Poradniki - Tales of Monkey Island Episode 5 Rise of the Pirate God

5
5
1
0
 • Trudność trofeów: 2/10
 • Trofea offline: 11
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 2-5 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 7
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Tales of the Monkey Island to klasyczna przygodówka point & click z odświeżoną grafiką i oczywiście trofeami. Gra jest całkiem zabawna ale przejście jej to nie lada wyzwanie bez opisu przejścia czy jakiejś innej pomocy. Tu trzeba naprawdę wytężyć szare komórki by wpaść na często dosyć absurdalne pomysły dzięki, którym popychamy fabułę do przodu. Tego samego jednak nie można powiedzieć o trofeach, które są banalne jeśli wiemy co mamy zrobić. Każda część ma 10 trofeów - 5 brązów, 5 sreber i 1 złoto oraz w każdej jest 7 trofeów, które można przegapić. Aby uniknąć kilkukrotnego przechodzenia tej dosyć długiej gry (przy pomocy kółka na padzie można przewijać rozmowy dlatego taki a nie inny czas potrzebny na wbicie calaka), radzę zapoznać się z każdym pucharkiem w poradniku do danego Epizodu.

autor: Wronator

Fall of the Pirate God
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 2/10

All Roads Lead to LeChuck
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

I Ain't Got No Body
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

Does This Corpse Make Me Look Fat?
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

A Credit to Pirates Everywhere
Po skończeniu tego epizodu pozwól przelecieć napisom końcowym do końca by obejrzeć ukrytą cutscenkę. Po jej zakończeniu wskoczy puchar.
Trudność: 1/10

Morgan's Secret
Najlepiej wykonać to razem z trofeum Say What?. Kiedy zdobędziesz już wspomniany brąz. Wybierz opcje dialogowe :
When you crossed over, did you have a "shred of life" too?
What was important to you when you were alive?
Dzięki temu dowiesz się o niej czegoś nowego a także zgarniesz to sreberko.
Trudność: 2/10

The Violet Beauregard Memorial Trophy
Gdy podczas wątku fabularnego zostaniesz zamknięty w celi, uży X na gumie zwisającej z sufitu. Gubrush spróbuje jej wtedy (yuck!). UWAGA teraz najważniejsza część. Przy kratach jest dużo kolorowych gum. 10 razy kliknij na nich X, musisz to zrobić szybko bo inaczej opuścisz swoje ciało nim zdążysz spróbować wszystkich smaków. Jeśli tak się stanie wróć z powrotem do ciała i zrób tak drugi raz. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest tu wyrobienie się z użyciem 10 gum i kliknięcie obrazu wiszącego na prawo od ciebie. Ostatnią gumę spróbujesz prędzej czy później bo będzie związane z fabułą.
Trudność: 2/10

Say What?
Zaraz po tym jak podniesiesz Morgan na duchu będziesz mógł z nią porozmawiać. Zadaj jej wtedy pytanie : "Are you sure it wasn't De Singe who killed you?". Otrzymasz za pucharek.
Trudność: 2/10

Grog, Grog, Grog!
Bardzo łatwe trophy. Kiedy wyjdziesz z grobu, skieruj swoje kroki na prawo. Powinieneś zauważyć rzucający się w oczy automat. Podejdź do niego i wciśnij każdy z wymienionych przycisków :
 • Grog
 • Diet Grog
 • Cherry Grog
 • Grog XD
Trudność: 2/10

Dance, Monkey, Dance!
Kiedy przez portal przedostaniesz się do Klubu 41, nie używaj opcji dialogowej : Surrender. Dzięki temu będziesz mógł eksplorować Klub. Podejdź do przedmiotu o nazwie Barrel of Yellowish Liquid i kliknij go. Zmieni on wtedy swoją nazwę na Barrel of Banang. Kiedy się tak stanie kliknij go jeszcze 7 razy by obejrzeć cutscenkę i otrzymać trofik.
Trudność: 3/10

Grave Ribber
Podobnie jak w przypadku Grog, Grog, Grog!, możesz to wbić na początku epizodu. Wystarczy, że wciśniesz X na każdym z nagrobków. Możesz sobie pomóc w wybieraniu nagrobków przyciskami R1 i L1.
Trudność: 2/10

KOMENTARZE
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u