Poradnik PS4 - Dragon Quest Heroes

36
11
2
1
 • Trudność trofeów: 7/10
 • Trofea offline: 50
 • Trofea online: 0
 • Czas potrzebny na zrobienie platyny: 50-80 godzin
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: Brak
 • Trofea do przeoczenia: Brak
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
 • WSTĘP

  Dragon Quest Heroes to jrpg połączony z odmianą gry Dynasty Warriors. Na zlecenie Square Enix grę stworzyło Tecmo Koei oraz Omega. Moim zdaniem to najładniejszy JRPG, jaki wyszedł na tą generację konsol. Gra oferuje aż 13 postaci do wyboru. Ponadto jest mnóstwo sidequestów więc jest, co robić w tej grze.

  WYBÓR DRUŻYNY

  Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest aż 13 postaci do wyboru. Mamy tutaj postacie, które specjalizują się w magii, łucznictwie czy też osoby walczące z bronią. Wybór postaci ma wielkie znaczenie, ponieważ możemy sami stworzyć sobie styl walki, jaka nam najbardziej odpowiada. Do wyboru mamy:
  1.Luceus - jedna z głównych postaci. Używa miecza oraz magii, składającej się z ognia
  2. Aurora - jedna z głównych postaci. Używa miecza oraz magii, składającej się z lodu
  3. Doric - jedna z pierwszych postaci, którą się odblokowuje.Używa kijów do walki, używa magii meteoru, otchłani, lodu oraz przyspiesza tension, który daje nam możliwość wykonanie super ataku. Sterowanie tą postacią jest dramatyczne, ponieważ jest strasznie wolny, ale posiada super combo jeśli uaktywnimy tension.
  4. Isla - jedna z postaci do wyboru. Atakuje bumerangiem. Jej atak to super naładowany pocisk.
  5. Alena - jedna z postaci do wyboru. Atakuje pięściami, posiada dobry special dwa czary, które składają się z klonów oraz ognistych pięści. Niestety bez many nie zadaje dużej ilości energii przeciwnikowi.
  6. Kiryl - jedna z postaci do wyboru. Atakuje długą lancą. Najlepsza cios z magii to uderzenie lancy w ziemię i wywołanie prądu. Atakuje czarem death, który ani razu mi nie wszedł, ponadto atakuje również chmurą śmierci, która zadaje damage. Ciężko cokolwiek mi więcej o tej postaci powiedzieć, ponieważ nie trafiła ona w mój gust.
  7. Maya - jedna z postaci do wyboru. Charakteryzuje się walką wachlarzami. Jej magia składa się z ognia. Dobra postać, aczkolwiek jej latanie w powietrzu jest dziwne.Połączenie jej z Luceusem może stworzyć przyjemne combo,które się miło ogląda pod warunkiem że spamujemy R1 + kwadrat Luceusem.
  8. Bianca - jej główną bronią jest łuk. Niestety dobre ataki kosztują manę. Bez many jest ona słaba, aczkolwiek będziecie ją używać do grindowania mini medali. Więcej informacji znajdziecie w opisie trofeum Gold Medallist.
  9. Nera - używa ona różdżki, czyli pewnie, jak się domyśliliście jest to postać magiczna. Postać ta kompletnie nie przypadła mi do gustu i nie potrafię wymienić jej zalet czy wad.
  10. Terry - zdecydowanie najlepsza postać w całej grze. Jest to tak zwana postać OP (Overpowered - przesadzona). Jego główną zaletą jest to, że posiada bardzo świetną magię, która niestety trochę kosztuje aczkolwiek daje niesamowitego kopa przeciwnikom. Posiada również magię, która składa się z leczącego miecza, która odnawia mu życie jeśli zada obrażenia. Największą siłą są jego klony, które z połączeniem użycia magii R1+kwadrat zadaje potężne obrażenia, a także bardzo szybko napełnia pasek tension. Wadą jest jego małe HP i dopiero na 84 poziomie jest w stanie z nikim i z niczym się nie liczyć.
  11. Jessica - używa lassa do ataku. Posiada dwie bardzo ważne zalety. Przede wszystkim jest to jedyna postać, która leczy drużynę oraz może błyskawic, które zadają spore obrażenia. Świetnie się sprawuje z bossami, które potrafią nam dokopać, ale właśnie niestety, ale nie wyróżnia się z atakiem specjalnym, a leczenie kosztuje aż 25 many. Mówiąc krótko jeśli nie posiadamy many to niestety jest słaba.
  12. Yangus - niektórzy uważają, że jest to najlepsza w grze, a ja uważam, że jest to najgorsza postać w grze, która nic nie umie zrobić. Dla mnie to duże grube cielsko, które ledwo się toczy, a kiedy trzyma topór w rękach to mam wrażenie, że zaraz sobie nim krzywdę zrobić. Nie posiada żadnej zalety moim zdaniem. Jednak gracze uważają, że dzięki barierze są w stanie zrobić cuda, ponieważ dzięki temu mamy nieśmiertelność. Zaznaczyć należy fakt, że podczas wykonania tego czaru również nie możemy atakować.
  13. Psaro - ostatnia już postać do wyboru. Jest to jedyna postać, którą należy najpierw pokonać i teraz ciekawostka. Walka z nim to katorga, a ja sam potrafiłem znaleźć 3 sensowne ataki. Atak specjalny, jak na rangę tej klasy i walki, jaką się toczy jest słaby, a na dodatek posiada mało energii. Są jednak gracze, którzy dzięki niemu przeszli 4 dodatkowe walki, które są trudne ze względu na fale, jakie puszcza kiedy używa miecza.

