Poradniki - Colin McRae: DiRT 2

36
8
3
1
  • Trudność trofeów: 3/10
  • Trofea offline: 39
  • Trofea online: 8
  • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 25-35 godzin (+ 4 tygodnie na Tourney)
  • Minimalna ilość przejść: 1
  • Zabugowane trofea: 1 (Tourney)
  • Trofea do przeoczenia: 0
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Zrobienie platyny w DiRT 2 jest bardzo prostą sprawą. Jedynym problemem jest czas, jaki musimy poświęcić na niektóre pucharki, głównie związane z nabiciem odpowiedniej ilości punktów doświadczenia. Trofea dla jednego gracza, przez regulowany i bardzo zróżnicowany (na najniższym poziomie praktycznie nie da się nie wygrać, na najwyższym zwycięstwo wymaga perfekcyjnej jazdy) poziom trudności nie stanowią żadnego wyzwania. Gorzej jest w trofeami sieciowymi, gdzie jesteśmy już zależni od innych graczy i trzeba wykazać się pewnymi umiejętnościami. Wciąż jednak wiele osób jeżdżących w sieci nie posiada wielkiego skilla i jedyne zagrożenie z ich strony polega na tym, że możemy zostać przez nich staranowani. Najwięcej problemów będzie zapewne z trofeum ze zwycięstwem w pełni obsadzonym wyścigu online, ponieważ wymaga to sporo szczęścia a zawodnicy na ostatnich miejscach często rezygnują z jazdy. Jednak po kilku podejściach powinno się to udać. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś szuka łatwych pucharków, to grając w DiRTa na pewno je znajdzie.

autor: TheMichal

Gut It Out!
Niektóre zawody DiRT Tour składają się więcej z jednego wyścigu. Wystarczy zajmować zawsze drugie miejsca i monitorować kto jest pierwszy - jeśli jest to zwycięzca pierwszego wyścigu warto wyeliminować go z walki "kontaktową" jazdą :-) Na najłatwiejszym poziomie trudności powrót na drugą lokatę po takim manewrze i dalsza kontrola wyścigu nie powinna sprawić żadnych problemów.
Trudność: 2/10

Head Over Wheels
Należy wygrać wyścig, w którym zaliczyliśmy dachowanie. Znowu dobrze wybrać niski poziom trudności i wykonać niezbędne akrobacje. Polecam któryś z etapów w Utah, ponieważ duże szybkości sprzyjają dachowaniom.
Trudność: 2/10

Gnarly!
Trzeba przeciąć linię mety z maksymalnie dwoma kołami dotykającymi ziemi. W pierwszym wyścigu serii BAJA przed metą jest wzniesienie, dzięki któremu pokonuje się ją w powietrzu. Wystarczy przejechać jedno okrążenie tego wyścigu i wybić się na nim.
Trudność: 1/10

Keep It Clean!
Wystarczy wygrać dowolny wyścig w DiRT Tour bez kraksy. Na najniższym poziomie trudności bezkontaktowe zajęcie pierwszej lokaty nie stanowi żadnego problemu.
Trudność: 1/10

Terminated!
Trzeba zniszczyć swój samochód jadąc ponad 225km/h. Aby to uczynić należy wybrać samochód z dużą prędkością maksymalną, trasę w Utah i gdy osiągniemy wyznaczoną prędkość zderzyć się z jakimś obiektem znajdującym się na poboczu - np. skałą.
Trudność: 2/10

Nailed an Event
Wystarczy wygrać dowolne zawody.
Trudność: 1/10

Dominated!
W trybie Domination dostaje się punkty za najlepsze czasy na poszczególnych częściach trasy. Należy mieć tych punktów najwięcej ze wszystkich. W razie problemów można ustawić najniższy poziom trudności.
Trudność: 1/10

That All You Got?
Gdy bierzemy udział w trybie Timed Throwdown, pobijamy czas Pro i dostajemy trofeum.
Trudność: 2/10

