Poradniki - Crysis

29
9
3
1
 • Trudność trofeów: 4/10
 • Trofea offline: 42
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 20 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: 0
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Jeśli szukacie dobrej gry z dosyć łatwą platyną, a jesteście zbyt leniwi by udać się do sklepu to wasz wybór powinien paść na Crysis. Jak wiadomo jest to remake jednej z najlepszych gier 2006 roku, ale dotąd mogli się nią cieszyć tylko posiadacze PC. Crytek, gdy zobaczyło jaki Crysis 2 odniósł sukces na konsolach postanowiło jeszczę trochę na nas zarobić i odgrzać dla nas całkiem dobrego kotleta. Jedynym pucharkiem który można nazwać "trudnym" jest przejście gry na najwyższym poziomie trudności, reszta to tylko formalność. Sprawę ułatwia jeszcze fakt braku znajdziek w grze. Jeśli dwójka wam się spodobała, to jedynka z pewnością przypadnie wam do gustu :). Zapraszam.

autor: Yornek

Catch This!/ Złap to!
Bardzo satysfakcjonujące trofeum :). Szczególnie polecam do tego pucharka jeden z pierwszych rozdziałów, gdzie trzeba zniszczyć 2 czołgi. Jako że przed ich ostrzałem ukrywamy się w szkole to mamy do dyspozycji dużo ławek itd. Gdy podejdziesz do jakiegoś przedmiotu przytrzymaj kwadrat aby go podnieść, następnie znajdź jakiegoś nieszczęśnika i przytrzymaj kwadrat patrząc w jego stronę, aby rzucić przedmiot z dużą siłą. Zabij w ten sposób 10 przeciwników.
Trudność: 2/10
Zoology/ Zoologia
Śmieszne trofeum. Aby zdobyć ten banalny brąz wystarczy, że podniesiesz jedno zwierzę. Można to zrobić na samym początku gry. Wychodząc na plażę można zauważyć żółwia wesoło spacerującego po plaży, podejdź do niego i przytrzymaj kwadrat aby dostać puchar. Można też zrobić w późniejszych etapach gry, szczególnie na farmach.
Trudność: 1/10
Knock-off Knockout/ Pełen nokaut
Polecam do tego wykopaliska. Na samym początku natrafisz na mały obóz który będziesz miał za zadanie oczyścić. Aby ułatwić sobie sprawę, wybij wszystkich dookoła (wraz z czołgiem) i zostaw tylko jednego przeciwnika w nanokombinezonie. Przytrzymaj trójkąt, wybierz pięści z menu broni, włącz pancerz i uderzaj typa przytrzymując atak (będziesz wiedział, że uderzasz dobrze jeśli przy każdym ciosie ubywa Ci 10% energii). Gdy go zabijesz dostaniesz trofeum.
Trudność: 2/10
Nano Ninja/ Nano Ninja
Twoim celem jest zabicie 5 przeciwników pod rząd nie będąc zauważonym. Polecam do tego pierwszą misję, załóż tłumik i eliminuj wszystkich po kolei. Gdy będzie 2 przeciwników przy ognisku schowaj się w krzakach i zabijaj z tej pozycji.
Trudność: 3/10
Something For Every Occasion/ Coś na każdą okazję
Bardzo proste trophy. Nasadki będziesz odblokowywał wraz z przechodzeniem gry, więc zakładaj każdą jaka wpadnie Ci w ręce (latarka, laserowy celownik itd.).
Trudność: 1/10
Long Distance Relationship/ Związek na odległość
W misji w której Twoim celem będzie zniszczenie działek przeciwlotniczych, tak aby wsparcie mogło wylądować, zobaczysz w oddali pływające łodzie. Weź snajperkę i zestrzel jednego z nich.
Trudność: 2/10
Special Forces/ Siły specjalne
Zabij 200 przeciwników, patrz Team Raptor.
Trudność: 1/10
This is My Rifle/ To moja spluwa
Łatwe trofeum, jednak wiele osób ma z nim problem gdyż nie wie gdzie jest piąte miejsce montażu. Wszystkie "zwykłe" miejsca montażu jak tłumik ustawiamy na trójkącie kwadracie itd. Jednak piątym miejscem jest amunicja i znam 2 miejsca w których można ją znaleźć. 1 to rozdział Ofensywa w jednej z chatek znajdziesz wybuchową amunicję. Druga miejscówka to gniazdo obcych, znajdziesz latające w powietrzu saszetki z amunicją zapalającą. Zmieniasz typ amunicji na R1.
Trudność: 1/10
Tank Buster/ Czołgobójca
Zniszczenie 6 czołgów jest poniekąd związane z fabułą, więc raczej nie da się tego przeoczyć.
Trudność: 1/10
Following Orders/ Wykonując rozkazy
Patrz trofeum Perfect, Soldier!
Trudność: 1/10
Close Encounter/ Bliskie spotkanie
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Strickland Would Be Proud/ Strickland byłby dumny
