Poradniki - Tales of Monkey Island Episode 1 Launch of the Screaming Nar...

5
5
1
0
 • Trudność trofeów: 2/10
 • Trofea offline: 11
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 2-5 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 7
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Tales of the Monkey Island to klasyczna przygodówka point & click z odświeżoną grafiką i oczywiście trofeami. Gra jest całkiem zabawna ale przejście jej to nie lada wyzwanie bez opisu przejścia czy jakiejś innej pomocy. Tu trzeba naprawdę wytężyć szare komórki by wpaść na często dosyć absurdalne pomysły dzięki, którym popychamy fabułę do przodu. Tego samego jednak nie można powiedzieć o trofeach, które są banalne jeśli wiemy co mamy zrobić. Każda część ma 10 trofeów - 5 brązów, 5 sreber i 1 złoto oraz w każdej jest 7 trofeów, które można przegapić. Aby uniknąć kilkukrotnego przechodzenia tej dosyć długiej gry (przy pomocy kółka na padzie można przewijać rozmowy dlatego taki a nie inny czas potrzebny na wbicie calaka), radzę zapoznać się z każdym pucharkiem w poradniku do danego Epizodu.

autor: Wronator

Many Unhappy Returns
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 2/10

The Legend of LeFlay
Zaraz po tym jak wylądujesz w dokach powinieneś natknąć się na notkę wiszącą na płocie. Zabierz ją a następnie użyj jej najwcześniej jak to możliwe na tych osobach :
 • Winslow
 • Nipperkin
 • Doro the Explorer
 • Crimpdigit
 • Hemlock McGee
Trudność: 3/10

This Ain't a Library
Gdy będziesz w chatce Deep Gut, zaraz obok siedzącej grubaski na lewo znajdziesz półkę z książkami. Podejdź do niej i użyj wciskając X, rób tak dopóki twoja postać nie straci głosu. Kiedy się tak stanie kontynuuj aż wpadnie pucharek.
Trudność: 2/10

LeChuck Slayer
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

Use the Source
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

The Winds of Freedom Blow
Związane z fabułą, nie do przegapienia.
Trudność: 1/10

Leave Well Enough Alone
W dżungli musisz znaleźć studnię, kiedy do niej podejdziesz użyj jej używając X dwa razy. Spowoduje to, że zmienisz się LeChucka i wskoczy ci puchar.
Trudność: 1/10

Why is My Older Brother Laughing?
Na ten trofik trzeba uważać ponieważ łatwo schrzanić sprawę od samego początku. Polega on na odnalezieniu odniesień do poprzednich gier z serii Monkey Island. Niby nic trudnego dla wyjadaczy ale ci co mają pierwszy raz kontakt z serią moga poczuć się nieco zagubieni. Poniżej znajdziesz przedmioty oraz miejsca które należy zbadać by wpadło ci trophy :
 • Statek GuyBrusha : właz, kwatery, ster, działo
 • Statek LeChucka : beczki z prochem, grog, pogadaj z LeChuckiem używając wszystkich opcji dialogowych
 • Flotsam Island : kraty w więzieniu
 • Voodoo Shack : Tutaj nie jestem pewien na jakie konkretne przedmioty powinieneś zbadać ale najlepiej podejść do każdego przedmiotu znajdującego się w chatce i wcisnąć X. Oprócz tego musisz użyć każdej opcji dialogowej podczas rozmowy z Deep Gut.
Trudność: 3/10

The Sounds of Science
Bardzo łatwe do przeoczenia. Gdy dotrzesz na wyspę, niedaleko czerwonego statku znajdziesz most a za nim wielki dom. Gdy zapukasz do drzwi usłyszysz dziwne dźwięki. Takich różnych dźwięków musisz usłyszeć 4. Dźwięk zmienia się wraz z twoim postępem w fabule, najlepszym sposobem na wbicie tego trophy jest powracanie dosyć często pod drzwi i pukanie, by nie pominąć przez przypadek któregoś z dźwięków. Trofeum nie możesz już wbić po rozmowie z Deep Gut, więc pilnuj się by usłyszeć wszystkie dźwięki zanim z nią porozmawiasz. Pamiętaj by pierwszy raz zapukać po przybyciu na wyspę i zrobić to dwa razy !
Trudność: 3/10

Bats Right, Throws Lame
Trofeum podobne do poprzedniego. Trzeba na nie uważać. Cała sztuka polega na rzuceniu trzema przedmiotami. Na pierwszy ogień idą bomby, które znajdziesz w dżungli. Udaj się z nimi pod czerwony statek, na którym stoi kapitan i najpierw rzuć w niego niepodpaloną bombą. Nastepnie gdy rozpalisz ogień na pomoście użyj bomby na ogniu i rzuć podpaloną bombą w kapitana. Ostatnią rzeczą jaką rzucisz będzie złota papuga, którą zdobędziesz w chatce Deep Gut. Będziesz musiał to zrobić gdy dotrzesz do wielkich kamiennych drzwi. Wycelujesz wtedy w miejsce podpisane jako portal i zaraz po tym trofeum powinno wpaść.
Trudność: 4/10

Is That a Pox On Your Face, Or Are You Just Angry To See Me?
Podobnie jak w poprzednich trofeach trzeba się pilnować by nie zmarnować okazji na jego zdobycie. Po tym jak zostaniesz kapitanem statku będziesz mógł wystrzelić z działa zamontowanego na jego pokładzie. Gdy to zrobisz, kula trafi w dom szklarza. Po tym zdarzeniu wróć pod jego dom a następnei idź cały czas w prawo. Gdy załaduje się nowa lokacja wróć spowrotem na lewo. Pogadaj ze szklarzem i zapytaj jak idzie robotao raz wypytaj o niezniszczalną butelkę. Kiedy zakończysz rozmowę powróć na statek i znów wystrzel z armaty. Tak jak poprzednio wyjdź z lokazji idąc na prawo ale zanim to zrobisz zabierz z pod domu szklarza łamacz szkła, który leży przy budynku. Kiedy już go masz możesz spokojnie opuścić lokacę a następnie do niej wrócić by zapytać szklarza co słychać. To jednak nie jedyne wymagania do tego trophy. Musisz też 2 razy rozzłościć gościa, który siedzi na schodach przy Courthouse. Aby tego dokonać wystarczy, że wybierzesz wszystkie dostępne opcje dialogowe.
Trudność: 4/10

KOMENTARZE
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u