Poradniki - Tony Hawk's Pro Skater HD

3
4
9
1
 • Trudność trofeów: 5/10
 • Trofea offline: 15
 • Trofea online: 1
 • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 5 godzin
 • Minimalna ilość przejść: Po 1 raz Carrer i Projectives + trofea poboczne
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: tak
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Pamiętacie te czasy gdy zasiadało się przed konsolą by trzaskać triki za tysiące, a nawet miliony punktów, by odblokować następny i na nim też trzaskać combosy by odblokować następny itd...? Jeśli tak to możesz przypomnieć to sobie dzięki THPS HD, a jeśli nie, a lubisz jazdę na desce to musisz koniecznie sprawić sobie ten prezent za 54zł z PSS. THPS HD to połączenie pierwszej i drugiej części Tonego w jedną. Będziemy jeździć ponad 10 postaciami na 7 mapach w 6 trybach. Mało? Mi wydaję się że nie. Trofea nie są łatwe, ale też nie sprawiają dużego wyzwania powinno to wam zająć kilka posiedzeń przed konsolą, chyba że jesteście maniakami bez życia, ale chyba nie.

MAPA PRZEJŚCIA

Żeby w miarę skrócić wam drogę do platyny przygotowałem mapę przejścia.


Krok 1 - Kariera
Zaczynamy od trybu kariery. Mamy 2 min na wykonanie 10 zadań na każdej mapie(Bez obaw nie musimy wykonywać wszystkich podczas jednego przejazdu). Wybieramy jedną z 10 postaci. Najlepiej taką, która ma dopakowany air i hang-time w statystykach, ponieważ najwięcej punktów dostajemy za triki w powietrzu. Staramy się wykonać wszystkie 10 zadań na każdej mapie, żeby odblokować tryb Projectives (O nim w korku trzecim). Niżej filmiki z wszystkimi zadaniami.

Krok 2 - Trofea nie związane z karierą
Takich pucharków jest 8 są to zadania powiązane ze szczególnym poziomem np. Zdobądź 500k punktów na Venice Beach, zdobądź 200k punktów w Warehouse bez manuala itp. Jest jeszcze jedno trofeum online, mianowicie wygranie jednego meczu online. Wykonujemy te wszystkie 8 pucharków i przechodzimy do trybu Projectives.

Krok 3 - Tryb Projectives
Tryb ten podobny jest do zwykłej kariery (odblokowujemy go po ukończeniu wszystkich zadań w karierze jedną postacią), ale tym razem mamy na ukończenie zadań tylko 1 min. Owszem jest ich tylko pięć, ale niektóre mogą doprowadzić do frustracji. Ogólnie polecam nie stresować się i robić je na spokojnie, a po kilku razach na pewno się uda. Niżej filmiki z wszystkimi zadaniami.

SŁOWNICZEK

W grze oraz w poradniku jest parę stwierdzeń, które mogą być dla niektórych niezrozumiałe. Postaram się tutaj większość wymienić i opisać.

Ollie - to nic innego jak zwykły skok. Ollie wykonujemy naciskając X

Manual - to jazda na desce na dwóch tylnych kołach. Jest także nose manual, to to samo co zwykły lecz w tym triku jeździmy na przednich kołach. Manual wykonujemy naciskając kolejno strzałkę w dół i w górę, a nose manual na odwrót

Grind - to ślizganie/jazda po barierkach, krawędziach rampy, schodach itp. Grind wykonujemy „trójkątem” gdy jesteśmy blisko jakiejś barierki lub gdy skaczemy na jakąś poręcz itp.

Combo - to sekwencja kilkunastu/dziesięciu/set trików. Używa się także określenia "line", ale w serii Tony Hawk spotykamy się z nim bardzo rzadko, a powiedziałbym nawet, że wcale.

Mógłbym napisać tu także masę trików (graby, flipy itp.), ale o tym na pewno dowiecie się podczas grania.


VIDEO PORADNIKI DO ZADAŃ

Tutaj umieszczam video poradniki do zadań w trybie Carrer i Projectives

Carrer:


Warehouse - KLIK

School II - KLIK

The Hangar KLIK

Mall KLIK

Venice Beach KLIK

Downhill Jam KLIK

Marseille KLIK

Projectives:


