Poradniki - Borderlands 2

39
9
2
1
  • Trudność trofeów: 4/10
  • Trofea offline: 51
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: ok. 100 godzin
  • Minimalna ilość przejść: 1
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 0
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Druga odsłona gry Borderlands jest idealnym przykładem na to jak powinien wyglądać sequel. Krótko mówiąc wszystko jest "Bigger, better and more badass". Większość rzeczy które denerwowały lub przeszkadzały w pierwszej części zostało zmienionych na lepsze. Platyna w grze nie jest zbyt trudna, ale jak to na RPG przystało bardzo czasochłonna. Aby dłużej się nie rozwodzić zapraszam do poradnika.

autor: Yornek

First One's Free
Związane z fabułą, wpadnie po misji "My First Gun".
Trudność: 1/10
Dragon Slayer
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Best Minion Ever".
Trudność: 1/10
A Road Less Traveled
Związane z fabułą, wpadnie po misji "The Road To Sanctuary".
Trudność: 1/10
New In Town
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Plan B".
Trudność: 1/10
An Old Flame
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Hunting The Firehawk".
Trudność: 1/10
No Man Left Behind
Związane z fabułą, wpadnie po misji "A Dam Fine Rescue".
Trudność: 1/10
Wilhelm Screamed
Związane z fabułą, wpadnie po misji "A Train To Catch".
Trudność: 1/10
Sky's The Limit
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Rising Action".
Trudność: 1/10
Can See My House From Here
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Bright Lights Flying City".
Trudność: 1/10
Farewell, Old Girl
Związane z fabułą, wpadnie po misji "Wildlife Preservation".
Trudność: 1/10
Got The Band Back Together
Związane z fabułą, wpadnie po misji "The Once And Future Slab".
Trudność: 1/10
Goliath, Meet David
Goliath jest przeciwnikiem którego po raz pierwszy spotkasz podczas misji fabularnej "Hunting The Firehawk", ale spotkasz ich w grze setki więc nie ma się o co martwić. Twoim celem jest zestrzelenie jego hełmu, a wtedy Goliath wyrzuci bronie i wpadnie w furię (będzie się nazywał "Raging Goliath"). Gdy tak się stanie odsuń się, a Goliath zacznie atakować swoich pomagierów, dzięki czemu będzie zdobywał kolejne poziomy. Poczekaj, aż Twój cel ewoluuje 4 razy (powinien się wtedy nazywać GOD-liath) i zabij go, aby otrzymać pucharek. Filmik dla wyjaśnienia:
Trudność: 2/10
Went Five Rounds
Musisz przetrwać 5 rund na jednej z aren. Areny znajdują się w "The Fridge" na samym początku mapy i w "Ore Chasm". Aby znaleźć Ore Chasm idź do Eridium Blight i poszukaj na mapie wyjść. Jedno z nich będzie prowadziło do Ore Chasm. Arena potrafi dać w kość, więc polecam grać na pierwszym playthrough mocno dopakowaną postacią. Za areny są misje poboczne wymagane do trofea "Did It All", które również zalecam robić na pierwszym playthrough.
Trudność: 3/10
Not Quite Dead
Zdobądź 5 poziom doświadczenia. Patrz trofeum "Capped Out... For Now".
Trudność: 1/10
Better Than You Were
Zdobądź 15 poziom doświadczenia. Patrz trofeum "Capped Out... For Now".
Trudność: 1/10
Arctic Explorer
Odkryj całą mapę w Three Horns, Tundra Express i we Frostburn Canyon. Co tu dużo mówić, udaj się we wskazane w opisie trofeum miejsca i upewnij się, że masz odkrytą całą mapę tzn. nie możesz mieć czarnych plam na mapie. Trudność: 1/10
Urban Explorer
Odkryj całą mapę w Sanctuary, Opportunity i w Lynchwood. Opis przy trofeum "Arctic Explorer".
Trudność: 1/10
Highlands Explorer
Odkryj całą mapę w The Highlands, Thousand Cuts i w Wildlife Exploitation Preserve. Opis przy trofeum "Arctic Explorer".
Trudność: 1/10
Blight Explorer
Odkryj całą mapę w Eridium Blight, Arid Nexus i Sawtooth Cauldron. Opis przy trofeum "Arctic Explorer". Chciałbym zwrócić uwagę na jedną ciężką do odkrycia miejscówkę w Eridium Blight, a konkretnie o jaskinię mniej więcej na środku mapy. Aby się do niej dostać idź za kablem wychodzącym z bramy zagradzającej Ci wejście do owej jaskini. Kiedy już dojdziesz do końca zobaczysz elektryczną skrzynkę. Przestrzel ją, a brama się otworzy.