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
I'm A Marine, Son!/ Jestem marine, synu!
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Expedition Team/ Ekspedycja
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
I'm Coming Home/ Wracam do domu
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
It's On Like General Kyong/ Generalska odprawa
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Going Underground/ Zejście do podziemia
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
One Careful Owner/ Ostrożny właściciel
Przede wszystkim wybierz najniższy poziom trudności, unikaj niepotrzebnych walk i prowadź ostrzał z daleka. Uważaj na przeciwników z RPG. Gdy dojedziesz do obozu usłyszysz znajomy dźwięk :).
Trudność: 2/10
You're On Your Own/ Jesteś zdany na siebie
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Empty Platform/ Pusty peron
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Enjoy The Fireworks/ Podziwiaj fajerwerki
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Pro-Aircraft/ Miłośnik samolotów
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Livin' Up To Your Name/ Spełniając oczekiwania
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Very Strange Readings/ Dziwne odczyty
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
You Knew, Didn't You?/ Wiedziałeś, prawda?
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Easy Darlin'/ Spokojnie maleńka
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
A Little Trouble Parking/ Problem z parkowaniem
Związane z fabułą.
Trudność: 1/10
Keen Observer/ Uważny obserwator
Wystarczy że zaznaczysz 30 przeciwników za pomocą lornetki. Umiejętność ta bardzo się przyda na najwyższym poziomie trudności, więc powinno wpaść bez zwracania uwagi. Gdy zobaczysz jakiś obóz to klęknij na najbliżyszym wzgórzu i zaznaczaj wszystkich trzymając L1 (lornetka) i naciskając kwadrat na przeciwniku.
Trudność: 2/10
Marathon Man/ Maratończyk
Nic prostszego. Jako, że sprintu będziesz używał bardzo często to trofeum powinno wpaść w 1 albo 2 rozdziale. Trudność: 1/10
Choke Hold/ Przyduszenie
Najłatwiej to zrobić na początku, gdy jeszcze walczysz z koreańczykami. Podbiegnij do przeciwnika, przytrzymaj kwadrat, skieruj go na jakąś przepaść lub obiekt i przytrzymaj kwadrat, aby rzucić. Powtórz 20 razy.
Trudność: 2/10
Weapons Master/ Mistrz uzbrojenia
Wpadło mi bez zwracania na nie uwagi. Po prostu podnoś wszystkie bronie które wydają Ci się nowe i zabij z nich chociaż jednego przeciwnika. Powinno wpaść gdy zabijesz kogoś bronią kosmitów, którą dostaniesz od Proroka.
Trudność: 3/10
Team Raptor/ Drużyna Raptor
Jeśli grasz na najłatwiejszym poziomie trudności, to powinno wpaść, gdyż raczej zamiast skradania się będziesz chętniej mordować wszystko co stanie Ci na drodze. Wykonuj przy okazji wszystkie zadania poboczne, to wpadnie na 100%.
Trudność: 2/10
No Fly Zone/ Zakaz lotów
Zniszczenie kilku helikopterów jest związane z fabułą, więc wykonuj zadania poboczne i niszcz wszystkie helikoptery w misji Ofensywa, a na pewno wpadnie. Nie muszę chyba tłumaczyć, że będziesz potrzebował cięższego sprzętu do zniszczenia helikoptera.
Trudność: 2/10
Without Question/ Bez pytań
Patrz trofeum Perfect, Soldier!.
Trudność: 2/10
Delta: Act III/ Delta: Akt III
Patrz trofeum Cool In A Crysis.
Trudność: 4/10
Delta: Act II/ Delta: Akt II
Patrz trofeum Cool In A Crysis.
Trudność: 4/10
Delta: Act I/ Delta: Akt I
Patrz trofeum Cool In A Crysis.
Trudność: 4/10
Perfect, Soldier!/ Doskonale, żołnierzu!
Jedynym utrudnieniem w tym pucharku jest to, że nie masz pokazane które misje poboczne już wykonałeś. Radzę więc, aby grać najpierw na najłatwiejszym poziomie trudności i wykonywać każde zadanie poboczne gdyż są one banalnie proste. Zazwyczaj polegają na wyłączeniu jakiegoś przekaźnika itd.
Trudność: 3/10
Cool In A Crysis/ Spokój w czasach kryzysu
