Poradnik PS4 - Knack

28
9
4
1
  • Trudność trofeów: 7/10 (5/10 z Diamentowym Knackiem)
  • Trofea offline: 42
  • Trofea online: 0
  • Czas potrzebny na zrobienie platyny: 35+ godzin
  • Minimalna ilość przejść: 3
  • Zabugowane trofea: 0
  • Trofea do przeoczenia: 1 (King of Adventure)
  • Kody blokujące trofea: nie
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
Knack jest trójwymiarową platformówką przypominająca serię Ratched and Clank. Wydawać by się mogło, że gra jest banalna i łatwa, ale przez poziom trudności Hard oraz Very Hard stanowi naprawdę poważne wyzwanie i zdobycie w niej platyny nie jest takie proste. Wymaga także kilku jak nie kilkunastu przejść i wiele szczęścia podczas szukania kryształków, które potrzebne są do odblokowania innych form Knacka. Jeśli nie jesteś typem szczęściarza, nie przejmuj się, istnieje bowiem metoda na farmienie tych kryształów, którą opisze później. Podsumowując, Knack jest świetnym tytułem startowym, obok którego nie można przejść obojętnie. Gra się bardzo przyjemnie, problemy mogą stanowić niekiedy bardzo długie checkpointy. Ale czego się nie robi dla platyny :)

OPIS PRZEJŚCIA:

Krok 1: Ukończ grę na poziomie Easy
Jeśli jesteś doświadczonym graczem, możesz zacząć grę na poziomie Hard, nie będziesz musiał wtedy przechodzić dodatkowo gry jeszcze jeden raz. Ale szczerze odradzam, bo sam tak zaczynałem. Schody były przy farmieniu kryształkow. Potwory na Hardzie są szybsze i bardzo łatwo zginąć. Więc stąd moja decyzja od rozpoczęcia gry na Easy. Cieszymy się grą, mając na uwadze sekretne skrzynie, zbieramy wszystkie aby nie pominąć trofeum King of Adveture - link z filmem lokalizacji każdej skrzynki będzie w opisie trofeum.

Krok 2: Kontynuuj grę na poziomie Easy
W tym kroku zajmiemy się farmieniem kryształków i gadżetow jeśli nie mamy wszystkich po pierwszym przejściu gry. Gdy uda nam się zdobyć już wszystkie, odblokujemy inne formy Knacka, które będą świetną podstawą do poziomu Hard, Very Hard oraz wyzwań i prób czasowych. Nie ukrywam, że jest to najnudniejsza i najbardziej wkurzająca część w całej grze. Opiszę teraz sposób farmienia kryształków, który sam stosowałem. Moim zdaniem najlepszy sposób w drodze do upragnionej platyny. Zacząć trzeba od tego, że kryształki i gadżety generowane są w skrzyniach losowo. Ogółem jest 6 rodzajów kryształków, od najczęstszych do najrzadszych, czyli diamentowych i szmaragdowych. Na czym polega całe to farmienie? Jeśli otworzy się skrzynie pokaże się co w niej jest i jeśli wciśnie się "X" przedmiot zostanie zebrany, a skrzynia zostanie zapamiętana dla rozdziału jako otwarta i będzie możliwa do otworzenia dopiero przy następnym przejściu gry. Istnieje jednak metoda:
1. Otwieramy skrzynie i jeśli pojawi się 50 razy z rzędu kryształek koloru ruby (One są najczęstsze) nie wciskamy "X" tylko wychodzimy z gry przyciskiem PS i zamykamy aplikacje
2. Odpalamy na nowo grę kontynuując rozgrywkę, idziemy do tej samej skrzynki, która będzie zamknięta i jest szansa na to, ze padnie z niej cos innego. Jeśli nie powtarzamy krok 1 i tak aż do skutku.
Jedynym mankamentem tej metody jest to, że zaczynamy rozdział od początku, dlatego po pierwszym przejściu trzeba zapamiętać gdzie najlepiej robić ten trick, chodzi o to, żeby skrzynka była jak najbliżej początku rozdziału. Jest kilka takich miejsc, np rozdział 1-2, 6-3, 8-3 itp.
Ogólna zasada jest taka, żeby zbierać to czego nam brakuje, jeśli kryształek się powtórzy to restart i od nowa. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne.

Krok 3: Ukończ grę na poziomie Hard
Zaczynamy nową grę na poziomie Hard i przechodzimy do końca wybierając oczywiście wcześniej odblokowanego Diamentowego Knacka. Po ukończeniu gry na poziomie Hard odblokujemy Very Hard. Warto zaznaczyć, że nowa gra wiąże się z utratą wszystkich gadżetów. Dotyczy to tylko fabuły, wyzwania i próby czasowe nadal posiadają możliwość korzystania z odblokowanych wcześniej gadżetów, które zrobiliśmy na poziomie Easy.

