Poradniki - Tales of Monkey Island Episode 3 Lair of the Leviathan

5
5
1
0
  • Trudność trofeów: 2/10
  • Trofea offline: 11
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 2-5 godzin
  • Minimalna ilość przejść: 1
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 7
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Tales of the Monkey Island to klasyczna przygodówka point & click z odświeżoną grafiką i oczywiście trofeami. Gra jest całkiem zabawna ale przejście jej to nie lada wyzwanie bez opisu przejścia czy jakiejś innej pomocy. Tu trzeba naprawdę wytężyć szare komórki by wpaść na często dosyć absurdalne pomysły dzięki, którym popychamy fabułę do przodu. Tego samego jednak nie można powiedzieć o trofeach, które są banalne jeśli wiemy co mamy zrobić. Każda część ma 10 trofeów - 5 brązów, 5 sreber i 1 złoto oraz w każdej jest 7 trofeów, które można przegapić. Aby uniknąć kilkukrotnego przechodzenia tej dosyć długiej gry (przy pomocy kółka na padzie można przewijać rozmowy dlatego taki a nie inny czas potrzebny na wbicie calaka), radzę zapoznać się z każdym pucharkiem w poradniku do danego Epizodu.

autor: Wronator

Feed the Beast
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 2/10

Lord of the Locket
Gdy wydostaniesz się z brzucha krowy morskiej DeCava będzie stał przy sterze twojego statku. Zaraz obok niego na beczce leży medalion. Jeśli byłeś już na dnie oceanu to raczej powinieneś mieć ze sobą złoty klucz. Jeśli nie to powinieneś go zdobyć ze skrzyni. Kiedy masz już niezbędne narzędzia (zdjęcię Guybrusha i klucz) to można przystąpić do robienia pucharu. Kliknij na Locket, wciśnij przycisk, kliknij locket, użyj klucza na przycisku, wciśnij przycisk, kliknij na locket, użyj zdjęcia Guybrusha na kwadratowym zdjęciu, użyj klucza na przycisku, wciśnij przycisk, kliknij na locket, użyj klucza na przycisku, wciśnij przycisk. Gotowe !
Trudność: 3/10

What a Card
Trofik dosyć podobny do poprzedniego. Tu również należy postępować krok po kroku zgodnie z moimi instrukcjami :
kilknij na Voodoo Mat
kliknij na Fracture Card
kliknij na Curse Card
kliknij na Journey Card
użyj Fracture Card na Actor Card Space
użyj Curse Card na Action Card Space
użyj Journey Card na Target Card Space
kliknij na Voodoo Bell
kliknij na Voodoo Matt
kliknij na Curse Card
kliknij na journey Card
kliknij na Action Card Space
kliknij na Voodoo Bell
wybierz obojętnie jaką opcję dialogową
wybierz opcję dialogową : “Actually, I may have really swallowed some bile earlier…”
wybierz opcję dialogową : “I understand that you speak the language of giant manatees.”
wybierz opcję dialogową : “Could you give me the book?”
wybierz opcję dialogową : “Give me the book or I’ll hex you.”
kliknij na Voodoo Mat
kliknij na Fracture Card
kliknij na Curse Card
kliknij na Actor Card Space
kliknij na Voodoo Bell
kliknij na Voodoo Mat
kliknij na Journey Card
kliknij na Fracture Card
kliknij na Action Card Space
kliknij na Voodoo Bell
kliknij na Locket
kliknij na Button
kliknij na Voodoo Mat
kliknij na journey Card
kliknij na Curse Card
kliknij na Fracture Card
kliknij na Target Card Space
kliknij na Voodoo Bell
Po tych żmudnych kombinacjach zostaniesz nagrodzony srebrem.
Trudność: 4/10

The Newlyfed Game
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

There is a Brotherhood of Jerks
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

La Esponja... Grande?
Związane z fabułą, nie do pominięcia.
Trudność: 1/10

The 0.01 Percent Solution
Prosty pucharek. Jedyne co musisz zrobić to po dostaniu się do żołądka krowy morskiej pogadać z gościem, który stoi przy straganie. Gyd użyjesz podczas rozmowy z nim wszytskich opcji dialogowych to starzec powie ci, że potrzebuje 10,000 larw by wydostać się brzucha krowy. Zaraz obok twojego statku znajdziesz larwę, która za każdym razem się respawnuje. Podejdź do niej, podnieś, zanieś do DeCava i włóż do wiadra. Powtórz proces 10 razy a wpadnie ci puchar.
Trudność: 2/10

Meet Murray
Murray to gadająca czaszka, którą znadziesz w siedzibie bractwa. Aby wydostać go ze skrzyni, musisz użyć na niej haka. Kiedy masz już ze sobą gadający łeb pokaż go dla Noogiego, gościa przy barze, szkieleta przy barze, Morgan, Bugeye'a oraz DeCava.
Trudność: 3/10

Frequent Tuber
Zaraz obok miejsca gdzie znajdziesz Murray'a są specjalne rury żołądkowe, które służą jako skróty do poruszania się po siedzibie bractwa. Wystarczy, że od skrzyni skierujesz się w lewo, a zauważysz trzy wystające z ziemi pnie. Jeden z nich jest niedostępny. Użyj dwóch otwartych by przenieść się do innej części siedziby, a następnie wróć tymi samymi rurami. Gdy otrzymasz kubek od DeCava w dalszej części gry, poproś Noogiego by zagrał na bongo. Następnie udaj się do miejsca gdzie są pnie i użyj kubka na żółtej cieczy. Wypełniony kubek użyj na zamkniętym pniu a umożliwi ci on używanie nowego skrótu. Gdy użyjesz go dwa razy (by przenieść się w inne miejsce i wrócić) wpadnie ci trofeum.
Trudność: 3/10

I'm So Faced
W siedzibie bractwa musisz znaleźć pirata o imieniu Bugeye by wyzwać go na pojedynek min. Zanim jednak zaczniesz, musisz poszukać min w otoczeniu. Pierwszą z nich znajdziesz obok skrzyni w której znalazłeś głowę Murray'a. Kliknij na drewnianą małpę by poznać pierwszą minę. Inne miny można łatwo poznać używając opcji dialogowej : ARR! z napotkanymi w bractwie osobami. Podczas pierwszego pojedynku z Bugeyem poznasz 3 nowe miny, które on zrobi. Ostatnie dwie miny wymagają posiadania kubka wypełnionego żółtą cieczą. Potrzebować go będziesz do oblania obrazu i użycia go na DeCavie. W ten sposób uda ci się uzyskać 2 ostatnie miny potrzebne do tego pucharka. Ostatnią rzeczą jaką musisz zrobić to użyć wszystkich możliwych kombinacji by wpadło trophy. Najlepiej przegrać po każdej wygranej rundzie bo im dalej tym mniej min możemy wykonać. W ten sposób zawsze będziesz mógł zacząć pojedynek od nowa i z pełnym arsenałem min.
Trudność: 4/10

Bongo Baby, Yeah
Na zdobycie tego pucharu trzeba trochę poczekać. Bongo będzie niedostępne dopóki siedzi przy nim Noogie. W pewnym momencie fabuły powrócisz do siedziby bractwa gdy jest ona pusta. ZANIM położysz trzepoczącą rybę na boongo podejdź do nich i zagraj na nich 3 razy. Dzięki temu otrzymasz kolejne brązowe trofeum.
Trudność: 4/10

KOMENTARZE
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u