Poradniki - Dishonored

42
5
3
1
  • Trudność trofeów: 4/10
  • Trofea offline: 51
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny na zrobienie platyny: 30 godzin
  • Minimalna ilość przejść: 2
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 2 (Dochodzący, Spisek uliczny)
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Witam Was serdecznie.
Gra jest bardzo łatwa ponieważ nie wymaga ona od nas poziomu trudności co ułatwia nam w zdobywaniu trofeów. Jeśli chcecie zacząć grę od zdobycia paru trofeów za jednym zakończeniem gry polecam od zaczęcia „MULTI TROFEA” . Może gra jest nie co nudniejsza ale dzięki temu oszczędzimy sobie ilość przejść gry. Trzeba też uważać na dwa trofea Dochodzący i Spisek uliczny które jest łatwo ominąć lub nie wykonać wszystkich zadań poboczny dla nich co spowoduje, że będziemy musieli grę przechodzić od prawie samego początku. Gra jest dosyć przyjemna nie posiada jakiś większych bugów, które mogłyby zepsuć nam jakiś trofik lub wykonywanie misji. Jeśli ktoś czuje się dobrze w grach FBB to polecam trudność gry od minimum średni.

autor: MeaGLineK89

Thief / Kieszonkowiec
Musimy okraść ludzi ( żyjących ) na łączną kwotę 200 monet.
Trudność: 2/10
Versatile / Wszechstronny
Tutaj musimy użyć każdej broni ofensywnej wraz z mieczem do zabicia przeciwnika. Jest mały haczyk bo musimy najpierw zdobyć 2 plany specjalnej broni. Następnie dajemy plany tej broni Piere u którego będziemy mogli je ulepszyć. Jednak zostajemy otruci po toaście ze wszystkimi w barze. Wtedy czekamy aż Piere wróci do warsztatu i wtedy dopiero będziemy mogli ulepszyć broń i wtedy spokojnie możemy położyć się do łóżka. Po przebudzeniu znajdujemy się w celi (7 epizod), z której musimy się wydostać i odzyskać swoje rzeczy, które zostały wyrzucone przez Dauda. Dopiero teraz jest możliwe wykonanie tego trofeum. Zabijamy wrogów każdego po kolei z innej broni. Błąd: jeśli np. z wyrzutu jednego granatu zabijemy dwóch przeciwników – wtedy trofik nie wpadnie.
Link pomocniczy gdzie znajdziemy ulepszania broni i jak wykonać prawidłowo serie zabójstw (pierwszy film plany broni specjalnej, drugi jak wykonać serię zabójstw):
Trudność: 5/10
Wall of Sparks / Ściana iskier
Tutaj musimy spalić jedną osobę przez ścianę iskier nic trudnego. Używamy klucza elektronicznego przy zasilaniu ściany. Po tej reakcji brama nas nie porazi, lecz wrogów biegnących za Tobą. My swobodnie przebiegamy przez bramę :)
Trudność: 2/10
Rogue / Łotrzyk
Zabijamy po cichu 10 strażników od tylu przy użyciu R1.
Trudność: 1/10
Specter / Widmo
Patrz na multi trofea - (tutaj możemy zabić do 5 przeciwników) do końca ukończenia Więzienia w Coldridge wpadnie przy robieniu "Czyste ręce".
Trudność: 2/10
Faceless / Bez twarzy
Patrz na multi trofea - do końca ukończenia Więzienia w Coldridge.
Trudność: 1/10
Manipulator / Manipulator
Musimy sprawić żeby inni zabili 5 swoich sprzymierzeńców. Tutaj mam godny link polecenia w którym nie będziemy potrzebowali dużo many i skilli :) ( w linii za jednym razem możemy ułożyć tylko czterech zbirów).
Trudność: 3/10
Inhabitant / Mieszkaniec
Tutaj nic trudnego jedyne co nam potrzebne to szczur i tunel. Używamy umiejętności „władania”. Wcielamy się w szczura kierujemy się nim do tunelu, odczekujemy 2-3 minuty klikamy R1 giniemy i wpada nam trofik.
Trudność: 1/10
Hornets' Nest / Gniazdo szerszeni
Musimy zabić 4 wrogów za pomocą kuszy w czasie poniżej 1 sekundy. Tutaj będziemy potrzebowali ulepszenia przeładowania kuszy i celności. To wszystko możemy ulepszy u Piere. Również musimy posiadać umiejętności „zagięcie czasu” na poziomie 2 . Dla tego zadania misja 5 będzie najlepsza ponieważ znajduję się 6 płaczków w 1 miejscu który stanowią łatwy cel. Wchodząc do pomieszczenia, gdzie znajdują się płaczki, zaginamy czas i strzelamy z kuszy w głowę do wszystkich.
