Poradniki - Dead Nation

21
8
5
1
  • Trudność trofeów: 6/10
  • Trofea offline: 35 lub 34 (zależy od coopa - sieciowy albo na jednej konsoli)
  • Trofea online: 0 lub 1 (zależy od coopa - sieciowy albo na jednej konsoli)
  • Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 20 godzin
  • Minimalna ilość przejść: 2
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 0
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/2
Dead Nation jest strzelanką z widokiem z góry, bardzo podobnym do większości mini-gierek. Motywem przewodnim gry są zombie co nie każdego może ucieszyć, choć sam nie jestem zwolennikiem takiej rozgrywki gra przypadła mi do gustu i cieszę się, że mogłem w nią pograć. Super sprawą jest Co-op gdzie razem ze znajomym możemy przechodzić grę, gwarantuję wam świetną zabawę. Gra niedawno była dostępna w Playstation Store za darmo w ramach programu "Welcome back!", w związku z tym na pewno dużo osób ją pobrało i teraz stara się o zdobycie platynki. Mam nadzieję, że poradnik poniżej pomoże wam w tym zadaniu bo zdobycie platynki nie jest tutaj trudne. Trudność platynki stanowią trofea złote, reszta - wpadnie podczas gry. Miłą opcją dla trophyhunterów jest śledzenie swoich postępów w głównym menu- Opcje, a potem Statystyki Gry oraz możliwość wybierania poszczególnych misji na każdym poziomie. W razie jakichkolwiek pytań - piszcie. Dzięki!

autor: Bobozaur

Easy Does It / Krwawa sielanka
Musimy przejść kampanię na najłatwiejszym poziomie trudności "Braindead" ("Martwica mózgu") co nie jest bardzo wymagające. Przeciwnicy są mniej wytrzymali, i słabiej nas biją, tak naprawdę można tą kampanię przejść przy samej wymaksowanej broni podstawowej. Oczywiście granaty, flary, miny są bardzo pomocne.
Trudność: 2/10

And So It Begins... / Bo tak to zwykle się zaczyna...
Trofeum wpada wraz z przejściem pierwszej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "The Beginning" ("Początek").
Trudność: 1/10

A Trip Downtown / Wycieczka do centrum
Trofeum wpada wraz z przejściem drugiej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Downtown" ("Śródmieście").
Trudność: 1/10

Walk in the Park / Spacerek po parku
Trofeum wpada wraz z przejściem trzeciej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Sorrow Park" ("Park Smutku").
Trudność: 2/10

On top of the World / Na szczycie świata
Trofeum wpada wraz z przejściem czwartej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Grieving Towers" ("Wieże Rozpaczy").
Trudność: 3/10

Out of the City / Wypad poza miasto
Trofeum wpada wraz z przejściem piątej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Edge of City" ("Skraj Miasta").
Trudność: 2/10

Hospital Bill Through the Roof / Przypadek nieobjęty ubezpieczeniem
Trofeum wpada wraz z przejściem szóstej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Marrow Hospital" ("Szpital Marrow").
Trudność: 2/10

Gravedigger / Hiena cmentarna
Trofeum wpada wraz z przejściem siódmej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Graveyard" ("Cmentarz").
Trudność: 4/10

Train to Nowhere / Pociąg donikąd
Trofeum wpada wraz z przejściem ósmej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Trainyard" ("Zajezdnia").
Trudność: 3/10

Sleeping with the Fishes / Sypiając z rybkami
Trofeum wpada wraz z przejściem dziewiątej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Harbor Docks" ("Doki").
Trudność: 4/10

Took the Highway / Droga do piekła
Trofeum wpada wraz z przejściem dziewiątej misji, na dowolnym poziomie trudności, o nazwie "Highway to Hell" ("Autostrada").
Trudność: 5/10

Teamwork / Co dwie głowy...
Do tego pucharka musimy ukończyć obojętnie jaką misje na dowolnym poziomie trudności z drugą osobą w coopie (obojętnie czy sieciowo czy na jednej konsoli).
Trudność: 2/10

Survivor / Ocalały
Wystarczy nie zginąć podczas przechodzenia misji, nic trudnego, na pewno wpadnie podczas przechodzenia kampanii. Jeśli jakimś cudem się to komuś nie uda to polecam wybrać pierwszą misję i najłatwiejszy poziom, wtedy nie powinno być żadnych problemów.
Trudność: 1/10

Zombie Killer / Zombiebójca
Po prostu musi z naszej ręki zginąć 1000 zombie, również nic trudnego, wpadnie podczas przechodzenia pierwszych dwóch misji.
Trudność: 2/10