Warehouse - KLIK

School II - KLIK

The Hangar KLIK

Mall KLIK

Venice Beach KLIK

Downhill Jam KLIK

Marseille KLIK

autor: Reholte

School Out
Odblokuj mapę School II. Patrz trofeum "Uh huh, Oui oui".
Trudność: 1/10
Danger Zone
Odblokuj mapę The Hangar. Patrz trofeum "Uh huh, Oui oui".
Trudność: 1/10
A Mall Rat
Odblokuj mapę The Mall. Patrz trofeum "Uh huh, Oui oui".
Trudność: 1/10
This. is. SKATEBOARDING
Jedyne trofeum online w grze. Należy wygrać jeden mecz online. Bardzo proste trofeum, ponieważ można zrobić to na zwykłym meczu, a także podczas rozgrywki z kolegą. Więc jeżeli nie udaje wam się wygrać poproście kogoś kto ma grę i się umówcie.
Trudność: 1/10
Going Back to Cali
Odblokuj Mapę Venice Beach. Patrz trofeum "Uh huh, Oui oui".
Trudność: 1/10
Da Jam
Odblokuj mapę Downhill Jam. Patrz trofeum "Uh huh, Oui oui".
Trudność: 2/10
Uh huh, Oui oui
Odblokuj mapę Marseille. Wszystkie poziomy odblokowujemy wykonując określoną liczbę zadań na poprzedniej planszy. Warehouse - Odblokowany na początku School II - Ukończ 4 zadania w Warehouse The Hangar - Ukończ 4 zadania w School II Mall - Ukończ 5 zadań w The Hangar Venice Beach - Ukończ 5 zadań w Mall Downhill Jam - Ukończ 6 zadań w Venice Beach Marseille - Ukończ 6 zadań w Downhill Jam Zadania nie są specjalnie trudne, a jakby ktoś miał problemy gdzie znaleźć literki S-K-A-T-E lub pomoc do innego zadania to wyżej są filmiki z poradami jak ukończyć wszystkie zadania.
Trudność: 3/10
Old School
Musimy uzyskać wynik 200,000 punktów w Warehouse bez używania manuala podczas jednej rundy. Możemy to wykonać w trybie Carrer, Single Session lub Projectives, ale polecam nie robić tego w tym ostatnim trybie, ponieważ będziemy mieli na to tylko minutę. Sposób na to jest bardzo prosty, mianowicie jedziemy na half-pipe (rampę) na środku mapy i robimy takie combo: boneless + grab + obrót + perfekcyjne lądowanie. Za jeden taki combos dostajemy od 5k do 20k punktów. Jest jeszcze opcja gdy zamiast graba wykonujemy jakiś trik specjalny, przy takim zestawieniu mi udało się zdobyć nawet 60k punktów. Niżej filmik gdyby ktoś mnie nie zrozumiał lub miał z tym pucharkiem problem.

Trudność: 2/10
Bringing home the bacon
Odblokuj Officera Dick'a. Wszyscy fani serii na pewno kojarzą tego gliniarza, aby go odblokować musimy wykonać wszystkie zadania w trybie kariery na planszy Marseille (u góry znajdźcie filmik z zadaniami na Marseille w trybie kariery i nie ma problemu). Teoretycznie musi być to postać inna niż Tony Hawk, bo gdy gramy tytułowym bohaterem odblokuje nam się Tony z pierwszej części gry, ale to tylko teoria ponieważ i tak trofeum wpadnie.
Trudność: 3/10
Manual Master
Żeby odblokować ten pucharek należy wykonać 15 manuali jednym combo na mapie School II grając Rodney'em Mullen'em. Po pierwsze musimy odblokować mapę School II na Rodney'u i zarobić trochę kaski by dopakować Manual Balance na maksa. Bez tych rzeczy nawet nie ma co próbować. Na początek robimy bardzo szybko jeden manual, podskakujemy i lądujemy na manualu i robimy tak do 5-6 manuali bez obawiania się o balans. Przy ok. 7 próbujemy tak zbalansować kuleczkę, aby była mniej więcej na środku i szybko bijemy te manuale aż będzie combos x15. Gdyby podczas robienia któregoś kuleczka by nam spadała w dół lub szła w górę to staramy się ją jak najbardziej wycentrować.
Trudność: 3/10
Gap Skiing
Musimy przeskoczyć lukę Ski Jump 100. Znajduję się ona mniej więcej na środku mapy (taka skocznia w takim jakby tunelu). Nie jest to zbyt wymagające trofeum, wystarczy mieć tylko w miarę dopakowany air i speed, i dobrze się wybić. Nawet jeżeli nie będziecie się starać, a będziecie przejeżdżać przez to miejsce to na 99% wam wpadnie Niżej filmik, gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem luki.

Trudność: 2/10
Ain't 'fraid of no ghosts
Należy zebrać wszystkie kuleczki w trybie Hawkman, w jednym combo na mapie The Hangar. Powiem szczerze, to trofeum jest wg. mnie najtrudniejsze w grze. Tryb hawkman odblokowujemy wykonując wraz z odkryciem mapy Venice Beach w trybie carrer dowolną postacią (gdy go odblokujemy działa na wszystkich postaciach). Zalecam użyć do tego trofeum postaci dopakowanej na maksa (lip możemy sobie odpuścić bo nie będzie nam potrzebny). Trudno mi jest wytłumaczyć słowami jak zrobić to "w miarę bezproblemowo", więc pomogę sobie filmikiem.