Trudność: 2/10
Sugar Daddy
Nic prostszego. Kiedy uzbierasz ponad 10.000 dolarów udaj się do baru Moxxi w Sanctuary i daj jej napiwek w wysokości 10.000 dolarów (10*1000 dolarów).
Trudność: 1/10
Decked Out
O ile na początku to trofeum może wydawać się abstrakcyjne to później powinno wpaść bez problemu. O co chodzi? Trzeba na każdym slocie w ekwipunku mieć przypisaną fioletową lub lepszą broń. Najtrudniej będzie z reliktem, ale przy odrobinie szczęścia i on wypadnie z jakiegoś późniejszego bossa. Możesz też pożyczyć dany przedmiot od kolegi na chwilę żeby tylko zrobić trofeum. Pamiętaj, że musisz mieć wyekwipowane 4 fioletowe bronie naraz.
Trudność: 2/10
Sabre Rattler
Jeśli wybrałeś Axtona jako głównego bohatera to nie masz się co martwić o to trofeum bo nawet nie zauważysz jak wpadnie. Jeśli wybrałeś inną klasę to po prostu zrób postać Axtona i rzucaj działko najczęściej jak możesz i najlepiej w duże grupy przeciwników. Po 100 zabójstwach dostaniesz puchar.
Trudność: 1/10
Phased And Confused
Jeśli wybrałeś Mayę jako główną bohaterkę to trofeum wpadnie naturalnie z czasem. Jeśli jednak wybrałeś kogoś innego to po prostu zrób postać Mayi i łap przeciwnika w kulę kiedy tylko możesz. Po 100 złapaniach dostaniesz trofeum.
Trudność: 1/10
So Much Blood!
Tym razem jest trudniej. Wymaganą do tego trofea klasą jest Gunzerker na poziomie 25. Gdy już będziesz w posiadaniu owej postaci idź do stacji Customizacyjnej w Sanctuary i wybierz opcję "Respec". Następnie ładuj wszystkie skill pointy w umiejętności "Last Longer" i "Yippie Ki Yay". Gdy już to zrobisz znajdź miejsce z wieloma słabymi przeciwnikami, włącz Gunzerking i morduj przez 1 min. 30 sekund :)
Trudność: 3/10
Cute Loot
Chubby jest bardzo rzadką odmianą przeciwnika, a zaliczać do niej może się jeden z podanych gatunków: Varkid, Spiderant, Skag, Stalker, Midget i Rakk. Nie ma właściwie jakiegoś specjalnego sposobu na znalezienie tej odmiany przeciwnika, ale jeśli już zobaczysz przy przeciwniku przedrostek "Chubby" to zrób wszystko co w Twojej mocy żeby go ukatrupić. Trofeum dostaje tylko osoba która go zabije, więc jeśli natrafisz na kolejnego przeciwnika Chubby to zostaw go komuś kto jeszcze nie ma trofea.
Trudność: 3/10
Tribute To A Vault Hunter
Michael Mamaril to wielki fan pierwszej części Borderlands, który niestety umarł na raka podczas tworzenia drugiej części gry. Gearbox, aby go uhonorować, postanowiło zrobić go jednym z NPCtów w grze. Możesz go znaleźć w Sanctuary, obok wszystkich kluczowych postaci jak Moxxi, Zed itd. jeśli obszedłeś całe Sanctuary i nie znalazłeś go, to wyjdź do menu i z powrotem do gry.
Trudność: 2/10
Definitely An Italian Plumber
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć kim jest kultowy Donkey Kong. W Borderlands 2 jednak naszym przeciwnikiem jest jego parodia, czyli Donkey Mong. Można go znaleźć w Eridium Blight obok wejścia do Ore Chasm w miejscu w którym respawnuje się liczna grupa Bullymongów. Jeśli nie pojawił się Donkey Mong to wejdź do Ore Chasm i wróć.
Trudność: 2/10
High-Flying Hurler
Bronie marki Tediore charakteryzują się tym, że podczas przeładowania wyrzucasz starą broń, która w zetknięciu z przeciwnikiem wybucha jak granat odłamkowy. Najłatwiejszym sposobem na zabicie latającego przeciwnika tą bronią jest wystrzelenie jednego pocisku i gdy Rakk (na nich najlepiej to działa) będzie "nurkował" w Twoją stronę to rzuć mu bronią prosto w twarz. Powinieneś bez problemu zabić go jednym rzutem.