On The Bubble
Last Man Standing to zawody, w których co pewien czas odpada ostatnia osoba na trasie. Należy wygrać zawody przy każdej eliminacji będąc przedostatni (np. gdy eliminowany jest szósty kierowca, musimy być na piątej pozycji, później gdy eliminowany jest piąty, my jesteśmy czwarci itd.). W końcu na torze zostajemy tylko my, a trofeum wpada. Na najniższym poziomie trudności nie jest to żadne wyzwanie.
Trudność: 1/10

Gate Crashed!
Wystarczy uruchomić wyścig typu Gatecrasher i nie ominąć żadnej bramki. Nie trzeba wygrać, więc można jechać bardzo powoli.
Trudność: 1/10

Friends For Life
Trzeba zostać prawdziwym przyjacielem jednej gwiazdy.
Patrz na trofeum "Best Friends Forever!"
Trudność: 1/10

Aren't You Popular!
Trzeba zostać prawdziwym przyjacielem czterech gwiazd.
Patrz na trofeum "Best Friends Forever!"
Trudność: 2/10

Rookie Coming Through!
Wystarczy, że weźmiemy udział w jednym wyścigu w DiRT Tour.
Trudność: 1/10

Pro
W miarę postępów w DiRT Tour zdobywamy dostęp do wyścigów Pro. Aby wziąć w nich udział trzeba ulepszyć swój samochód. Aby dostać trofeum należy wygrać jeden z takich wyścigów. Pomimo tego, że nie jest to już sam początek gry, na najniższym poziomie trudności nie ma innej opcji niż zwycięstwo.
Trudność: 1/10

Piece Of Cake
Należy wygrać wyścig w trybie Throwdown.
Patrz na trofeum "I Like a Challenge"
Trudność: 1/10

I like a Challenge
W miarę wygrywania kolejnych wyścigów kierowcy będą wyzywać nas na pojedynki na torze. Trzeba pokonać ich dwanaście razy. Po raz kolejny możliwość ustawienia najniższego poziomu trudności sprawia, że trofeum nie stanowi żadnego wyzwania.
Trudność: 2/10

Getting A Reputation
Należy osiągnąć 15 poziom w DiRT Tour.
Patrz na trofeum "As Good As it Gets"
Trudność: 3/10

Whose Backyard?
Gdy Travis Pastrana wyzwie nas na pojedynek w trybie Throwdown należy go pokonać.
Trudność: 2/10

Block Party
Gdy Ken Block wyzwie nas na pojedynek w trybie Throwdown należy go pokonać.
Trudność: 2/10

Jet Setter
Wyścigi w DiRT Tour podzielone są na kilka lokacji, w których można startować: BAJA, China, Croatia, Japan, London, LA, Malaysia, Morocco, Utah. Trzeba wygrać jeden wyścig w każdej z nich. Dostęp do kolejnych lokacji uzyskujemy przy okazji postępów w DiRT Tour.
Trudność: 3/10

Five Of Your Best
Trzeba wygrać 5 sieciowych wyścigów w trybie Pro Tour. Tutaj nie można już ustawić najniższego poziomu trudności, ale przy odrobinie wprawy nie jest to trudne trofeum.
Trudność: 4/10

Tourney
Trzeba wziąć udział w czterech sieciowych turniejach, odbywających się co tydzień. Przeglądając newsy w menu głównym należy zobaczyć na czym polega turniej w danym tygodniu. Nie trzeba go wygrywać, wystarczy spełnić zalecenia odnośnie danego turnieju. Po czterech tygodniach trofeum wpada. Jest to trofeum łatwe, ale uciążliwe, ponieważ wymaga posiadania gry przez miesiąc, a na dodatek DiRTnet, który zarządza zawodami jest dosyć zawodnym systemem, przez co ten czas może wydłużyć. Nie wiem jak to wygląda dokładnie teraz, ale niedługo po premierze były z tym spore problemy.
Trudność: 4/10

Famous
Trzeba zdobyć 15 poziom chwały w trybie sieciowym.
Patrz na trofeum "Notorious" Trudność: 5/10

