Poradniki - Tales of Monkey Island Episode 4 The Trial and Execution of ...

5
5
1
0
 • Trudność trofeów: 2/10
 • Trofea offline: 11
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 2-5 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 7
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Tales of the Monkey Island to klasyczna przygodówka point & click z odświeżoną grafiką i oczywiście trofeami. Gra jest całkiem zabawna ale przejście jej to nie lada wyzwanie bez opisu przejścia czy jakiejś innej pomocy. Tu trzeba naprawdę wytężyć szare komórki by wpaść na często dosyć absurdalne pomysły dzięki, którym popychamy fabułę do przodu. Tego samego jednak nie można powiedzieć o trofeach, które są banalne jeśli wiemy co mamy zrobić. Każda część ma 10 trofeów - 5 brązów, 5 sreber i 1 złoto oraz w każdej jest 7 trofeów, które można przegapić. Aby uniknąć kilkukrotnego przechodzenia tej dosyć długiej gry (przy pomocy kółka na padzie można przewijać rozmowy dlatego taki a nie inny czas potrzebny na wbicie calaka), radzę zapoznać się z każdym pucharkiem w poradniku do danego Epizodu.

autor: Wronator

Adieu, Adieu...
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 2/10

Ayyyye, the Jury
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

Use the Source
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

Feast for the Senses
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

Shlock Shopper Supreme
Aby wbić opisywane teraz trophy należy być ostrożnym ponieważ łatwo je przegapić. ZANIM zarzuty ludności cywilnej przeciwko tobie zostaną wycofane, porozmawiaj ze Stanem w Dokach (gość w kapeluszu) i wypytaj o wszystkie pamiątki, które sprzedaje. Gdy zostaniesz oczyszczony z zarzutów morderstwa znów porozmawiaj ze Stanem i wypytaj o nowe suweniry.
Trudność: 4/10

Guybrush Goes Classy
Opis pucharka oraz jego nazwą moga absolutnie nic nie mówić. I nic dziwnego, ja nawet nie wiem jak przeytłumaczyć ten opis. Rozwiązanie jest jednak dosyć proste. Gdy będziesz już w labolatorium DeSinge'a, użyj haka na szkielecie by zdobyć przedmiot o nazwie Sack of Severed Legs. Następnie w dżungli użyj tego przedmiotu na ołtarzu (kamienny stolik na północ od wejścia do dżungli).
Trudność: 3/10

What's in a Name?
Kiedy skończy się zostaną wycofane przeciw tobie zarzuty ludności cywilnej, skieruj swe kroki do Klubu 41 i porozmawiaj tam z Bosun Krebbs. Następnie wybierz takie oto opcje dialogowe : "You're not upset about the trial, are you?" oraz "About your quest for vengeance...". Trofeum wskoczy zaraz po tym jak odkryjesz o niej straszną prawdę hehe.
Trudność: 2/10

What Do You Do with a Drunken Guybrush?
W klubie 41 możesz też napić się różnych trunków. Podejdź do baru i poproś barmana o następujące napoje (by poprosić o trunki inne niż Grogatini, Grog oraz Blood Island Volcano SHots musisz podnieść w bardze ich receptury) :
 • Grogatini
 • Grog
 • Blood Island Volcano Shots
 • Phat Island Phuzzy Nostril
 • Scabb Island Sling
 • Tri-Island Tuna Colada
Po wypicu każdego z nich dostaniesz pucharek.
Trudność: 3/10

Musical Memories
Gdy wyciągniesz małpę z klatki DeSinge'a koniecznie użyj jej przy pomocy kwadratu w ekwipunku. Następnie skieruj swe kroki po raz kolejny do Klubu 41 i tam wejdź do kibla. Zaraz po tym jak zostaną wycofane przeciwko tobie zarzuty ludności cywilnej, zrób to samo by wskoczyło ci trophy.
Trudność: 3/10

Push ze Buttons of SCIENCE!
W pewnym momencie zyskasz możliwość wejścia do labolatorium De Singe'a. Pewnie pamiętasz to miejsce z epizodu 1. Trochę sie tam zmieniło, a dokładniej pojawiło się nowe akcesorium. Mowa o kasku, który powinieneś od razu zauważyć. Użyj go a następnie wypróbuj każdy z guzików. Prościzna.
Trudność: 2/10

Idiot for a Client
Będzie to najprawdopodobniej pierwsze trofeum jakie zdobędziecie w tym epizodzie. Zaraz po tym jak trafisz na salę sądową porozmawiaj z sędzią Grindstump i wybierz opcję Call a witness. Kiedy to zrobisz wybierz świadka Guybrush Threepwood. Kiedy to zrobisz zadaj mu jedno z tych pytań :
Captain Threepwood, tell me about LeChuck
Where were you on the night of August 15th?
What's your impression of the plaintiff's case?
Kiedy to zrobisz będziesz musiał znów porozmawiać z sędzią by wezwać ponownie samego siebie na świadka a potem zadać pozostałe pytania. Gdy zadasz samemu sobie już wszystkie pytania, trofik będzie twój.
Trudność: 2/10

KOMENTARZE
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u