Trudność: 1/10
Token Gesture
Badass Tokeny dostajesz praktycznie za wszystko. Kiedy wejdziesz w zakładkę "Badass Rank" w ekwipunku to będziesz mógł wydawać owe tokeny na ulepszanie Twoich zdolności. Nawet nie zauważysz jak wydasz 25 tokenów.
Trudność: 1/10
What does it mean?
Jest to easter egg polegający na popularnym filmiku na YouTube o podwójnej tęczy. Jego lokalizację najlepiej wyjaśni filmik:
Trudność: 1/10
Unseen Predator
Do tego pucharka będziesz potrzebował Zer0 na conajmniej 31 poziomie. Kiedy już to zrobisz idź do stacji customizacji w Sanctuary i wybierz opcję "Respec". Następnie wydaj wszystkie punkty w drzewko "Bloodshed", aby kupić skill "Many Must Fall". Gdy już to zrobisz to znajdź grupę słabych przeciwników i zabijaj jednego po drugim przy włączonym Deception, aby uzyskać 10 sekund w tym trybie.
Trudność: 4/10
Build Buster
Twoim celem jest zniszczenie Constructora tak, aby nie zbudował żadnego robota. Kiedy zobaczysz, że Constructor coś buduje, to strzel mu w wielkie czerwone oko na przodzie, aby przerwać ten proces.
Trudność: 3/10
Well That Was Easy
Ukończ misję poboczną "Shoot This Guy In The Face". Filmik wyjaśni lokalizację questu:
Trudność: 1/10
How Do I Look?
Modyfikacja wyglądu bohatera to jedna z nowości w Borderlands 2. Głowy i kolory ubrań wypadają bardzo często, więc wystarczy, że je będziesz zbierał i uaktywniał naciskając na nie w ekwipunku.
Trudność: 1/10
Friendship Rules
Do tego trofea będziesz potrzebował znajomego w online co-op, albo drugiego pada. Wystarczy, że podniesiesz rannego przyjaciela i dostaniesz ten banalny brąz.
Trudność: 1/10
Better Than Money
Eridium to niebieskie sztabki które będziesz czasem znajdował przemierzając świat Borderlands. Wystarczy, że kupisz za nie 5 przedmiotów od Crazy Earl'a który stacjonuje w Sanctuary, obok baru Moxxi.
Trudność: 1/10
Up High, Down Low
Podczas fabuły Claptrap wyznaczy Ci chory zestaw zadań w stylu "Znajdź 130.000 brązowych kamyków", a w nagrodę obiecuje, że powie gdzie jest jego sekretny schowek. Wystarczy, że się odwrócisz i dosłownie metr za Tobą stoi jego "sekretna" skrytka. Gdy ją otworzysz Claptrap powie "You've earned it!" i wystawi łapę. Uderz wręcz w jego rękę i dostaniesz trofeum. Po skończeniu fabuły możesz przybijać Claptrapowi piątkę kiedy tylko chcesz, a znajdziesz go w Sanctuary.
Trudność: 1/10
Bounty Hunter
Patrz trofeum "Did It All".
Trudność: 1/10
Feels Like The First Time
Kiedy po raz pierwszy odwiedzisz w Borderlands 2 miejscówkę Arid Nexus- Badlands to w dalszej części poziomu na drodze stanie Ci ogromny robot "Saturn". Po zabiciu go udaj się na przystanek autobusowy na którym zaczynała się pierwsza część gry. Trochę sprytnego skakania i dojdziesz do ukrytej skrzynki na dachu przystanka.
Identity Theft
Związane z fabułą, wpadnie po skończeniu misji "The Man Who Would Be Jack".
Trudność: 2/10
An Angel's Wish
Związane z fabułą, wpadnie po skończeniu misji "Where Angels Fear To Tread".
Trudność: 2/10
Bombs Away
Związane z fabułą, wpadnie po skończeniu misji "Toil And Trouble".
Trudność: 2/10
Knowing Is Half The Battle
Związane z fabułą, wpadnie po skończeniu misji "Data Mining".
Trudność: 2/10
Always Improving
Wpadnie po osiągnięciu 25 poziomu doświadczenia. Patrz trofeum "Capped Out... For Now".