Rush Hour
Trzeba wygrać wyścig sieciowy, w którym oprócz nas bierze udział 7 innych graczy. Oprócz umiejętności potrzeba też trochę szczęścia, ponieważ w wyścigach sieciowych pojęcie bezkontaktowej jazdy nie istnieje, a na niektórych zakrętach ma miejsce istny armagedon. Trzeba również liczyć na to, że żaden z graczy nie opuści gry. Radzę zabrać się za to mając już doświadczenie z trybu dla pojedynczego gracza.
Trudność: 7/10

Mix It Up!
Należy wziąć udział we wszystkich rodzajach wyścigów online. W trybie Pro Tour jest ich siedem, a w Jam Session jeden (Gate Crusher). Nie trzeba wygrać, wystarczy uczestnictwo.
Trudność: 1/10

In His Footsteps
W grze znajdują się eventy rajdowe, gdzie nie ścigamy się bezpośrednio z innymi samochodami. Należy wygrać ich 25.
Trudność: 2/10

With Great Honor
Należy uzyskać status 'Cautious' w trybie sieciowym. Aby go zdobyć musimy przez kilka wyścigów jechać bardzo ostrożnie, unikając kontaktu z innymi pojazdami, a także przeszkodami na trasie. Najlepiej jest odczekać na starcie kilka sekund, ponieważ na pierwszym zakręcie dochodzi do największej ilości kolizji. W wyścigach zniszczenia muszą być włączone, aby trofeum się pojawiło.
Trudność: 3/10

Mirra Image
Gdy Dave Mirra wyzwie nas na pojedynek w trybie Throwdown należy go pokonać.
Trudność: 2/10

I Ain't Afraid Of No Ghost!
W Time Trials należy ściągnąć ducha z przejazdu innej osoby i go pokonać. Dla ułatwienia można celować w rezultatach z dolnych regionów rankingu.
Trudność: 2/10

Dialled In
Przed wyścigiem wystarczy wejść w menu modyfikacji samochodów, poruszać suwakami, następnie rozpocząć wyścig dostrojonym przed chwilą samochodem i go wygrać.
Trudność: 2/10

Two Cups One Girl
W zawodach drużynowych możemy wybrać drugiego kierowcę do naszego teamu. Należy dwa razy wybrać tą samą przedstawicielkę płci pięknej i wygrać oba eventy. Trzeba uważać, ponieważ tutaj nasze zwycięstwo może nie wystarczyć jeśli drugi kierowca daje ciała, więc warto ustawić najniższy poziom trudności i eliminować niewygodnych rywali.
Trudność: 3/10

X Games Europe Champ
Trzeba wygrać zawody X Games Europe.
Patrz na trofeum "X Games Champ!"
Trudność: 3/10

X Games Asia Champ
Trzeba wygrać zawody X Games Asia.
Patrz na trofeum "X Games Champ!"
Trudność: 3/10

X Games America Champ
Trzeba wygrać zawody X Games America.
Patrz na trofeum "X Games Champ!"
Trudność: 3/10

Showboating
Po zwycięstwie w X Games America pojawia się scena, w której celebrujemy zwycięstwo robiąc "ciastka z dziurką". Ponieważ jest to cut-scenka, w której nie kierujemy samochodem, po wygraniu zawodów trofeum wpada automatycznie. Trudność: 1/10

Just drive!
Powinno wpaść przy okazji grindowania trofeum ze zwycięstem we wszystkich wyścigach DiRT Tour. Należy przejechać 161 kilometrów bez odblokowania żadnego innego trofeum. Trudność: 1/10

Big Bucks!
Trzeba zgromadzić milion dolarów. W grze nie ma problemów z pieniędzmi, ponieważ za zwycięstwa inkasuje się spore sumy, a odnieść ich trzeba dużo do zaliczenia DiRT Tour na 100%, ale jak ktoś chce mieć to trofeum szybko radzę wstrzymać się z zakupami nowych samochodów na początku gry, ograniczając się do tych najpotrzebniejszych, wymaganych do danych rodzajów wyścigów.
Trudność: 3/10

