Poradniki - Trine 2

0
1
11
1
 • Trudność trofeów: 3/10
 • Trofea offline: 13
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 5-7 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 0
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Osoby chcące powiększyć swój dorobek złotych pucharków zdecydowanie powinny spojrzeć w kierunku Trine 2. Trofea wpadają szybko (nie trzeba nawet przejść gry do końca - wystarczy pierwszych 7 poziomów), nie są też zbyt trudne do zdobycia - w innych grach zdarzają się znacznie trudniejsze "brązy". Radzę zacząć grać na poziomie trudności Medium, bo nie stanowi on żadnego wyzwania (częste checkpointy dające praktycznie nieśmiertelność) a można zdobyć więcej punktów za zabijanie wrogów.

autor: TheMichal

This Wasn't the Plan
W różnych momentach gry z wody wylatują bąbelki, na które możemy wskakiwać. Aby zdobyć trofeum musimy jakimś przedmiotem wepchnąć taki bąbel z powrotem do wody i utrzymać go tam przez trzy sekundy. Można to uczynić dzięki umiejętności Maga, który może manipulować różnymi przedmiotami w powietrzu i wyczarowywać skrzynie.
Trudność: 1/10
Surfboard Master
Aby móc zdobyć to trofeum musimy posiadać umiejętność Maga do tworzenia desek. Podczas gry (np. już na drugim levelu) natkniemy się na rury z których wylatuje strumień powietrza. Wskakujemy w ten strumień Magiem, aby unosił się w powietrzu. Pod nim wyczarowujemy deskę i utrzymujemy się na niej przez cztery sekundy. Po tym czasie trofeum wpada.
Trudność: 1/10
I Didn't Do It
Musimy sprawić, aby gobliny na jednym poziomie zginęły od trzech różnych zagrożeń pochodzących ze środowiska. Są to:
 • używając tarczy Rycerza spychamy przeciwników z krawędzi na znajdujące się poniżej kolce
 • używając tarczy Rycerza spychamy przeciwników w miejsce w którym pojawiają się płomienie (np. generowane przez rośliny)
 • jako Mag używamy umiejętności Monster Levitation aby nakarmić goblinem mięsożerną roślinę
 • jako Mag rzucamy we wroga gniazdem pszczół
 • jako Mag przejmujemy kontrolę nad jakimś obiektem i spychamy wrogów w przepaść z kolcami
 • zwabiamy przeciwników w różne pułapki
Nie jest to nic specjalnie trudnego i powinno wpaść szybko, nawet jeśli nie będziemy starać się o to trofeum.
Trudność: 2/10
Flying Solo
Trzeba ukończyć jeden poziom grając tylko jedną postacią. Najlepiej zrobić to na drugim levelu i wybierając Maga (nie możemy zmieniać postaci w trakcie, czyli jeśli na samym początku nie kierujemy Magiem ustawiamy go i restartujemy poziom). Warto mieć odblokowaną możliwość robienia desek i koniecznie Monster Levitation, aby radzić sobie z przeciwnikami. Wielkich trudności nie powinno to sprawić (zwłaszcza gdy ustawiamy poziom trudności Easy), ale jakby jakiś moment był niejasny polecam film:
Trudność: 2/10
A Floral Feast
Jedyną "trudnością" w tym trofeum jest konieczność dojścia do siódmego poziomu aby móc je zdobyć. Pojawiają się tam mięsożerne rośliny. Gdy się na taką natkniemy (sam początek levela) po prostu dajemy się jej zjeść każdym z trzech sterowanych przez nas bohaterów i trofeum wpada.
Trudność: 1/10
Icebreaker
Aby zdobyć to trofeum musimy mieć odblokowane umiejętności "Frost Arrow", "Frozen Arrow" dla Pani Złodziej, a także "Charge Attack" dla Rycerza. Trzeba zamrozić trzech przeciwników strzelając do nich z łuku, a następnie szturmem Rycerza roztrzaskać na kawałki. Najlepiej zrobić to na poziomie szóstym, kiedy natkniemy się na kocioł z którego będą w nieskończoność wychodzić jaszczury. Jest to dobre miejsce jeszcze z jednego powodu - checkpoint jest tuż wcześniej. Konieczne jest ustawienie poziomu trudności na Hard, żeby nie zabić wrogów, tylko ich zamrozić. Gdy troje będzie zamrożonych (warto tak zrobić, żeby byli ustawieni blisko siebie) używamy szturmu Rycerza (L2). Jeśli opisowi nie udało się rozwiać wszelkich wątpliwości, film powinien bez problemu to uczynić:
Trudność: 3/10
Hammer Havoc
Musimy zabić przeciwnika młotem Rycerza, który przed zabiciem odbije się przynajmniej raz. Potrzebna będzie do tego umiejętność "Hammer Throw". Gdy zetkniemy się z przeciwnikiem rzucamy młotem (przełączamy na niego trójkątem) np. o sufit tak, aby po odbiciu trafił w przeciwnika. Jeśli nam się uda trofeum wpada (można zmniejszyć poziom trudności na najniższy, aby mieć pewność że wróg zginie za pierwszym razem)
Trudność: 2/10
Dirty Tactics
Trzeba zabić 10 wrogów czynnościami (np. strzelaniem z łuku) wykonywanymi przez innych wrogów w trakcie jednego poziomu. Najlepiej jako Rycerz osłaniać się tarczą i pozwalać atakującym nas wrogom być trafianym przez innych przeciwników. Dobrym miejscem na to jest walka z bossem na końcu drugiego poziomu, ponieważ pojawia się tam trochę wrogów "pobocznych", a główny strzela do nas. Naturalnie nie jest to jedyny możliwy sposób - podczas gry często napotkamy miejsca, gdzie pojawia się sporo przeciwników atakujących nas bezpośrednio i kilku łuczników. Stosujemy powyższą taktykę - używamy tarczy i czekamy.
Trudność: 2/10
Bouncy Bouncy
Aby zdobyć to trofeum musimy stać przez 10 sekund na wyczarowanej skrzyni, która odbija się od powierzchni umożliwiającej odbijanie (czyli na grzybach). Nie jest to nic trudnego - jako Mag tworzymy skrzynię, sprawiamy aby odbijała się od grzyba. Wskakujemy na nią i utrzymujemy się przez 10 sekund.
Trudność: 1/10
A Hail of Arrows
Musimy wystrzelić trzy strzały w powietrze i "złapać" je tarczą Rycerza. Brzmi gorzej niż w rzeczywistości jest. Wybieramy Złodziejkę i pierwszą strzałą strzelamy w miarę mocno. Następne dwie wystrzelamy na minimalną wysokość, szybko zmieniamy postać na Rycerza i podnosimy tarczę do góry. Gdy dwie nisko wystrzelone strzały opadną na tarczę czekamy na spadnięcie trzeciej. Tutaj potrzeba trochę szczęścia i wyczucia, aby trzecia strzała spadła w odpowiednim miejscu (nie warto ładować jej maksymalnie, za to warto celować pod kątem możliwie zbliżonym do 90 stopni). Jednak po paru próbach trofeum powinno wpaść.
Trudność: 3/10
High Rise
Trzeba zbudować konstrukcję składającą się z ośmiu elementów i stanąć na jej szczycie. Można to łatwo zrobić na drugim levelu. W pewnym momencie znajdziemy na naszej drodze pięć skrzyń. Ustawiamy je na sobie, następnie wyczarowujemy trzy dodatkowe elementy (musimy wykupić odpowiednią umiejętność Maga) i stajemy na szczycie. Najlepiej zobrazuje to film:
Trudność: 1/10
Cirque de Zoya
Używając "chwytaka" musimy zawisnąć na jakimś elemencie, rozbujać się tak, aby okrążyć go i spowrotem zawisnąć nie dotykając niczego w między czasie. Dobrze to zrobić na drugim levelu, kiedy natkniemy się na bardzo wąską belkę.
Trudność: 3/10
Trine 2 hard
Za wszystkie trofea.
KOMENTARZE
a gdzie reszta?
kataryn
2015-02-11 12:26:44
gra bez poradnija praktycznie nie do przejscia
lornerek
2014-02-02 18:17:17
Platynka wpadła bez najmniejszego problemu. Chyba najłatwiejsza jaką zdobyłem.
arturnk
2012-04-11 15:42:13
Grzechem byłoby nie wbić platyny w tej grze...
xNINJAx
2012-04-02 16:36:41
Są jeszcze prostsze niż przy terminatorze xD
harrypotter1997
2012-03-31 01:03:51
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u