Trudność: 3/10
Capped Out... For Now
Są dwa sposoby na wbicie 50 poziomu doświadczenia. Jeden który zalecam to dwukrotne przejście gry, raz w trybie normalnym i drugi raz w True Vault Hunter Mode. Po skończeniu gry po raz drugi i po ukończeniu questów pobocnych spokojnie powinieneś osiągnąć 50 poziom. Drugi, bardzo prosty i tani sposób na szybkie wbicie 50 rangi polega na jednorazowym przejściu gry w celu odblokowania True Vault Hunter Mode, a następnie w trybie True Vault Hunter wystarczy dojść do misji "A Train To Catch". Gdy po raz pierwszy spotkasz Tiny Tinę, zajmij się jej zadaniami pobocznymi aż dojdziesz do zadania w którym będziesz musiał przyprowadzić do Tiny pana o imieniu Flesh-Stick. Warto dodać, że do tego sposobu będziesz potrzebował 2 osób. Jedna osoba cały czas włącza questa od Tiny, a druga szybko zabija Flesh-Sticka przez co misja jest niezaliczona. Tym sposobem można w ok. półtorej godziny wbić 50 lvl, ale nie zalecam tego sposobu ponieważ Twój ekwipunek pozostanie ten sam więc, chcąc zabić Terramorphousa będziesz tak czy inaczej musiał zapolować na dobre uzbrojenie.
Trudność: 4/10
World Traveler
Po ukończeniu wszystkich questów pobocznych i po zrobieniu pozostałych trofeów związanych z odkrywaniem mapy powinna Ci zostać tylko jedna miejscówka do odkrycia, a będzie nią na 90% "Southern Shelf Bay" które znajduje się na północy w Southern Shelf.
Trudność: 3/10
Thresher Thrashed
Jest to zdecydowanie najtrudniejsze skillowo trofeum w grze. Musisz zabić legendarnego Threshera o nazwie Terramorphous The Invincible. Na niższym niż 50 poziom nie ma nawet co próbować bo co najwyżej go pogłaszczesz. Najbardziej zalecam robić to trofeum w 2-3 osoby, żeby w razie śmierci ktoś mógł nas uleczyć lub zostać przy bossie gdy my wracamy na arenę. Gdy wszyscy gracze zginą, życie Terramorphousa uzupełnia się, więc ważne, zby zawsze ktoś był przy bossie. Jeśli padniesz, a grasz sam lub nie ma nikogo w pobliżu to strzelaj w macki, dosyć łatwo je zniszczyć, a po zniszczeniu jednej z nich wrócisz do walki. Oczywiście legendarne bronie są mile widziane, ale nie są wymagane. Pamiętaj, żeby nie zawracać sobie głowy wyrzutniami, bo nie są one opłacalne na taki rodzaj bossa. Najważniejsze, żeby bronie które posiadasz miały duży zapas amunicji, bo bez niej długo nie pociągniesz. Terramorphous wymaga trochę skupienia i skilla, ale to wciąż nic w porównaniu z bossami w DLC czy w porównaniu z niesławnym Crawmeraxem z jedynki.
Trudność: 5/10
Did It All
Po pierwsze, nie zawracaj sobie głowy robieniem tego trofea na True Vault Hunter Mode. Wszystkie misje poboczne wykonuj na Normalu. To trofeum jest o tyle łatwe, że w przeciwieństwie do jedynki masz podane lokalizacje wszystkich questów pobocznych, oraz są one zaznaczone na mapie żółtym wykrzyknikiem. Jest ich co prawda wiele, ale są na tyle łatwe i przyjemne, że nie stanowi to żadnego wyzwania. Jedynym trudnym i prawdopodobnie ostatnim które zrobisz zadaniem jest zabicie Terramorphousa The Invincible (w razie kłopotów odsyłam do trofea powyżej).
Trudność: 5/10
Cool Story, Bro
Związane z fabułą, wpadnie po skończeniu gry.