Up Close & Personal / Na gołe klaty
500 zombie musi zginąć od naszej walki wręcz (R2). Powinno wpaść podczas przechodzenia kampanii, jeśli nie to polecam boostować sobie na martwicy mózgu, dobrym sposobem jest rzucenie flary, a gdy grupa zombie do niej podleci wtedy my interweniujemy wbiegając w nią i naciskając R2.
Trudność: 2/10

Blown To Bits / Krwawy deszcz
Musimy wysadzić 1000 zombie, a na wysadzenie liczą się zgony od wybuchów: granatów, min, dynamitów i aut. Powinno wpaść podczas przechodzenia kampanii, jeśli nie to polecam boostować sobie na martwicy mózgu gdzie zombie padają jak muchy.
Trudność: 2/10

Pyromaniac / Piroman
Tym razem musimy spalić 1000 zombie. Ze sklepu wykupujemy miotacz ognia, dobrze byłoby go upgrade'ować, następnie szukamy grupek zombie i podpalamy, w wielu poziomach dochodzi do sytuacji gdy naciera na nas tłum zombie, wystarczy podpalić pierwsze rządki, a reszta będzie podpalała siebie nawzajem. Powinno wpaść podczas przechodzenia kampanii, jeśli nie to polecam boostować sobie na martwicy mózgu.
Trudność: 2/10

Car Killer / Złomiarz
Mi trofeum wpadło dopiero po przejściu dwóch kampanii, potrzeba do niego zniszczenia 500 aut. Wystarczy, że podczas przemieszczania się nie będziemy zostawiać za sobą żadnego sprawnego auta tylko każde odpowiednio uszkodzimy by zaczęło płonąć a potem wybuchnąć. Powinno wpaść podczas przechodzenia kampanii, jeśli nie to polecam boostować sobie na martwicy mózgu na pierwszych misjach ponieważ jest ich tam najwięcej.
Trudność: 3/10

Upgrader / Ulepszacz
Do trofeum potrzebujemy zapełnienia wszystkich gwiazdek danej statystki bronii np.: wszystkie upgrady Mocy - broni Rifle, albo wszystkie upgrady szybkostrzelności.
Na pewno wpadnie podczas kampanii, jak nie na początku to na końcu gdzie pieniędzy będziemy mieli po uszy, a przedmiotów do wykupowania coraz mniej. Swoją drogą bardzo polecam pełny upgrade broni Rifle ponieważ sam używałem jej na wszystkich poziomach i spisuje się bardzo dobrze. Na pełnym upgradzie jest dobrą bronią.
Trudność: 1/10

Suit Up / Szata zdobi człowieka
By wpadł trofek musimy znaleźć jeden fragment zbroi, łącznie jest ich 36 więc znalezienie 1 to nic wielkiego. Poukrywane są one w dużych prostokątnych, podświetlonych żółtymi lampkami skrzyniach, a pierwsza z nich znajduje się na samym początku pierwszego poziomu - zaraz po zniszczeniu beczki z materiałem wybuchowym przejdziemy na kolejny dach, a tam na prawo od aktywatora tej platformy będzie w kącie znajdowała się owa skrzynia.
Trudność: 1/10

Contributor / Filantrop
Wystarczy zagrać w Dead Nation - przejść jedną misję, a trofeum będzie nasze.
Trudność: 1/10

Mediocrity / Przeciętniactwo
Tu już zaczyna być troszkę "trudniej". Musimy przejść kampanię na poziomie trudności - "Normalny". "Normalny" nie stawia przed nami wielkiego wyzwania, jest cięższy od "Martwicy mózgu", ale nadal nie jest to nic wymagającego.
Trudność: 3/10

Tough Enough / Trzy czwarte twardziela
W końcu Dead Nation zaczyna być wymagające, przejście kampanii na "Ponurym" nie jest już tak łatwe jak na "Martwicy"czy też "Normlnym". Polecam upgradować Rifle oraz granaty, flary, miny, mołotowy i dynamity. W późniejszych misjach dobrze jest zakupić Wyrzutnię rakiet i Krajalnicę, które przydadzą nam się w walce z Siekaczami i Skoczkami. Nie żałujcie sobie przedmiotów rzucanych, bardzo pomagają, jeżeli jesteście w tarapatach - rzucajcie flarę, odejdźcie, wybierzcie krajalnicę lub wyrzutnię rakiet i wykoście od razu całą grupkę. Bardzo przydatne jest mądre wykorzystywanie zasobów ekwipunku + wybuchów aut itd.
Trudność: 5/10

Very Dead / Trup jak się masz
Musimy przejść tylko jedną misję na poziomie "nieumarły" - czyli na najtrudniejszym poziomie trudności. Cóż, polecam wybrać pierwszy poziom, który jest najłatwiejszy, nie śpieszyć się bo głupi błąd może zadecydować o tym czy nam się uda czy nie. Możemy zginąć, chodzi o samo przejście. Bardzo przydatne jest mądre wykorzystywanie zasobów ekwipunku + wybuchów aut itd.
Trudność: 5/10

