Poradniki - FIFA 14

26
15
2
1
  • Trudność trofeów: 3/10
  • Trofea offline: 18
  • Trofea online: 26
  • Czas potrzebny na zrobienie platyny: około 20 godzin
  • Minimalna ilość przejść: -
  • Zabugowane trofea: 2 (Ideał, Ludzie listy piszą)
  • Trofea do przeoczenia: 0
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Platyna NIEDOSTĘPNA!!!

FIFA 14 nie jest trudną grą, ale za to troche długą. Jeden mecz trwa 12 minut. To jest troche długo, a będziemy musieli wbić 15 lvl żeby zdobyć trofeum "Każdy od czegoś zaczyna".

autor: kisielbudyn

Bananowa moc
Należy wbić bramkę podkręconym uderzeniem z prostego podbicia. Powinno wpaść podczas gry.
Trudność: 2/10
Strzał życia
Należy strzelić bramkę opadającym wolejem. Również powinno wpaść podczas gry. Jeżeli nie to polecam wcisnąć 2x kółko w powietrzu. Po kilku próbach powinno wpaść.
Trudność: 2/10
Droga zamknięta
Bardzo łatwe i krótkie trofeum. Należy chronić piłke blokując przecienika ręką. Dłużej chyba nie trzeba się rozpisywać bo wiadomo o co chodzi. Wystarczy mieć przy sobie piłkę i wciskając przycisk L2 chronić piłkę. Poniżej filmik:
Trudność: 1/10
Nie na raz
Aby zdobyć to trofeum powinniśmy odebrać przeciwnikowi piłkę za drugim razem. Pierwsza próba powinna być nieudana. Może to wydawać się trudne, ale powinno wpaść podczas grania.
Trudność: 2/10
Nie tym razem!
Należy wybić piłkę szczupakiem. Nie jest to łatwe, ale podam wam kilka porad. Włączamy mecz towarzyski podajecie ze środka boiska do własnego bramkarza (najlepiej kwadratem), a bramkarzem wybijacie naciskając L2 + 2x kółko (sterowanie klasyczne).
Trudność: 4/10
Wykorzystać każdy centymetr
Należy zdobyć pierwszą bramkę wślizgiem. Mi wpadło podczas gry. Podam kilka porad: WAŻNE! Bramka musi być zdobyta poprzez wciśnięcie kółka , a nie poprzez wślizg zabierający piłkę (kwadrat). Najlepiej oddać strzał poprzez podanie lekkim lobem(3x kwadrat) do przeciwnika po drugiej stronie bramki. Drugim zawodnikiem wciskamy (kółko). Dla ułatwienia filmik:
Trudność: 3/10
Nazwa Fałsz
Należy zdobyć bramkę strzałem zewnętrzną częścią stopy. Jest to trofeum co powinno wpaść po strzeleniu gola. Polecam napastnikiem prawonożnym atakować bramkę rywala od prawej strony boiska, a lewonożnym na odwrót, a na końco oddać strzał finezyjny(R1 + kółko). Polecam film:
Trudność: 3/10
Trening czyni mistrza
Należy odblokować jedno wyzwanie treningowe w grach treningowych. Trofeum wpadnie podczas robienia trofeum Legenda. Wystarczy przejść złoto 1 z 13 gier treningowych.
Trudność: 3/10
Pora na FUT
Skorzystaj z powiadomienia Football Club i przejdź do trybu Ultimate Team. W menu głównym, na pierwszej planszy po prawej stronie znajdują się Powiadomienia Football Club Naszym zadaniem jest wybranie prawym analogiem R3 powiadomienia dotyczącego trybu Fifa Ultimate Team następnie naciskamy (X) , wchodzimy w wybrany tryb i trofeum jest nasze.
Trudność: 1/10
Pierwsze kroki
Stwórz klub FUT. Najłatwiejszy trofeek w grze. Nie trzeba się rozpisywać.