Krok 4: Ukończ grę na poziomie Very Hard
Zaczynamy nową grę na poziomie Very Hard Diamentowym Knackiem i po prostu ją kończymy. Po poziomie Hard nie będzie to już trudne zadanie. Ja osobiście odczułem tylko delikatną różnicę między Hard a Very Hard.

Krok 5: Ukończ Wyzwania i próby czasowe na 5 gwiazdek
Mając wszystkie formy Knacka, wybieramy oczywiście Diamentowego i zaliczamy wszystko na 5 gwiazdek. Problemów nie powinno być Knackiem Diamentowym. Poniżej opiszę bardziej szczegółowo jak zrobić wyzwania oraz próby czasowe na 5 gwiazdek.

autor: Atlonic

Chieftain Badge / Odznaka Wodza
Pokonaj bossa w rozdziale 3-5. Trofeum związane z fabułą nie do pominięcia.
Trudność: 2/10
Gundahar Badge / Odznaka Gundahara
Pokonaj bossa w rozdziale 7-5. Trofeum związane z fabułą nie do pominięcia.
Trudność: 4/10
Katrina Badge / Odznaka Katriny
Pokonaj bossa w rozdziale 11-5. Trofeum związane z fabułą nie do pominięcia.
Trudność: 4/10
Fast Puncher / Szybkie pięści
Traf 100 razy atakując z doskoku. Wpadnie podczas przechodzenia fabuły. Są dwa sposoby na wykonanie doskoku RS(Right Stick) + Kwadrat lub X + X + Kwadrat.
Trudność: 1/10
Relic Passion / Łowca Reliktów
Zbierz 100.000 reliktów. Bez zbytniej spinki wpadnie podczas 1-2 przechodzenia gry. Nic dodać nic ująć.
Trudność: 1/10
Barrage / Waga Ciężka
Pokonaj 8 lub więcej wrogów przy użyciu jednego supermanewru. Niemożliwe do pominięcia w rozdziale 10-2. W pewnym momencie rozdziału natrafisz na arenę, gdzie będzie dużo przeciwników. Rozwalasz ich za pomocą Kółko + Kółko. Filmik dla niejasności:
Trudność: 2/10
Big Throw / Zawodowy Rzucacz
Zniszcz 5 samolotów rzucając w nie samochodami. Trofeum dostępne w rozdziale 7-4. Ciezko je pominąć, ogolnie w rozdziale jest 8 samolotów. Podchodzimy do samochodu wciskamy Kwadrat i później ustawiamy się przodem do samolotu i ponownie Kwadrat.
Trudność: 3/10
Goblin Hunter / Łowca Goblinów
Zniszcz 100 goblinów. Wpadnie samo bez zwracania na to uwagi.
Trudność: 1/10
Robot Hunter / Łowca Robotów
Zniszcz 100 robotów. Wpadnie samo bez zwracania na to uwagi.
Trudność: 1/10
Combo Beginner / Seryjny Nowicjusz
Patrz na trofeum "Seryjny Profesjonalista"
Trudność: 3/10
Combo Professional / Seryjny Profesjonalista
Trzeba posiadać gadżet Wskaźnik Serii. Wyposażamy się w niego. Wybieramy rozdział 4-2 na poziomie Easy. Cały myk polega na tym, że nie możemy zostać trafieni ani jeden raz. Obojętnie z czego. Czy obszarowo czy punktowo. Dość wkurzające trofeum, ale na poziomie Easy nie powinno być problemu. Dla jasności filmik:
Trudność: 7/10
Forced Breakthrough / Cała naprzód
Pokonaj 3 goblińskich strażników i ukończ rozdział 3-2 ani razu nie ginąc. Wydaje się trudne, ale takie nie jest. Wybieramy rozdział 3-2 poziom Easy oraz Knacka diamentowego i nie powinno być najmniejszych problemów.
Trudność: 4/10
Professional Intruder / Intruz z powołania
Wpadnie podczas robienia trofeum Seryjny Profesjonalista. Jedyne czego musimy unikac to aby jezdzace roboty nie namierzyly nas tym swiatlem ktorym swieca przed sobą.
Trudność: 2/10
Quick Work / Szybka robótka
W ciągu 5 minut zniszcz 3 działa przeciwlotnicze w rozdziale 8-2. Wybieramy rozdział 8-2 na poziomie easy, diamentowego Knacka. Jedna ważna rzecz: unikamy każdego wroga którego się da. Po prostu idziemy przed siebie uważająć na strzaly i wybuchy. Zabijamy tylko koniecznych przeciwników. Kwadratem rozwalamy działo. Osobiście wpadło mi to samo, nawet nie zwracałem na to uwagi.