Trudność: 3/10
Challenge Accepted
Najbardziej czasochłonne trofeum w grze. Warto zaznaczyć, że musisz wykonać TYLKO zadania posiadające poziomy od 1 do 5! Zadania w lokacjach np. The Highlands NIE SĄ wymagane do trofea! Pamiętaj też, że musisz ukończyć 1 poziom wyzwania, czyli przy każdym wyzwaniu z numerkiem musi widnieć "2". Kolejny haczyk tkwi w 2 wyzwaniach, otóż aby odblokować wyzwanie "Catch a Rocket" i "Shotgun Sniper" będziesz musiał najpierw ukończyć 5 rangę w wyzwaniach "Open Wide!" i "Splish Splash". Open Wide! polega na zabiciu przeciwnika z shotguna będąc w bardzo bliskiej odległości (taka, żebyś mógł wyprowadzić atak wręcz). Natomiast Splish Splash polega na zabiciu przeciwnika stefą wybuvhu rakiety, tzn. rakieta nie może trafić bezpośrednio w oponenta tylko musi trafić obok ze śmiertelnym skutkiem. Radzę od początku skupić się na tych dwóch wyzwaniach, gdyż granie z nastawieniem na czysty grind tych wyzwań może być bardzo nużące. Kolejnym wyzwaniem na które warto zwrócić uwagę jest challenge polegający na zabiciu Jimmy Jenkins. Jest to malutki robot, który tylko pojawia się w żółtych skrzyniach Hyperionu. Również polecam od razu skupić się na tym wyzwaniu dopóki masz dostępną misję poboczną "Doctor's Orders" od Tannis. Podczas tej misji w Wildlife Exploitation Preserve w pomieszczeniu w którym Handsome Jack wypuścił na nas przeciwników z klatek (obok celi Bloodwinga) w pomieszczeniu znjaduje się ECHO o które prosi Cię Tannis. Za wszelką cenę NIE podnoś ECHA! Otwieraj wszystkie kartony w tym pomieszczeniu i tylko podczas tej misji z każdego kartonu będzie wyskakiwał inny robot. Przy odrobinie szczęścia trafisz na Jimmy Jenkins, jeśli nie udało Ci się to wyjdź do menu, wczytaj grę i powtórz czynność. Jeśli jednak nie masz już dostępnej tej misji na żadnym z playthrough to czeka Cię droga przez mękę. Dwoma najlepszymi miejscami do spawnu Jimmi są właśnie wcześniej wspomniane kartony, oraz skrzynie Hyperionu w Opportunity. Jeśli szukasz Jimmy poza questem pobocznym to grind może potrwać nawet tygodnie i potrzeba mnóstwo szczęścia. Aby jeszcze umilić poszukiwania Jimmy, dodam, że tylko osoba która zabije Jimmy dostaje wyzwanie, jeśli grasz ze znajmomymi to będą musieli dalej grindować, aby znaleźć kolejny egzemplarz. Jeżeli przeszukałeś podane przeze mnie miejscówki i nie znalazłeś Jimmy to wyjdź do menu i wczytaj grę. Filmik z lokalizacją kartonów z których podczas questa wyskakuje Jimmy:
Trudność: 5/10
Borderland Defender Round Two
Gratulacje.
KOMENTARZE
Potrzebuje pomocy przy 4 challengach
PSN : Skarby1994
Skarby1994
2014-10-07 20:02:50
Witam
Mam takie pytanko, czy jak zacznę grę z kolegą od samego początku porobimy trochę misji, czy to głównych czy pobocznych, potem kolega nie będzie mógł ze mną zagrać i zostanę sam, i zrobię znów kilka misji, ale już sam, to czy przy kolejnym dołączeniu kolegi, dokończy ze mną grę, czy mu zaliczy puchar Did It All (wykonanie wszystkich misji pobocznych) ?

Dodam że przeszliśmy grę raz robiąc tylko główny wątek, teraz gramy od nowa aby zrobić wszystko, ale kolega czasem nie może grać, stąd moje pytanie. Bo chciałbym czasem sam pograć i porobić misje poboczne. I ostatnia sprawa, to ja zawsze jestem hostem jak gramy.
wolomin
2014-03-07 13:40:15
Autor poradnika zapomniał dodać bądź nie wiedział że jest już sposób na Chubbiego, lecz trzeba mieć drugie DLC do gry pod nazwą \"Mr. Torgue\'s Campaign of Carnage\". Na 100% pojawia się nam tam Chubby Rakk podczas pobocznej misji Gas Guzzlers
loczardo
2012-12-17 21:23:55
Poszukuję kogoś do pomocy z frenship rulez i cute loot grałem już długo a ani razu nie trafiłem jeszcze mój nic Rolya1020
marcin709
2012-12-05 19:56:50
Bardzo dobra gra i bardzo dobry poradnik.
JackTheRipper_PL
2012-12-01 20:54:59
Co do trofeum \"Unseen predator\" to nie trzeba pakować Zero do 31 levelu. Wystarczy lv5. Polecam filmiki na You Tube.
Maksymilianek
2012-11-30 23:21:24
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u