn id: konstantynopol25
konstantynopol25
2013-03-01 18:24:16
witam nie chce mi wpasc trofeum wszystkiego najlepszego jakieś rady zostało mi tylko one prosze pomuc moze od instalowac gre
javon1207
2012-08-13 11:27:08
Ja to mam problem z Kamikaze. Czy mógłby ktoś dać dokładny opis?
Szewcu
2012-06-24 11:47:51
Mam kilka uwag co do trofików:
Wszystkiego Najlepszego - jeśli trofeum nie wpadło, to kiedy pojawi się scenka z samolotem wyjdźcie do menu i kontynuujcie
Złota Rączka - u mnie wystarczyło wypić piersiówkę, odciąć palec tasakiem i zdezynfekować ranę
Zły Glina - kiedy Blake bije Dupre nie możecie go nawet skarcić
szaleroPL
2012-06-07 17:05:55
@Ermordil po pierwsze nie zżynałem, tylko wziąłem opis pucharka z innej strony, co robi się zazwyczaj w przypadku pisania poradnika bo wiele osób robi specjalny osobny poradnik do jednego dłuższego trofea. Otóż nie słuchajcie go, trofeum jest dobrze opisane, robiłem wszystko dokładnie jak podałem i bez problemów dostałem trofeum.
Yornek
2012-04-12 22:48:55
Pewnie nie podał nazwy filmiku wiadomości tv bo w każdym jest i to logiczne:D
emces
2012-03-21 12:49:54
Kłopoty z KAMIKADZE? Najpierw dwa razy wybieramy prawą drogę, potem dwa razy lewą i potem cały czas prawą stronę.
I prośba, jak ktoś chce robić poradnik to niech go robi dobrze, a nie zrzyna jak pajac od innych, bez sprawdzenia czy to co zrzyna jest dobre.
Nareszcie platyna…
Ermordil
2012-01-17 01:03:08
Nie ma zakończenia NOWY START a tylko NOWY POCZĄTEK i wcale nie wpada on po wykonaniu wszystkiego co należy wykonać do trofeum ZBRODNIA DOSKONAŁA, bo tym razem w magazynie musza znaleźć się Madison, Ethan, Norman. Ethan nie może pocałować Medison, Norman zabija Scota. To w wersji angielskojęzycznej jest A NEW START.
Ermordil
2012-01-17 01:02:09
Co do WSZYSTKICH ZAKOŃCZEŃ to również wykonałem wszystko według instrukcji co Szanownego Autora Plagiatora i g* mi wpadło. Rzeczywiście jest 18 zakończeń, ale według powyższego opisu tylko 17 wystarczy policzyć, ale plagiatorowi nawet tego się nie chciało policzyć. Zapomniał o WIADOMOŚCIACH TV dlatego można mieć się pomylić jak ktoś tylko policzył, ze jest 17.
Ermordil
2012-01-17 01:01:17
Dla wszystkich mających problemy z trofeum ZBRODBNIA DOSKONAŁA. Wykonywałem wszystko według powyższych instrukcji i nic nie dostałem. Trofeum wpadło dopiero gdy: wyczyściłem wszystkie ślady u Manfreda i nie zjawiłem się na policji, pozwoliłem umrzeć Lauren, Kramerowi, Hassanowi, Madison u lekarza, dałem się zabić Normanem na wysypisku śmieci Szajbie, uratowałem dzieciaka Ethanem i nie zabiłem Scota, dałem się raz aresztować za pierwszym razem , a za drugim zwiałem.
Ermordil
2012-01-17 01:00:49
Czybżeby wpadło \"zbrodnia doskonała\" to trzeba grać od samego początku, czy wystarczy wczytać rozdziałw sklepie i dalej lecieć?
sztymprrr
2012-01-04 10:01:39
Filmik z trofeum Kamikaze już nie działa...
norek30
2011-12-27 21:49:52
A trophy Sptytny Tata wpada po zakonczeniu gry !? bo jak juz znajduje ten adres w taxi odzjezdza i nic.....
meaglinek89
2011-11-28 09:33:19
Zakończenia to epilogi.
HeroicTotmes
2011-11-20 18:16:25
siema nie wiem jak zrobić to trophy nie kumam
Śledczy FBI
Patrz trofeum Sherlock.
Trudność: 2/10

I 2 pytanie skad mam wiedziec jakie robie zakaczenia i jakie mam juz zrobione i jakie mi jeszcze zostaly czy to gdzies pisze czy sam mam sie domyslac!?
meaglinek89
2011-11-13 20:49:11
Czy moge odblokować zbrodnie doskonała jeśli hassan przeżyje????????????
nakatti_snake
2011-10-12 19:06:07
Fajnie sie wbijało platynke w tej grze ^^.
wiktor5673
2011-09-23 18:42:00
Co do trofeum \"Wszystkie zakończenia\" polecam stronke http://heavyrain.wikia.com/wiki/Game_Endings. Jest tam dokładnie omówione co trzeba zrobić by pojawiło się dane zakończenie.