Skilled / Talent
W tym trofeum chodzi o to by przejść misję bez odnoszenia ran. Czyli żaden zombie nie może na nas położyć swojej łapki. Polecam włączyć pierwszą misję na poziomie "Martwica Mózgu". Nie jest to trudne i powinno się udać za pierwszymi dwoma razami. Sam zrobiłem to za drugim razem ponieważ za pierwszym z własnego zagapienia się sam rzuciłem sobie granat pod nogi.
Trudność: 3/10

Zombie Hunter / Łowca zwłok
Naszym celem jest zabicie 10 000 zombie obojętnie jakim sposobem. Powinno wpaść przy pierwszym przejściu kampanii. Jeżeli jakimś cudem nie wpadnie to przy przechodzeniu na "Ponurym" i "m" będziecie mieli aż nadto.
Trudność: 3/10

Aim For The Head / Celuj w głowę
Tutaj musimy 500 razy trafić w głowę nasze kochane zombie. Ja w ogóle na to nie zwracałem uwagi, polecam ładowanie superstrzałów (przytrzymanie R1). Powinno wpaść podczas pierwszego przechodzenia kampanii. Jeżeli tak się nie stanie to przy przechodzeniu na Mrocznym już wpadnie na pewno.
Trudność: 1/10

Weapons Specialist / Spluwofil
Do tego sreberka musimy wymaksować wszystkie statystyki danej broni np.: w Rifelce (broni podstawowej) zapełniamy wszystkie gwiazdki Mocy, Szybkostrzelności, Magazynku. Polecam zrobić to najszybciej jak się da.
Trudność: 2/10

Looter / Zbieracz
"Znajdźki" nadchodzą. Podczas przechodzenia obojętnie jakiej misji musimy zdobyć 100% zebranych przedmiotów. Na przedmioty do zbierania liczą się: pieniądze z bagażników aut, pieniądze lub mnożnik z tych małych skrzynek (podświetlają się one raz na czerwono raz na zółto), amunicja z małych skrzynek (tym razem podświetla się ona kolorem niebieskim) oraz zbroje i pieniądze z tych dużych prostokątnych skrzyń podświetlanych żółtymi lampkami (te, których zbroję podtrzebujemy do trofeów "Top Gear" ("Pancernik"). Ważne też, że apteczki z maszyn do wydawania napojów nie liczą się na 100% więc jeżeli ktoś przez przypadek trafi w maszynę z napojami niech się nie martwi. Pierwsze 100% polecam zdobyć w pierwszej misji, w której jest to oczywiście najłatwiejsze.
Trudność: 2/10

Morbid Curiosity / Buszujący w mroku
Pierwsze złoto. Żeby przejść kampanię na poziomie "Mroczny" musimy najpierw odblokować go przechodząc kampanię na "Ponurym". Tutaj sprawa jest jeszcze trudniejsza niż na "Ponurym". Zombie są jeszcze bardziej wytrzymałe. Sam przechodząc go nie kupowałem SMG. A mój ekwipunek wyglądał tak: Rifle, Miotacz ognia, Krajalnica, Wyrzutnia rakiet, Flarax4, Granat x4, Mina x4, Mołotow x2, Dynamit x2
Oczywiście wszystko miało najwyższe statystki. Polecam jak najszybciej upgradować rifle oraz flary i granaty. Gdy będzie możliwość wykupienia min to wykupujemy i maksujemy, i tak dalej z resztą. W przypadku Krajalnicy i Wyrzutni rakiet - kupujcie jak tylko będą dostępne w sklepach bo Krajalnica przyda się w przypadku dużej grupy zombie (Flara + Krajalnica = <3), a Wyrzutnia rakiet przyda się do niszczenia tych dużych zombie - Skoczków i Siekaczów. Nie śpieszcie się, uważajcie na HP, mądrze dysponujcie granatami, flarami, minami, w dobrym momencie wysadzajcie auta. "Mroczny" nadal nie jest ogromnym wyzwaniem, ale nie jest już łatwy.
Trudność: 6/10