Trudność: 1/10
Dobrzy kumple
Zdobądź zaufanie zawodnika w trybie FUT. Należy rozegrać 10 spotkań nowym zawodnikiem z rynku transferowego (tarcza lojalności zmieni kolor z białego na zielony).
Trudność: 2/10
Zgrany eksperyment
Zastosuj swoją pierwszą kartę stylu gry w trybie FUT. W trybie Ultimate Team w tym roku nowością są karty stylu. Dzięki takiej karcie możemy podnieść wybrane parametry piłkarzy. Wystarczy zastosować jedną z nich byle jaką i trofeum powinno wpaść.
Trudność: 1/10
Mógłbym tak co tydzień
Rzuć wyzwanie drużynie tygodnia FUT. W trybie FUT w zakładce graj, u dołu znajduje się aktualny skład Drużyny Tygodnia. Trzeba z nim rozegrać mecz.
WSKAZÓWKA! Na zdobycie tego trofeum nie mają wpływu wynik meczu, ani poziom zaawansowania.
Trudność: 1/10
Przekazanie opaski
Zmień kapitana zespołu w trybie FUT. Wchodzimy w zakładkę składy, na wybranym aktywnym składzie wciskamy(trójkąt) , następnie wybieramy role zawodników. Pojawi się rola kapitana. Przypisujemy opaskę kapitana innemu zawodnikowi z drużyny.
Trudność: 1/10
Długi kontrakt
Użyj 99-meczowego kontraktu z katalogu na dowolnym zawodniku w trybie FUT. W katalogu FC(Football Club) po uzyskaniu 15. poziom EA SPORTS Football Club. możemy zakupić kartę kontraktu na 99 meczy w trybie FUT. Karta warta jest 1000 kredytów FCC.
Trudność: 2/10
Pierwsza misja
Wyślij łowcę talentów na przeszukiwanie obszaru. Tryb kariery (manager). Wchodzimy w Globalną Sieć Transferową i wysyłamy jednego z naszych skautów do dowolnego kraju. Trofeum wpada przy wykonywaniu trofeum(srebro) Dobry połów.
Trudność: 2/10
Pod kontrolą
Zmień ustawienie zespołu na ekranie zarządzania zespołem w trybie kariery. Bardzo łatwe trofeum. Wystarczy uruchomić tryb kariery managera, przechodzimy do zakładki zespół i najeżdżamy na formację. Zmieniamy ją prawym drążkiem na jakąkolwiek inną i przechodzimy kursorem w prawo na np.Skład Klubu. Po chwili trofeum powinno wpaść.
Trudność: 1/10
Ludzie listy piszą
Otwórz skrzynkę odbiorczą wiadomości w trybie kariery. Kiedy dostaniemy jakąś wiadomość będzie nam to pisało w lewym górnym rogu i wtedy wciskamy trójkąt. Jak wszystko dobrze zrobiliśmy, powinno nas przenieść do zakładki ze skrzynką odbiorczą i trofeum powinno wpaść.
UWAGA! TROFEUM ZABUGOWANE Podobno trofeum jest zabugowane i nie zawsze wpada. Mi wpadło za pierwszym razem. Ewentualnie trzeba próbować do skutku.
Trudność: 1/10
Dwaj przyjaciele z boiska
Rozpocznij „Sezon współpracy” ze znajomym. W trybie Sezony przy pomocy przechodzimy do sezonów współpracy. Aby zdobyć trofeum, musimy naszego znajomego, który ma włączoną FIFĘ 14, zaprosić do gry. Po rozegraniu meczu w trybie kooperacji z innym klubem, bez względu na wynik, trofeum wpadnie.
Trudność: 2/10
Ja tylko na chwilę
Rozegraj mecz towarzyski wirtualnych klubów. Wystarczy, że rozegramy nasz pierwszy mecz towarzyski naszą wirtualną gwiazdą online i trofeum powinno wpaść.
Trudność: 1/10
Praca zespołowa
Wygraj swój pierwszy mecz w sezonie wirtualnych klubów.