Trudność: 6/10
The Best, Around
Musimy uzyskać wynik 500k punktów na mapie Venice Beach podczas jednego przejazdu. Oczywiście najłatwiej będzie z dopakowaną postacią i paroma trikami specjalnymi. Ciśniemy combosy jak najdłużej się da, a gdy to już będzie nie możliwe perfekcyjnie lądujemy. Niżej umieszczam filmik z najbardziej optymalną trasą do duszenia trików.

Trudność: 3/10
I don't want no 2 minute Man
W tym trofeum należy utrzymać combo na 30 sekund po zakończeniu przejazdu. Czyli innymi słowy musimy trzaskać combosa przez 30 sekund, gdy na liczniku pojawi się 0:00 w trybie Carrer, Projectives albo Single Session. Klucz do zdobycia tego trofeum to postać dopakowana na maksa i opanowanie podczas balansowania. Zacznijmy od Grinda wokół pustego basenu na środku mapy. Robimy go bardzo powoli do momentu, gdy już nie będziemy mogli zapanować nad balansem szybko zeskakujemy na zewnątrz tego "basenu" i lądujemy na manualu i balansujemy, aż będzie 30 sekund. Polecam ustawić sobie minutnik w telefonie na 30 sekund i gdy zaczniemy combo uruchomić go i robić to co opisałem wyżej, dotąd aż minutnik zadzwoni.
Trudność: 3/10
Race to the finish lines
Należy przejechać mapę Mall trzy raz podczas jednej rundy w trybie Big Head Survival. Mall to taka mapa, że gdy zjedziemy na jej sam dół to cofa nas na początek planszy. Musimy zrobić tak 3 razy. Niby nic trudnego, ale należy zrobić to w trybie Big Head Survival. Ten tryb odblokowujemy wraz z odkryciem mapy The Hangar w trybie Kariery. Chodzi w nim o to, żeby szybko wykonywać triki, aby wielkość głowy nie doszła do 100% i nie wybuchła. Sposób na to jest taki: podczas pierwszego przejazdu robimy jak najmniej trików, które dają dużo punktów i staramy się jak najszybciej dojechać do końca mapki. Podczas drugiego przejazdu szybko trzaskamy triki i staramy się dojechać do końca w jak najkrótszym czasie. No i przejazd trzeci (Najtrudniejszy jak można się domyślić :P). Robimy combosy za jak największą ilością trików specjalnych oraz innych za które dostaje się dużo punktów. Lądujemy combo gdy mamy ok 70-80% wielkości głowy i zaczynamy następnego i tak do końca przejazdu. A i oczywiście staty na maksa.
Trudność: 4/10
Completist
Musimy wykonać wszystkie zadania w trybie Projectives jedną postacią. Projectives odblokowujemy wraz z wykonaniem wszystkich zadań w karierze jedną postacią (działa później na wszystkich skaterach). Jest ich łącznie 35, czyli 5 na każdej z siedmiu map. Są to : Sickest Score - Należy zdobyć określoną liczbę punktów Land a High Combo - Należy zdobyć określoną liczbę punktów w jednym combo Collect C-O-M-B-O - Trzeba zebrać porozrzucane zielone literki C-O-M-B-O, podczas jednej sekwencji trików(Combo) Collect 8 Skateboards - Musimy zebrać 8 desek rozrzuconych po mapie Boneless the Magic Bum - Trzeba wykonać Bonelles nad trzema leżącymi żulami rozrzuconymi po planszy. Mamy na zrobienie ich tylko jedną minutę. Zadanie trochę ciężkie, bo np. mi trochę zajęło zebranie wszystkich desek Na Downhill Jam albo High combo na Marseille. Ogólnie jak zawsze polecam mieć dopakowaną postać i się nie poddawać i po paru próbach się uda. Na początku poradnika znajdują się filmiki z lokacjami desek, literkami combo i ogólnie wszystkimi zadaniami.
Trudność: 5/10
Tony Hawk's PS Master
Zgadnijcie za co zdobywa się ten pucharek ;]
KOMENTARZE
Bringing home the bacon jak sie zrobi wszystkie zadania tonym to nie wpada
MaRyJuSh
2015-05-17 13:29:32
Szukam kogoś do pomocy przy online trophy, mój nick Sebek1982. Piszcie na PSN.
Napierdalatorio
2013-02-26 12:34:27
Sorki, za błąd w czasie do platyny, powinno być ok. 10h, nie wiem, coś mi się pokręciło :D Grałem we wszystkie części tonego aż do Proving Ground, więc tą grę znam na pamięć, więc trofea wg. mnie nie są aż tak trudne, ale też nie łatwe. Wszystko zależy od skilla ;)
Reholte
2012-11-13 21:07:40
poradnik dobry ale czas gry i poziom trudności lekko przesadzony nie da rady przejść w 5h bo po 1 np jak grałem andrewem reynolds i niestety po daniu statystyk na maxa koleś był slaby i zbyt wolny na zadania projectives i trzeba było odnowa pakować oficera dica gierka na dobre 7, 8 punktów trudności ze względu na sterowanie krzyżakiem bo gałkom to porażka
SkidziPL
2012-11-12 13:32:28
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u