Bernivik
2011-09-06 22:46:08
Co do trofeum \"Zbrodnia doskonała\": u Manfreda sprawdzałem jego puls ale oprócz rzeczy do wytarcia które są wymienione w poradniku musiałem jeszcze wytrzeć szybe w gablocie z maszynami po prawej od poytywki patrząc od strony wejścia. I u mnie Ethan był w aresztowany za pierwszym i drugim razem i trofeum wypadło :)
Bernivik
2011-09-02 05:01:22
@zrelaxowany85 - odpowiedź na swoje pytanie masz 5 postów poniżej swojego. Opisywałem jak zdobyć to trofeum.
janek27
2011-08-10 03:43:45
czy w Zbrodni Doskonałej Ethan musi zginąć z rąk snajpera ?
zrelaxowany85
2011-08-08 10:43:31
tyle godzin spedzonych jest platyna jak ktos cos chce wiedziec piszcie :)
demeo
2011-08-02 06:56:49
@demeo - na pewno robisz tak jak jest opisane w tym poradniku powyżej, czyli Przejście #2 ??
janek27
2011-08-01 22:23:13
HELP zostało mi 1 Trofeum WSZYSTKIE ZAKONCZENIA robie dokładnie tak jak w poradniku i nie wchodzi mi NOWE ZYCIE :( nie wiem dlaczego POMOCY PLISS
demeo
2011-07-30 22:07:40
Moje uwagi po wbiciu platyny:
1) Żeby zrobić ZBRODNIE DOSKONAŁĄ trzeba zjawić się ETHANEM w STARYM MAGAZYNIE (a reszta tak jak wypisane powyżej w poradniku).
2) SPRYTNY TATA - wpadło mi przechodząc pozytywnie TYLKO te trzy próby - JAZDA AUTEM, UCIĘCIE PALCA, WYPICIE TRUCIZNY, ale równocześnie MADISON zginęła w UKRYTYM POKOJU (udusiła się), trofeum wpadło dopiero przy cut-scenie, gdy Ethan podjeżdża pod STARY MAGAZYN.
3) DETOKS - wcześniej Ethan musi uciec wcześniej Policji!!!
janek27
2011-07-27 12:48:59
Ja mam bugnięte \"Wszystkie Zakończenie\" robie all z poradnikiem i nie wchodzi :D ale 91% jest ;]
VOLDAMAN
2011-05-29 20:46:50
@TracerTopol a dotykasz zwłoki Manfreda? tzn. Shelby sprawdza puls tam tez zostaja odciski, po prostu nie rób tego, zignoruj ciało i wytrzyj wszystkie odciski jak do tej pory robiłeś a na pewno nie trafisz na komisariat :)
zaba831227
2011-04-20 14:36:16
MAM PROBLEM !! otoz w rozdziale \"Manfred\" trzeba zrobic tak aby nie trafic na komisariat (zetrzec odciski).Robie tak jak pisze,przeszlem kilka razy po calym sklepie i zrobilem wszystko co szlo zetrzec a i tak trafiam na komisariat.Ma ktos jakas rade na to ?
TracerTopol
2011-04-19 16:13:23
a ja mam zbugowane pierwsze trofeum \"Wszystkiego najlepszego\", nie chce mi wpasc :( choc robie wszystko dobrze , nawet z youtubem sprawdzalem. musze chyba skasowac wszystkie zapisy i zaczac jeszcze raz. czy ktos wie cos o tym ?
dziq
2011-04-15 09:29:03
gdyby ktoś miał wszystkie 17 zakończeń a trophy nie chce wpaść, proponuje zrobić tak: rozdział szczur nie wypijaj trucizny, dobry adres, smierć madison w mieszkaniu zabójcy, nie rozwiązanie zagadki przez Jaydena, w moim wypadku pomogło:)
zaba831227
2011-03-29 16:45:32
Zrób 3 próby i wtedy wbij na troderman road czy jakoś tak. Gra jest genialna (4trophy do platyny)
adrian009
2011-02-26 09:26:16
Trofeum [Sprytny Tata] jak ukończysz wszystkie próby i go uratujesz! nie dostaniesz pucharku :( trofeum dostaniesz tylko wtedy gdy zwalisz jedną z prób a wtedy wskażesz dobry adres! Pzdr!
TomZiom
2011-01-05 17:47:39
Polecam także mapę przy transformatorach do motyla - http://www.ps3trophies.org/images/guides/heavy_rain_map2.jpg
daragon
2011-01-01 17:57:45
@ExSoldier Heavy Rain jest niestety ogólnie wypełnione bugami bo np mój kumpel(kubacios1996),tak wiem pierwszy komentarz :) chociaż miał edycję limitowaną to wystąpił u niego problem że przez połowę gry nie działał mu przycisk START!!! U mnie obeszło się bez najmniejszego buga ale to chyba zależy od tego jak trafisz.Co do Wszystkiego Najlepszego to napewno wygrałeś walkę na miecze? A jeśli chodzi o Sprytny Tata to może spróbuj innych adresów bo ja do tego który podałem jestem pewny w 90%.
Yornek
2010-10-11 19:57:18
Nie wiem co jest grane ale dwa trofisy nie chcą mi wskoczyć tez z urodzin i Sprytny Tatuś a robię wszystko według opisu nawet patrzyłem na YouTube i czekałem do Loadingów i nic. Ma ktoś może też taki problem ?
ExSoldier
2010-09-27 11:14:14
I jednak napisałeś poradnik... trochę bezczelnie skopiowałeś niektóre trofea [patrz: wszystkie zakończenia] z kikoo.pl ale jest spoko. Wiem, wiem muszę się zawsze do czegoś dowalić...
kubacios1996
2010-09-19 22:14:33
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u