Trudność: 1/10
Dzięki za radę
Skorzystaj z rekomendacji Football Club. W menu głównym na pierwszej planszy po prawej stronie znajdują się Powiadomienia Football Club. Naszym zadaniem jest zatwierdzenie dowolnego powiadomienia (krzyżyk).
Trudność: 1/10
Mam coś dla Ciebie
Podaruj znajomemu przedmiot z katalogu Football Club. Podobnie jak w trofeum Mój Ci jest, musimy wejść do katalogu EASFC i za zdobyte kredyty podarować znajomemu zakupiony przedmiot. Możemy przesłać znajomemu nagrodę, którą wcześniej sami zakupiliśmy. Dodam tylko, że przy zakupie takiej nagrody, mamy rabat 50 %.
Trudność: 1/10
Mój ci jest!
Zakup nagrodę w katalogu Football Club. Kredyty FCC dostajemy jednocześnie z Punktami doświadczenia, a minimalna ilość potrzebna do zakupu przedmiotu z katalogu wynosi 100 kredytów FCC, tyle bowiem kosztuje cieszynka Muevelo. Jest to najtańszy przedmiot dostępny od poziomu 1. Aby dokonać zakupu, wchodzimy z menu głównego do katalogu EASFCC i wybieramy prezent.
Trudność: 1/10
Historyczny wyczyn
Należy wygrać mecz na poziomie legendarnym, przegrywając do przerwy. W pierwszej połowie trzeba pozwolić przeciwnikowi strzelić nam bramkę(albo strzelić samobójczą). W drugiej połowie strzelić conajmniej 2 bramki. Tryb legendarny nie jest łatwy dlatego trzeba się postarać(chyba, że się jest doświadczonym graczem) :)
Trudność: 5/10
Ideał
Należy uzyskać idealny hat-trick (lewą nogą, prawą nogą i główką). Najlepiej zacząć od strzelenia bramki głową, strzał lewą i prawą nogą, ponieważ gdy strzelimy jednym zawodnikiem np. 5 bramek - pierwszą lewą nogą, potem prawą, prawą i dwa razy z główki - trofeum nam nie wpadnie.
Trudność: 3/10
Srebrzyste gody
Należy ukończyć wszystkie gry treningowe na poziomie srebrnym. Jest ich 13:
Z niektórymi można mieć problemy, a z niektóre można przejść praktycznie od razu(dla mnie) :)
Trudność: 6/10
Wzmocnienie składu
Otwórz 20 paczek w trybie FUT. Do tego trofeum liczą się wszystkie otwarte paczki, zarówno te kupione w sklepie, jak i wygrane, czy darmowe. Najtańsza kosztuje 400 monet więc 20x 400 = 8000 monet.
Trudność: 3/10
O! Darmowa złota paczka!
Ukończ wszystkie zadania menedżera w trybie FUT. Wszystkich zadań jest 13, a za ich wykonanie dostaniemy złotą paczkę. Zadania menadżera są w zakładce składy.
Trudność: 3/10
Dobry połów
Znajdź w trybie kariery zawodnika przez Globalną Sieć Transferową z dowolną kombinacją 3 cech. Wchodzimy w Globalną Sieć Transferową w trybie Kariery Managera, przechodzimy do zakładki WYTYCZNE > Dodaj wytyczną i wybieramy 3 cechy. Następnie zachowujemy zmiany i wracamy do łowców talentów - wysyłamy jednego z nich do dowolnej ligi.
Trudność: 2/10
Fant
Zdobądź w trybie kariery puchar jako menedżer. Musimy wygrać puchar w trybie managerskim. Trofeum wpada po wygraniu: pucharu, superpucharu lub ligi.