Trudność: 3/10
Ruby Medal / Medal rubinowy
Ukończ rozdział Knackiem Wampirem. Polecam rozdział 1-1 na poziomi Easy oczywiście.
Trudność: 1/10
Aqua Medal / Medal akwamarynowy
Pokonaj bossa Wodza za pomocą Kruchego Knacka. Rozdział 3-5 na poziomie easy.
Trudność: 2/10
Emerald Medal / Medal szmaragdowy
Pokonaj bossa Gundahara za pomocą Potężnego Knacka. Rozdział 7-5 na poziomie easy.
Trudność: 3/10
Sunstone Medal / Medal z kamieni słonecznych
Pokonaj bossa Katriny za pomocą Knacka z kamieni słonecznych. Rozdział 11-5 na poziomie easy.
Trudność: 4/10
Amethyst Medal / Medal ametystowy
Pokonaj Mroczną Sferę za pomocą Mrocznego Knacka. Rozdział 13-5 na poziomie easy.
Trudność: 5/10
Diamond Medal / Medal diamentowy
Pokonaj Wszystkich bossów diamentowym Knackiem. Wpadnie podczas przechodzenia na poziomie Hard Knackiem Diamentowym.
Trudność: 6/10
Seeker / Poszukiwacz
Znajdz skrzynie ze skarbem.
Patrz na trofeum "Przygoda to moje drugie imię"
Trudność: 1/10
King of Adventure / Przygoda to moje drugie imię
Uwaga: Trofeum do pominięcia. Znajdź wszystkie skrzynie ze skarbami. Nie ma co tu wyjasniac, wszystko pokażę filmik poniżej:
Trudność: 3/10
Parts Collector / Kolekcjoner czesci
Znajdz czesc gadzetu.
Patrz na trofeum "Doktorat"
Trudność: 1/10
Doctor's Invention / Wynalazek Doktora
Skonstruuj gadżet.
Patrz na trofeum "Doktorat"
Trudność: 1/10
Doctorate / Doktorat
Zdobądź wszystkie gadżety. W całej grze jest 8 gadżetów, które można skonstruować. wszystkie potrzebne części znajdują się w skrzyniach, których jest łącznie 68 ich lokalizacje opisuje trofeum "Przygoda to moje drugie imię". W pierwszej kolejności padają z nich części do gadżetów, potem zaczynają padać kryształki. Gadżety które potrzeba złożyć do trofeum:
- Wykrywacz Reliktów: 3 części
- Wykrywacz Sekretów: 7 części
- Przemieniacz: 6 części
- Żniwiarka: 4 części
- Wskaźnik Serii: 7 części
- Spowalniacz czasu: 5 części
- Dodatkowy kamień słoneczny: 3 części
- Podwójna moc kamieni słonecznych: 5 części
Trudność: 4/10
Crystal Relic Collector / Kolekcjoner reliktów kryształowych
Znajdź relikt kryształowy.
Patrz na trofeum "Mistrz reliktów kryształowych"
Trudność: 1/10
New Power / Nowa moc
Odblokuj ulepszonego Knacka.
Patrz na trofeum "Mistrz reliktów kryształowych"
Trudność: 4/10
Hoarder / Zbieracz
Ukończ rozdział bez bossa nie uzywajac przy tym supermanewrow. Wybor rozdzialu, polecam 1-2 na poziomie easy i Knacka Diamentowego. Nie możemy używać super ataków czyli Kółko + Kółko, Kółko + Kwadrat, Kółko + Trójkąt.
Trudność: 3/10
Dynamic Play / Dynamiczna gra
Ukończ rozdział używając tylko supermanewrow. Do tego Trofeum polecam rozdział 8-3. Wybieramy poziom easy i Knacka Diamentowego. Nie możemy atakować zwykłymi atakami, tylko supemanewrami. Dla jasności filmik:
Trudność: 6/10
Stealth Fighter / Przyczajony wojownik
Pokonaj 20 wrogów jako TajKnack i ukończ rozdział. Pierwszy raz taka "forma" dostępna jest w rozdziale 4-3. Na poziomie easy bez problemów, chociaż tajknack idzie na 1 strzała :) Ale jak zginiemy licznik zabójstw nie resetuje się, wiec pozostaje nam liczyć ile przeciwników zabiliśmy i po zabiciu 20 ukończyć rozdział i trofeum jest nasze.