The Full Set
Trzeba poprowadzić każdy samochód w grze. Trofeum wpadnie na samym końcu DiRT Tour, kiedy to wszystkie możliwe pojazdy będą do kupienia, a kilka niemożliwych odblokuje się wraz z wygrywanymi zawodami. Aby sprawdzić, czy jeździliśmy danym samochodem wystarczy wejść w jego statystyki i sprawdzić ile pokonaliśmy nim kilometrów.
Trudność: 3/10

You're The Best, Around!
Należy wygrać na każdej trasie w grze. Wraz z postępami w DiRT Tour i wygrywaniu kolejnych wyścigów trofeum powinno wpaść przy okazji.
Trudność: 3/10

Best Friends Forever!
Wygrywając wyścigi ze znanymi kierowcami w grze zyskujemy reputację. Po wygraniu odpowiedniej ilości wyścigów zostajemy dla nich legendami i stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Musimy uzyskać taki status u wszystkich znanych kierowców.
Trudność: 4/10

All-Star
W pewnym momencie dostajemy dostęp do zawodów All-Star. Udział w nich wymaga ulepszenia pojazdu za 150000$. Po tym wystarczy uruchomić jakiś wyścig i wygrać go. Można to zrobić na najniższym poziomie trudności.
Trudność: 2/10

As Good As It Gets
Trzeba uzyskać 30 poziom doświadczenia w DiRT Tour. Dostaje się ono za dobrą jazdę w wyścigach i zajmowanie wysokich miejsc. Po wygraniu odpowiedniej ilości zawodów trofeum wpadnie.
Trudność: 4/10

World Tour Winner
W okolicach 20 poziomu doświadczenia odblokowują się zawody serii World Tour. Należy wygrać wszystkie pięć.
Trudność: 4/10

Notorious
Tak jak w DiRT Tour za dobre pozycje zajmowane w wyścigach sieciowych dostajemy punkty. Trzeba zdobyć 30 poziom chwały. Czas do tego potrzebny w dużej mierze zależy od skilla, ale mając doświadczenie z trybu dla pojedynczego gracza nie powinno być problemów z zajmowaniem wysokich lokat na mecie. Warto na samym starcie poczekać i wejść w pierwszy zakręt jako ostatni. Bardzo często zdarza się, że większość rywali porozbija się, a my mamy możliwość spokojnie ich wyprzedzić i dowieźć zwycięstwo do końca.
Trudność: 4/10

Dedication
Trzeba wygrać każde zawody w DiRT Tour. Wymaga to sporo czasu i w późniejszych etapach nie jest zbyt ciekawe (ciągle powtarzające się trasy, głównie w wyścigach BAJA), ale przez regulowany poziom trudności żaden wyścig nie powinien sprawić problemów.
Trudność: 5/10

X Games Champ!
Po wygraniu wszystkich zawodów z serii X Games trofeum wpada.
Trudność: 4/10

For Colin!
Na pewnym etapie gry odblokowują się zawody Colin McRae Challenge. Należy je wygrać.
Trudność: 3/10

Perfect finish!
Trzeba odblokować wszystkie inne trofea.

KOMENTARZE
Witajcie, jest ktoś chętny na DIRTa 2 po sieci. Mi brakuje Rush Hour, czyli 7 innych graczy - piszcie ID PSN: Mokotow81
Mokotow81
2013-03-19 11:00:18
bo nie róbcie tego w Jam Session a w Pro Tour, ot 3 wyścigi czyste i po sprawie!! zapraszam na ustaweczki w dirta 2 nick: adrianekpiaski
adrianekpiaski
2012-04-25 10:27:40
I co zrobiłeś to trofeum :
?
weź mi powiedz jak bo też nie moge zrobć ;/
matisz01
2010-12-24 12:51:01
With Great Honor

Najgorsze trofeum w grze przejechałem już w Jam Sesion kilkadziesiąt czystych wyścigów i dupa dalej nie ma! wszystko zrobione i tylko jeden głupi brąz dzieli mnie od 100%
TomZiom
2010-09-20 22:53:01
Minimalna ilość przejść: 2 ??? ja przechodziłem ją tylko raz!
TomZiom
2010-09-19 16:30:59
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u