Poradniki - Tales of Monkey Island Episode 2 The Siege of Spinner Cay

5
5
1
0
 • Trudność trofeów: 2/10
 • Trofea offline: 11
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 2-5 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 7
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Tales of the Monkey Island to klasyczna przygodówka point & click z odświeżoną grafiką i oczywiście trofeami. Gra jest całkiem zabawna ale przejście jej to nie lada wyzwanie bez opisu przejścia czy jakiejś innej pomocy. Tu trzeba naprawdę wytężyć szare komórki by wpaść na często dosyć absurdalne pomysły dzięki, którym popychamy fabułę do przodu. Tego samego jednak nie można powiedzieć o trofeach, które są banalne jeśli wiemy co mamy zrobić. Każda część ma 10 trofeów - 5 brązów, 5 sreber i 1 złoto oraz w każdej jest 7 trofeów, które można przegapić. Aby uniknąć kilkukrotnego przechodzenia tej dosyć długiej gry (przy pomocy kółka na padzie można przewijać rozmowy dlatego taki a nie inny czas potrzebny na wbicie calaka), radzę zapoznać się z każdym pucharkiem w poradniku do danego Epizodu.

autor: Wronator

The BIG Finish
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 2/10

Give Her a Hand
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

Artifacts of Life
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

Mighty Merperson Rescuer
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

Model of E-FISH-Ency
Pchnąc fabułę do przodu, skierujesz prędzej czy później swoje kroki do Biblioteki w Spiner Cay. Dostaniesz tam książkę o nazwie 101 Fish Jokes. Kiedy już ją posiadasz. Wybierz opcję examine w ekwipunku i powtórz tą czynność 14 razy.
Trudność: 2/10

Ride 'Em, Pirate
Związane z fabułą. Mniej więcej w pierwszej połowie gry spotkasz LeChucka na klifie w dżunglii Spoon Island. Tam podczas rozmowy z nim powinieneś wybrać wybrać kolejno takie opcje dialogowe : So, how much longer do you think? --> What are you carrying with you? --> Use... --> ...claw thingie... --> ...yourself.
Trudność: 2/10

Meals Fit for a King... Queen... Whatever
Każdą przynętę możesz zdobyć w sklepie. Aby jednak można było ją nabyć potrzebny ci będzie specjalny kupon. Kupony są trzy i każdy z nich uprawnia cię do otrzymania jednej przynęty. Każdy z nich dosyć łatwo znaleźć bo miejsca, w których kupony się znajdują zazwyczaj prędzej czy później odiwedzisz pchnąc fabułę do przodu. Pamiętaj jednak by podnieść kupony a następnie wymienić je na przynęty nim skończysz cały Epizod. Kiedy posiadasz już wszystkie musisz użyć każdej z nich na MerLeader siedzącej na tronie w Spiner Cay. UWAGA ! Nie otwieraj przynęty o nazwie OYSTER zanim nie poczęstujesz nią MerLeader. W innym wypadku przepadnie twoja szansa na zdobycie pucharka i będziesz musiał zaczynać grę od nowa.
Trudność: 3/10

She's Cute When She's Angry
Będzie to pierwszy puchar jaki zdobędziesz. Jedyne co musisz zrobić to wkurzyć swojego przeciwnika podczas pojedynku na statku poprzez wciskanie X na maszcie. Aby wycelowac w maszt użyj R1 i L1, a następnie wciskaj X dopóki nie dostaniesz trofika.
Trudność: 2/10

Fishing for Literalists
Trofeum bezpośrednio związane z Meals Fit for a King... Queen... Whatever. Odnosi się do przynęty o nazwie fish eggs. Kiedy już posiadasz takową w swoim ekwipunku, udaj się na Soon Island i tam znajdź w dżungli studnię. Połącz w ekwipunku hak z wyżej wymienioną przynętą i oglądaj animację po której dostaniesz pucharek.
Trudność: 2/10

Talk to the Hook
Nad tym trophy należy pracować od początku gry do niemal samego jej końca. Cała sztuka polega na użyciu haka na każdej z wymienionych osób :
 • Morgan LeFlay - tutaj nic się nie stanie, twoja postać jedynie skomentuje twoją decyzję
 • Hardtack - musisz użyć na nim haka nim LeChuck dokona dywersji. Postacią na której musisz użyć haka jest gruby pirat. Chodzi o blokadę na południowym wschodzie, która będzie ustawiona wraz z postępem w fabule na Jerkbait Islands
 • Pox-Ridden Pirates - aby LeChuck mógł zabrać sie za akcję dywersyjną będziesz musiał pozbyć się grupki piratów torujących mu drogę. Użyj na nich haka
 • McGillicutty - spotkasz się z nim dwa razy. Do ciebie należy wybór kiedy użyjesz na nim haka. Pamiętaj jednak by uczynić to zanim zdenerwujesz go 2 razy.
Trudność: 4/10

Nice Try
Po tym jak uratujesz MerLeader z rąk McGillicutty'ego, zacznie się rozmowa podczas której będziesz mógł ją zapytać o sekret Monkey Island. Wybierz tą opcję dialogową a trophy będzie twoje.
Trudność: 2/10

KOMENTARZE
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u