Trudność: 2/10
Speed of Darkness / Szybkość ciemności
Musimy pokonać 30 metrów w poniżej 1 sekundy i tutaj jedyne co musiemy posiadać to umiejętność „zagięcie czasu” poziom 2 jak i „blinka” poziom 2 a później tylko długiej prostej zaginamy czas i blinkujemy :)
Trudność: 1/10
Tempest / Burza
Musimy zabić 6 wrogów poniżej 1 sekundzie.
Patrz na trofeum "Hornets' Nest"
Trudność: 2/10
Merchant of Disorder / Handalrz nieładem
Tutaj potrzebujemy 15 ulepszeń w warsztacie u Piere i troszkę kasy.
Trudność: 1/10
Occultist / Okultysta
Nic trudnego musimy znaleźć 10 kościanych amuletów. Jedynie w tym może nam pomóc serce, które dostaniemy od Odmieńca i wskaże nam miejsca amuletów.
Trudność: 2/10
The Escapist / Eskapista
Tutaj będzie trzeba uciec 5 wrogom jednocześnie, którzy Cię ścigają jednak nie możemy ich zabić. Trofeum możemy zdobyć dopiero po 1 misji (po ucieczce z więzienia). Idealna misja do wykonania tego trofeum jest misja 2. Będziemy musieli wejść do destylarni, gdzie tam trzeba zaczepić 5 zbirów tak, żeby Cię gonili. Jeśli już goni nas 5 wrogów, to wspinamy się gdziekolwiek i czekamy aż trofik wpadnie.
Trudność: 3/10
Cleaner / Sprzątacz
Musisz walczyć z 5 przeciwnikami na raz i przeżyć powinno wpaść przy robieniu trofea "Gniazdo szerszeni".
Trudność: 2/10
Dishonored / Zniesławiony
Wystarczy ukończyć pierwszą misje czyli uciec z więzienia.
Trudność: 1/10
Excommunication / Ekskomunika
Musimy wyeliminować (unieszkodliwić) Nadrewidenta Campbella - nie zabijając !! jest to 2 misja.
patrz na trofeum "Czyste ręce"
Trudność: 2/10
Child Care / Niańka
Znajdz Lady Emily Kaldwin, następczynię tronu. Wpadnie samo przy robieniu fabuły (3 misja).
Trudność: 1/10
Capturing Genius and Madness / Pojmanie Geniuszu i Szaleństwa
Uprowadź Antona Sokołowa, medyka cesarskiego. Również wpadnie przy robieniu fabuły (4 misja).
Trudność: 2/10
Regicide / Regentobójstwo
Musimy zabić Lorda Regenta, Hirama Burrowsa (misja 6).
Trudność: 2/10
Political Suicide / Samobójstwo polityczne
A tutaj na odwrót. Musimy doprowadzić do zniesławienia Lorda Regenta, ujawniając publicznie jego zbrodnie wpadnie przy robieniu „czyste ręce” (misja 6).
Trudność: 2/10
This is Mine / To moje
Tutaj też nic trudnego. Musimy odzyskać swoje rzeczy które tracimy w 7 misji. Będzie to pokazane w dodatkowych celach misji.
Trudność: 2/10
Back Home / Aport
Tu będziemy musieli odrzucić granat przeciwnikowi i go zabić. Tu podam Wam linka, gdzie najłatwiej to wykonać. Ułatwi nam jeszcze posiadanie umiejętności „zagięcie czasu” poziom 2, wtedy będziemy mogli swobodnie zatrzymać czas i odrzucić granat.
Trudność: 2/10
Big Boy / Duży chłopak
Będziemy musieli zabić tellboya jedynie tylko mieczem ja osobiście to zrobiłem w 8 misji zatrzymałem czas z blinkowałem się na jego grzbiet i wbiłem mu miecz.
Trudność: 3/10
Dunwall in Chaos / Dunwall w Chaosie
Tutaj będziemy musieli zabijać swoje cele, uruchamiać alarmy - jednym słowem robić jak największy chaos (po zakończeniu misji wyskakuje nam okno z statystykami - Wysokość chaosu powinna wynosić WYSOKI).
Trudność: 4/10
Just Dark Enough / Wystarczy tego mroku
Tu na odwrót. Nie możemy zabijać za dużo, ani uruchamiać alarmów. Robimy bardzo mało chaosu i jak najmniej się ujawniamy ( po zakończeniu misji wyskakuje nam okno z statystykami - Wysokość chaosu powinna wynosić NISKI ).