Jedyny puchar w tej grze jaki można nazwać trudnym. Należy przejść grę na najwyższym poziomie trudności, co nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jest wiele denerwujących momentów, ale pierwsze kilka rozdziałów to istna katorga. Jedyne co będziesz robił w roślinnych poziomach to skradanie się z krzaczka do krzaczka chyba, że masz nieprzeciętnego skilla i wolisz wziąć sprawy w swoje ręce. Maskowanie będzie tu Twoim najlepszym przyjacielem. W poziomach w roju obcych, bądź pewny, że zawsze starczy Ci amunicji bo inaczej nie masz szans na przeżycie. Najbardziej polecam strzelbę, gdyż jeden celny strzał od razu posyła obcego do piachu. W ostatnim poziomie, gdy będziesz walczył ze statkiem obcych, nie zajmuj przeciwnikami, tylko od razu skupiaj się na niszczeniu statku. Bezpośrednie atakowanie przeciwników w nanokombinezonach to samobójstwo, weź mocną broń, strzel i natychmiastowo włącz maskowanie. Gra nie jest długa, ale łatwa też nie jest. Powodzenia.
Trudność: 5/10
Crysis Controlled/ Kryzys opanowany
Po prostu przejdź grę. Polecam, aby za pierwszym razem przechodzić grę na łatwym.
Trudność: 2/10
Platinum Trophy/ Platynowe trofeum
Gratuluję.
KOMENTARZE
platyna do wykonania w 15 godzin. grałem wcześniej w crysisa na pc i było mi o wiele prościej na ps3. na delcie jest kilka irytujących momentów ale ogólnie nie jest to trudne. wskazówka odemnie: trofea nie związane z główną fabułą nie muszą być wykonane podczas jednego przechodzenia gry. np: trofeum Doskonale, żołnierzu! wpadnie nawet jeżeli za pierwszym razem nie zaliczysz jakiegoś zadania pobocznego. możesz je zrobić przy drugim przejściu.
yoshimitsu
2012-11-04 18:32:56
oczywiscie namierzaj z wyrzutni
vincent0701
2012-05-18 22:06:11
tomcores, do menu przerabiania broni przytrzymujesz select i tam mozesz sobie przerabiac bron . a na koncu jest 2 bossow , do pierwszego trzeba walic z RPG [ obok powinna stac skrzynka z RPG ] a jak pokonasz pierwszego , 2 bedziesz mu musial zniszczyc wiezyczki a po tym Helena powie ci kiedy bedziesz mogl namiezyc przytrzymaj na punkcie ktory bedziesz musial zniszczyc i jak pasek pojdzie do pelna Shot !!!!!
vincent0701
2012-05-18 22:02:43
2 dni temu wbilem platynke . poziom delta dla mnie bardzo trudny zwlaszcza ostatni boss ale sie udalo. Yornek gratuluje ci dobrego poadnika. jakby co moj nick vincent0701.
vincent0701
2012-05-18 19:02:44
Witam. Ja mam takie dwa małe problemy. Nie wiem jak mogę wybrać menu gdzie dostosuję sobie nakładki na broń i nie wiem jak namierzyć cel bronią, którą dostajemy na lotniskowcu (wyrzutnia KTK czy jakoś tak). Pomoże ktoś?
tomcores
2012-04-11 19:55:46
Już zrobione :).
xNINJAx
2012-03-28 17:10:25
Może to nie możliwe, ale chyba mam jedno zadanie poboczne zbugowane. Chodzi o zaznaczenie celu lornetką. (przy celowaniu) Gdy pokazuje się przycisk \"Kwadrat\" aby wezwać nalot, no więc wciskam/przytrzymuje ten przycisk i nic. Doradzi ktoś coś ?
xNINJAx
2012-03-27 20:46:38
Świetny poradnik, choć muszę przyznać że 80% pucharków wpada sama, PS. została mi jeszcze DELTA.
alex_gawlas
2012-02-08 16:13:33
Ciężko powiedzieć, bo w MW3 czy BF3 ciągle idziemy do przodu i czy chcemy czy nie walczymy z przeciwnikami. Prawie całego Crysisa da się przejść niezauważonym, ale akcje strzelane (moim zdaniem) są dużo trudniejsze od BFa czy CoDa.
Yornek
2012-01-18 23:14:58
mam pytanie bardzo trudna jest na hardzie? np w porownaniu z MW3 czy BF3...
simonetti
2012-01-15 23:48:45
Tak są napisy po polsku, ale u mnie były one tylko przez 2 rozdziały a potem po prostu się wyłączyły.
Yornek
2011-12-05 23:37:50
BTW poradnik super chyba się skuszę na tę gierę a jest to wersja na store PL
simonetti
2011-12-05 18:00:16
This is My Rifle/ To moja spluwa - to trofeum jest tez pokazane na filmiku do trofika Long Distance Relationship/ Związek na odległość
simonetti
2011-12-05 17:58:30
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

PS4life - newsy, aktualności, gry, recenzje PlayStation 4

Liga Poleć znajomym PES Dragon Age 3

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na http://autoblog24.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u