Double the Action / O dwóch takich, co kosili zombie
Do tego złotka potrzebujemy kompana do gry, a gdy już go posiadamy - musimy przejść z nim kampanię. Możemy grać albo sieciowo albo na jednej konsoli, wybór należy do was. Możecie też grając sieciowo natrafiać co misję na innych towarzyszy z różnymi umiejętnościami, ale myślę, że na początkowych poziomach trudności nie będzie to żadnym problemem. Gra w coopie jest bardzo przyjemna i zabawna, a jeśli posiadacie jeszcze headsety to dopiero miodzio. Sam przechodziłem coopa na "Ponurym" z kolegą, który ma już niezłego skilla. Wam również polecam przejść na tym poziomie, ale jeżeli chcecie za jednym razem zrobić to trofeum oraz Superszaber to możecie spokojnie pograć na "Martwicy mózgu" gdzie w dwójkę gra będzie czystą przyjemnością. Jeżeli macie taką możliwość to czasami w grach sieciowych występują problemy z łączem więc o wiele lepiej jest grać na jednej konsoli.
Trudność: 3/10

Genocidiary / Śmierciotron
Tym razem zabić musimy 53 596 zombie. Tutaj sprawa się już troszkę komplikuje bo przy dwóch, trzech przejściach nie wpadnie na pewno, ale gdy macie już wszystkie trofea za trudność włączcie ostatni poziom - Autostradę na "Martwicy mózgu" i delektujcie się. Przejście poziomu Autostrada zajmuje około 20 minut (zależy od umiejętności) i daje nam ponad 2000 zabitych zombie. Przy trzech przejściach kampanii powinniście mieć ponad 30 000 zabitych zombie. Liczbę zabitych zombie możecie cały czas sprawdzać w Opcje -> Statystyki gry.
Trudność: 4/10

Top Gear / Pancernik
Zdobądź wszystkie elementy zbroi. Łącznie jest ich 36, znajdują się w tych dużych skrzyniach podświetlanych żółtymi lampkami. Nie są jakoś mistycznie poukrywane więc nie powinno to stanowić problemu.W razie czego polecam zapoznanie się z filmami na tym kanale YT.
Trudność: 4/10

King Of Looters / Superszaber
Tym razem musimy zebrać 100% wszystkich przedmiotów we wszystkich misjach. Zaraz po mrocznym i śmierciotronie najbardziej wymagające trofeum. Na przedmioty do zbierania liczą się: pieniądze z bagażników aut, pieniądze lub mnożnik z tych małych skrzynek (podświetlają się one raz na czerwono raz na żółto), amunicja z małych skrzynek (tym razem podświetla się ona kolorem niebieskim) oraz zbroje i pieniądze z tych dużych prostokątnych skrzyń podświetlanych żółtymi lampkami (te, których zbroję potrzebujemy do trofeów "Top Gear" ("Pancernik"). Ważne też, że apteczki z maszyn do wydawania napojów nie liczą się na 100% więc jeżeli ktoś przez przypadek trafi w maszynę z napojami niech się nie martwi. Powtórzę się, ale - nie śpieszcie się z tym trofeum, zwracajcie uwagę na wszystkie skrzynki i auta. Bo najgorszym widokiem jest na tablicy wyników gdy po skończeniu misji, i straceniu na nią 20 minut, 97%. Trofeum nie jest trudne dlatego, że wszystko jest dobrze poukrywane tylko dlatego, że często można coś przeoczyć. Oczywiście zebranie wszystkich przedmiotów polecam wykonać na samym końcu, na poziomie trudności "Martwica Mózgu".Filmy do wszystkich znajdziek:

Misja 01:Misja 02:

Misja 03:

Misja 04:

Misja 05:Misja 06:

Misja 07:

Misja 08:

Misja 09:

Misja 10:
Trudność: 5/10

Romero Would Be Proud / Romero byłby dumny
Gratuluję! Kosisz zombie jak trawniki!

KOMENTARZE
witam szukam gracza co pomoże w grze na 2. pannowak5
pannowak5
2013-07-30 10:25:15
witam poszukuje chetnej osoby na MROCZNYM poziomie mój PSN ID : javon1207
javon1207
2012-03-01 20:25:37
mam pytanie a dodatkowe trofea w dead nation też opiszesz??

bo właśnie kupiłem rozszerzenie i nie wiem jak jeden pucharek zdobyć
Vesper87
2012-01-17 17:41:47
Klisman1987 - nikomu nie każę tak grać : ).
Po prostu zalecam takie przejście.

azulu - możliwe, że wkradł się mały błąd
dzięki : )
Bobozaur
2011-08-26 12:36:03
Litości człowieku. Kto ci każe grać na martwicy mózgu ? Możesz przecież zacząć od wyższego poziomuLitości człowieku. Kto ci każe grać na martwicy mózgu ? Możesz przecież zacząć od wyższego poziomu
Klisman1987
2011-08-16 15:34:01
Ja mam pytanie - czemu jest napisane, że minimalna ilość przejść to 2, jeśli grę trzeba przejść na martwicy mózgu, normalnym, ponurym i mrocznym?
azulu
2011-08-03 17:58:14
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u