Trudność: 4/10
Vanished / Zaginiony
W pierwszej misji „ucieczka z więzienia” – nie możemy zostać wykryci. Uciekając przez kanały, również nikt Nas nie może zobaczyć. Wpadnie przy robieniu trofeum "Czyste ręce".
Trudność: 3/10
Gentleman Caller / Dochodzący + Street Conspiracy / Spisek uliczny
To zadanie jest jak dla mnie najfajniejsze z pobocznych. Będziemy musieli wykonać wszystkie poboczne trofea Babuni Łach (2 misja). Do Babuni Łach pukają zbiry. Zabijamy ich i dostajemy od Babuni nagrodę w wysokości 1 Runy. Babunia prosi Nas o jeszcze jedną przysługę – o zdobycie zatrutych wnętrzności szczura od dr i zaniesienie ich do Destylarni.
W 7 misji w kanałach będzie leżał zbir, z którym musimy porozmawiać. UWAGA: przed rozmową trzeba zapisać grę, gdyż później będziemy mogli wczytać i wykonać zadanie dla Slackjawa (trofeum „Spisek uliczny”). Po rozmowie ze zbirem, ukaże Nam się tajemne przejście do Babuni Łach. Pomagamy jej ugotować Slackjawa. Po tym zadaniu, wczytujemy grę, którą zapisywaliśmy przed rozmową ze zbirem w kanale i wykonujemy zadanie tym razem dla Slackjawa, czyli zabijamy Babunie. Pierw trzeba spalić jej amulet kamienny w piecu (wtedy staje się śmiertelna) i zabijamy Babunię.
UWAGA: aby odblokować trofeum „spisek uliczny” trzeba w 3 epizodzie wykonać zadanie poboczne dla Slackjawa, czyli zdobyć kod do sejfu. (patrz trofik „czyste ręce”)
Trudność: 4/10
The Art of the Steal / Sztuka kradzieży
Prosty trofik. W 3 misji, gdzie w prywatnym pokoju jest przypięty gość do krzesełka elektrycznego wyciągamy od niego kod do sejfu o który prosił Nas Slackjowe. Nie podajemy mu kodu tylko sami obrabiamy sejf. (patrz na trofeum „czyste ręce”)
Trudność: 2/10
An Unfortunate Accident / Nieszczęśliwy wypadek
Tutaj będziemy musieli zabić jednego z braci Morgana Pendletona za pomocą pary. Jest to dość proste, ponieważ schodzimy do piwnicy i na wprost schodów będzie ściana w której jest przejście do pomieszczenia, w którym idą rury do sauny. Wystarczy, że dołączymy brakującą cześć do rury- kurek, który leży zaraz po prawej stronie ( 3 misja ).
Trudność: 2/10
Well Mannered / Dobre maniery
W 5 misji mamy nie zepsuć przyjęcia czyli nie zabijać Esmy Boyle tylko znieść ja do piwnicy do Lord Brisby, który czeka na łódce ( patrz na trofi „czyste ręce” )
Trudność: 3/10
King of the World / Król świata
Trzeba się wspiąć na sam szczyt Mostu Kaldwina.
Trudność: 1/10
Bodyguard / Ochroniarz
Naszym zadaniem jest ochronić przed zatruciem wuja Callisty . Nic trudnego ( patrz na trofik „czyste ręce” misja 2 ) po zakończeniu misji Callista nam podziękuje i podaruje 100 monet.
Trudność: 2/10
Mercy is the Mark / Znakiem jest miłosierdzie
W 7 misji musimy oszczędzić Dauda (patrz na trofi „czyste ręce”).
Trudność: 2/10
Lights Out / Zgasły światła
Tu będziemy musieli odciąć 5 zasileń do urządzeń strażniczych.
Trudność: 3/10
Long Live the Empress / Niech żyje Cesarzowa
Nic trudnego musimy ocalić Emily Kaldwin w 7 ostatniej misji na pewno się uda :)
Trudność: 2/10
Food Chain / Łańcuch Pokarmowy
Musimy zabić skrytobójcę po cichu od tyłu za pomocą R1 ( tych przeciwników którzy maja blinka i najwięcej spotkamy ich w misji 7 ).
Trudność: 3/10
Alive Without Breath / Żywy bez oddechu
Wcielamy się w rybę i przepływamy przez jakiś tunel.
Trudność: 1/10
Creepy Crawly / Mały szkodnik
Wcielamy się w mysz i przechodzimy przez jakiś tunel.