Trudność: 4/10
Wschodząca gwiazda
Spraw, aby Twoja wirtualna gwiazda w trybie kariery dostała się do drużyny tygodnia. To nie jest łatwe trofeum. Tworzymy nowa karierę zawodnikiem i wybieramy Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. W kalendarzu wybieramy pierwszy mecz ligowy (bodajże to będzie Real Betis) i go wygrywamy. Za pomocą suwaków w ustawieniach gry ułatwiamy sobie grę (SI zmniejszamy, dla nas zwiększamy). Rozgrywamy mecz samą gwiazdą, a nie drużyną. Musimy otrzymać notę co najmniej 9.7, ale to nie jest trudne przy proponowanych ułatwieniach. Po meczu ponownie wchodzimy w kalendarz, wybieramy kolejny mecz ligowy i przyspieszamy czas poprzez symulacje. Po tej czynności trofeum powinno być nasze.
UWAGA ! - jeżeli zawodnik zostanie kontuzjowany, trofeum nie wpadnie ! W razie problemów wrzucam filmik:
Trudność: 5/10
Na wyższym szczeblu
Awansuj do wyższej ligi w trybie Sezony. Musimy awansować do następnej ligi w trybie Sezony. W razie jak nam brakuje punktów lub kilku meczy możemy dokonać odpowiednich zakupów w sklepie Football Club i zakupić mecz, wygraną lub remis w trybie Sezony.
Trudność: 4/10
Lśnienie
Wygraj puchar w trybie Sezony. Trofeum polega na zdobyciu przez nas jakiegokolwiek trofeum w trybie Sezony. Nie trzeba wygrać pucharu online. Trofeum wpada po wywalczeniu mistrzostwa (nie wystarczy awansować) w lidze w trybie Sezony.
Trudność: 4/10
Czysto towarzysko
Ukończ sezon w trybie „Meczów towarzyskich online”.
Trudność: 5/10
Pierwsze koty za płoty
Odblokuj 15% wyzwań wirtualnej gwiazdy w wirtualnych klubach. Musimy odblokować 15% umiejętności naszej wirtualnej gwiazdy w trybie online. Z każdym meczem powinniśmy powoli odblokowywać nowe umiejętności.
Trudność: 3/10
Zadanie wykonane
Ukończ zadanie Match Day w wydarzeniach tygodnia co najmniej na poziomie „Klasa światowa”. Wchodzimy odpowiedni tryb gry - w miejscu gdzie mamy możliwość rozegrania szybkiego meczu zmieniamy(R3) tryb na wydarzenia tygodnia. W trybie tym mamy do zdobycia 3 różne trofea: Wielki mecz, Zadanie wykonane i Na własny rachunek.
Co jakiś czas pojawiają się nam nowe wyzwania w wydarzeniach tygodnia. Są to zadania wirtualnej gwiazdy, mecze tygodnia i zadania Match Day. Nas interesuje ten ostatni tryb. Zadania te są dość trudne, ale zdarzają się też czasem łatwiejsze. Po prawej stronie będziemy mieli informację co musimy zrobić. Żeby to trofeum nam wpadło musimy wybrać poziom Klasa Światowa. Jeśli nam nie wychodzi, to radzę poczekać na nowy zestaw zadań - w końcu powinno trafić się jakieś prostsze zadanie.
Trudność: 7/10
Ja nie dam rady?
Pobij rekord znajomego w grze treningowej. Musimy ustanowić lepszy wynik w jakiejkolwiek grze treningowej od naszego znajomego. Jeśli nie mamy znajomego grającego w Fifę 14, możemy założyć drugi profil na konsoli i pobić rekord ustanowiony na tym drugim koncie (wpierw musimy mieć to konto w znajomych PSN). Przy pomocy drugiego konta możemy również zaliczyć trofeum "Mam coś dla Ciebie"
Trudność: 3/10
Każdy od czegoś zaczyna...
Osiągnij 15. poziom EA SPORTS Football Club. Jeśli graliśmy w poprzednią część tasiemca od EASports i osiągnęliśmy poziom 15., będzie to pierwszy pucharek, który pojawi się na naszym koncie i dalsza część opisu tego trofeum będzie zbędna.