Trudność: 3/10
Knack Beginner / Poczatkujacy Knack
Ukończ grę na poziomie normalnym lub wyższym. Wpadnie podczas ukończenia gry na wysokim poziomie trudności.
Trudność: 3/10
Knack Challanger / Zaawansowany Knack
Ukończ grę na wysokim poziomie trudności.
Trudność: 5/10
Total Victory / Absolutny Triumf
Pokonaj bossa nie odnosząc obrażeń. Łatwe i przyjemne. Zbieramy sobie pierw maks kamieni słonecznych i jako Diamentowy Knack rozprawiamy się z delikwentem. Polecam Bossa z rozdziału 3-2.
Trudność: 4/10
UKRYTE:
Guardian Badge / Odznaka Strażnika
Pokonaj bossa rozdziały 13-5. Na poziomie Hard i Very Hard boss może dać popalić, zwłaszcza ze walka nie jest krotka i śmierć = wszystko od początku. Podaje jednak filmik jak go sprawnie zabić, sam korzystałem z tego filmu i na Very Hard padl jak mucha:
Trudność: 6/10
Crystal Relic Master / Mistrz reliktów kryształowych
Najbardziej czasochłonne i Annyoing trofeum w całej grze. Musimy odblokować wszystkie postacie Knacka. Opis w jaki sposób to zrobić podałem na wstępie. Trzeba farmić, farmić i jeszcze raz farmić. Poniżej podaje jakie postacie Knacka są dostępne i jaka jest rzadkość padania kryształków: - Knack Wampir: 15 rubinów 1/5 rzadkosc
- Kruchy Knack: 10 akwamarynów 2/5 rzadkosc
- Mroczny Knack: 20 ametystów 3/5 rzadkosc
- Sunstone Knack: 20 kamieni slonecznych 4/5 rzadkosc
- Potezny Knack: 15 szmaragdow 5/5 rzadkosc
- Diamentowy Knack: 10 diamentow 5/5 rzadkosc (Masakra :D)
Trudność: 9/10
Knack Master / Mistrzowski Knack
Ukończ grę na poziomie Very Hard.
Trudność: 7/10
Relic Runner / Reliktowiec
Ukoncz etap proby czasowej.
Patrz na trofeum "Szybkonogi"
Trudność: 2/10
Szybkonogi / Szybkonogi
Uzyskaj pięć gwiazdek we wszystkich etapach próby czasowej. Diamentowy Knack oczywiście oraz jedna bardzo ważna rzecz. Staramy się rozwalać wrógów supermanewrami, jak największe grupy oraz staramy się nie odnieść obrażeń. Wtedy na 100% dostaniemy 5 gwiazdek. Ja przeszedłem to w niecałą godzinkę.
Trudność: 5/10
Gladiator / Gladiator
Ukoncz etap ataku koloseum.
Patrz na trofeum "Waleczny Wojownik"
Trudność: 4/10
King of Battle / Waleczny wojownik
Uzyskaj 5 gwiazdek na wszystkich etapach ataku koloseum. Diamentowy knack oczywiscie podstawa. Cala moc z kamieni slonecznych trzymamy na ostania 10 fale przeciwnikow aby uzyc supermanewru. Na poczatku wydawalo mi sie to niewykonalne, ale po kulku probach wyczailem jakie ruchy robia przeciwnicy. Glowna moja zasada nie bylo czajenie sie tylko RUSH.
Trudność: 5/10
Perfect Action / Perfekcyjna akcja
Ukoncz etap na wysokim poziomie trudnosci nie odnoszac obrazen. Ciezkie i stresujace trofeum. Polecam do tego rozdzial 8-3 i poziom Hard oczywiscie. Odsylam do filmiku:
Trudność: 5/10
Ultimate Knack / Ultimate Knack
Docenicie to jak wam sie pojawi na ekranie :)
KOMENTARZE
Hej, wyjaśni mi ktoś jak dokładnie wygląda to farmienie kryształków?
Przeszedłem grę na normalu, zaczynam nową grę na easy, idę do rozdziału 1-2 i farmię kryształ, który mnie interesuje. Do tej pory rozumiem, ale co dalej? Gram dalej i to samo przy każdej skrzyni czy zaczynam znowu nową grę i znowu lecę do 1-2 (bo jest najbliżej) i farmię? Zapisze mi się wtedy ten zebrany kryształ z 1-2?
Adamekos
2017-08-20 19:46:52
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u