Trudność: 2/10
Ghost / Duch + Shadow / Cień + Mostly Flesh and Steel / Głównie ciało i stal + Surgical / Chirurg + Clean Hands / Czyste ręce + Resolution / Rozwiązanie
W tych trofeach nie możemy:
1. zostać zauważeni
2. uruchomić żadnego alarmu
3. zabijać, (nawet głównych celów, płaczków)
4. używać mocy i amuletów jedynie „blink” na 1 poziomie, który dostajemy Odmieńca.
5. Ukończyć fabułę.
6. Możesz zabić mnie niż 10 osób od ukończenia 1 misji do Mostu Kaldwina, lecz proponuje trzymać się trofea „czyste ręce” gdzie i tak wpadnie nam ten trofik.
Trudność: 6/10
Art Dealer / Marszand
Musimy zebrać wszystkie obrazy Sokołowa jest ich w sumie 11.
Trudność: 2/10
Poetic Justice / Poetycka sprawiedliwość
Może nie co trudniejsze trofeum ale da się zrobić. Trzeba wyeliminować wszystkie kluczowe cele ale nie zabijając ich ( patrz na trofik „czyste ręce” ).
Trudność: 3/10
Platinum Blades and Dark Corners / Platynowe ostrza i mroczne zaułki
Zrób wszystko co pisze powyżej ;)
KOMENTARZE
aha jak byś mógł tyo odpisz tam w temacie może jeszcze sie komuś innemu to przyda bo na komentarze pod poradnikami mało kto zagląda
simonetti
2014-10-21 23:47:25
Krzywdę już zrobiłem wcześniej. A pamiętasz może czy robiąc \"spisek uliczny\" muszę robić też zadania poboczne dla babuni? bo chyba pójdę od nowa grę bo za cholerę nie chce mi wpaść to trofeum:( jak byś mógł zerknij obok na forum ja tam szczególowo opisałem mój problem może będzie to bardziej przejrzyście wytłumaczone bo trochę się w tym już pogmatwałem...
simonetti
2014-10-21 23:44:33
tu podaje linka do trophy KRZYWDA nic trudnego. https://www.youtube.com/watch?v=g-HuEbkHylY. Jak mnie pamieć nie myli jeżeli wczytasz 7 rozdział po 3 powinno pójść.
meaglinek89
2014-10-21 11:03:51
A gdzie opis trofeum \"KRZYWDA\"?
simonetti
2014-06-26 01:03:09
Witam. Zrobiłem trofeum \"dochodzący\" czyli na koniec ugotowałem Slackjawa teraz chcę zrobić \"spisek uliczny\" i mam pytanie czy muszę grę lecieć od nowa czy wystarczy, że w 3 epizodzie wykonam zadanie dla Slackjawa czyli zdobędę kod do sejfu i po zaliczeniu rozddziału 3 mogę od razu wgrać roździał 7 by tym razem zabić babunię Łach? Proszę o pomoc.
simonetti
2014-06-13 01:01:30
Dunwall w chaosie nie musisz zaczynać od nowa gry... poprstu startujesz z środka i zabijasz co się rusha jeśli liczymy to jako przjescie gry to zgadzam się z toba
meaglinek89
2013-06-21 14:54:32
Robiąc Czyste Ręce do platyny
h_samot
2013-06-14 22:12:53
Pamiętajcie, że nie można również zabić i dać się zauważyć zombi, które musimy wyeliminować w kanałach pod Pubem pomiędzy 2 a 3 misją...
h_samot
2013-06-14 22:11:13
jeśli chodzi o te główne cele ( nie zabijamy tylko unieszkodliwiamy ) moja pomyłka w pisowni.
meaglinek89
2013-06-03 14:33:52
da się, gdyby się nie dało nie dawał bym filmików do pomcy i pisał bzdur. Jeśli Ci chodzi o zabijanie to głowne cele nie liczą się to po 1 po 2 używasz tylko blinca i uwież mi że cię nikt nie zauważy. Najpierw popatrz a poźniej komentuj....
meaglinek89
2013-06-03 14:32:16
\"Duch\" i \"czyste ręce\" nie wpadają razem więc grę trzeba przejść minimum 3 razy.Nie dając się wykryć i nie zabijając nikogo to jedno całe przejście,które można połączyć z nie kupowaniem mocy i ulepszeń.Nie alarmować i nie zabijać nikogo prócz głownych celów to kolejna runda.Natomiast \"Dunwall w chaosie\" niemożliwy jest do zrobienia w powyższy sposób więc mamy przejście nr 3.Nie mam zielonego pojęcia jak zrobiłeś platynę przechodząc grę tylko 2 razy.Dzięki z góry za wyjaśnienia.
raf001
2013-04-24 00:02:16
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u