Jeśli jednak zaczynamy naszą przygodę z piłką kopaną od "elektroników", trochę czasu będziemy musieli spędzić przy grze.
Trudność: 4/10
Legenda
Należy osiągnąć poziom legendarny w jednym wyzwaniu treningowym w grach treningowych. Wg mnie najłatwiejszym wyzwaniem jest bramkarz. Wybieramy bramkarza a dobrym wstawaniem np. Neuera lub Casillasa. Rzucamy się na wszystkie strony. Jak już wspominałem tu będzie potrzebne szybkie wstawanie ponieważ piłki będą coraz szybciej "wylatywać". Polecam filmik:
Trudność: /10
Uzupełnienie kolekcji
Zdobądź tytuł ligi w sezonach FUT. Tytuł ligi możemy zdobyć grając online jak i offline. Jednak polecam zdobyć pucharek, grając przeciwko komputerowi.
Trudność: 4/10
Legenda Futbolu
Trzeba zdobyć wszystkie trofea.
KOMENTARZE
Jest jeszcze ktoś chętny na:
- Dwaj przyjaciele z boiska
- Praca zespołowa?
zawadz13
2015-11-11 00:36:24
Ja platyne w Fifa 14 zrobilem juz dawno i to bez problemow.Wszedlem tutaj z ciekawsci bo kiedy wbijalem trofea to poradnika jeszcze nie bylo.Fifa 13 byla trudniejsza do splatynowania glownie przez trofik ,,In form\'\'A 15 to wogole latwizna.
Pan ladny
2015-09-01 23:39:07
SZUKAM OSÓB DO WBICIA 2 TROFEÓW NA PS3:
- Dwaj przyjaciele z boiska
- Praca zespołowa
nikodemmaz1
2015-08-12 10:43:27
SZUKAM OSÓB DO WBICIA 3 TROFEÓW NA PS3:
- Dwaj przyjaciele z boiska
- Praca zespołowa
nikodemmaz1
2015-08-12 10:42:29
Szukam chętnych do wbicia trofeum teamwork - Praca zespołowa.
Nick ps4 - Rejdzi
Rejdzi
2015-05-05 14:06:39
Niestety, ale muszę powiedzieć, że ten poradnik to straszna lipa.. Oprócz tego, że dwóch trofeów nie da się zdobyć, to większość z opisów w ogóle nie pomaga i jest tylko rozwinięciem podstawowych informacji z oficjalnej listy np. \"Historyczny wyczyn\" nie jest takie trudne jak opisuje autor, wystarczy w ustawieniach meczu maksymalnie obniżyć lub zwiększyć słupki CPU, ustawić poziom meczu na Legendarny i postępować zgodnie z opisem. Drugim przykładem może być trofeum \"Ludzie listy piszą\": nie jest to zabugowane, wystarczy nacisnąć trójkąt w momencie, gdy wyświetli się taka ikonka w lewym górnym roku. Trzeci przykład: Trofeum \"Uzupełnienie kolekcji\" wpada tylko grając offline, zaś zdobywając tytuł ligi online nie otrzymamy pucharka. To już tyle z mojej strony i wydaję mi się, że użytkownik nie jest dokładnie zaznajomiony z tym wydaniem FIFY :)
PituStudi0PL
2015-04-30 13:59:48
Ktoś chce zagrać mecz w sezonie współpracy. Chodzi o \'\'Dwaj przyjaciele z boiska\'\'
Splashee
2015-03-08 20:04:15
Bzdura, Platyna nie do wbicia. Nie zaczynajcie tej gry nawet. 2 trofea są nieosiągalne. Na własny rachunek oraz Zadanie wykonane.
Tutaj jest link do tematu na forum na oficjalnej stronie EA. Temat ma już 21 stron z pretensjami oburzonych graczy. EA odpisało dwoma czy trzema postami, zbywająco. F..K EA
http://answers.ea.com/t5/FIFA-14/Fifa-14-Thropies-On-My-Own/td-p/3444455/page/21
Dejvid
2015-02-23 12:12:05
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u