  To już są wszystkie postacie do wyboru. Tak więc jest się w czym zastanawiać.

  Poniżej przedstawiam swój główny skład do walk. Grałem takim składem ze względu na ogromne obrażenia, jakie te postacie są w stanie zadać kiedy uaktywnia się Tension. Zaznaczyć należy fakt, że nie należy sterować Doriciem, ponieważ komputer niech odwali za nas czarną robotę i napełni mu pasek, a my sobie wówczas zmienimy postać i zaczniemy robić rzeźnię.

  UWAGA!!!

  ZWRÓĆCIE UWAGĘ, JAK TERRYM NAPEŁNIA SIĘ SZYBKO PASEK TENSION!!! ZE WZGLĘDU NA TĄ KOMBINACJĘ POSTAĆ TA JEST OP, PONIEWAŻ PRZY ZAŁOŻENIU ODPOWIEDNICH PRZEDMIOTÓW JEST W STANIE MIEĆ TAKICH TENSIONÓW KILKAKROTNIE POD RZĄD!!!  SKILLE


  Kiedy postać leveluje otrzymuje również skille, aby odblokować dodatkowe swoje umiejętności, specjalne efekty, czy też zwiększa atrybuty. Niestety, aby móc odblokować wszytko należy grę przechodzić 3 razy. Na szczęście to nie jest wymagane. Ja osobiście polecam postacie rozbudować w ten sposób. Sam tego nie zrobiłem, ale podczas pisania poradnika zresetowałem skile i wydawało mi się, że postać jest bardziej odporna na ciosy i zadawała większe obrażenia. Najpierw odblokujcie sobie skille exllusive, ale omimjajcie skille z HP, MP, Strenght, Defftnes oraz Wisdom, które ulokowane są tam ponieważ kosztują one aż 10 pkt każdy i nie jest to opłacalne, poniewaz dzięki temu może odblokować prawie całość skilli w Atrybutach. Później odblokujcie wszystkie skille Special Effect, które są bardzo ważne, ponieważ otrzymujecie dodatkowe efekty, jak zwiększony czas tensiona, szybciej budowanie tensiona czy też zwiększony atak czy obrona przez krótki okres czasu, a na końcu atrybuty. Poniżej przedstawiam screen z skillami:  MAPA PRZEJŚCIA


  Krok I
  STORY MODE


  W pierwszym kroku poznajecie fabułę, jednakże zalecam jednocześnie skupić się na trofeum Puffington Host, a także skoncentrujcie się na kupowaniu wszystkich broni dla wszystkich postaci oraz orbów na bieżąco (przeczytajcie opis trofeum Gold Medallist). Generalna zasada jest taka, że musicie kupić tą broń, a potem możecie ją sobie sprzedać. Przedmioty typu gold, silver sprzedawajcie od razu, ponieważ nie są one do niczego potrzebne, a dają dość sporo pieniędzy. Ponadto nie przechowujcie gorszych broni tylko od razu je sprzedawajcie bo do niczego one Wam nie będą potrzebne. Ponadto starajcie się na bieżąco robić sidequesty. W przypadku gdybyście mieli problem, gdzie występuje dany potwór zobaczcie sobie opis trofeum Variety Clubber. Ponadto jeśli brakują Wam dwie sztuki, jakiegoś materiału to wymieńcie go sobie za mini medale. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w opisie trofeum Gold Medallist. Ponadto powtarzajcie każdą walkę z bossem. Na mapie pojawi się jaskinia i należy taką walkę powtórzyć. To wam bardzo pomoże po skończeniu Story Mode. Pod żadnym pozorem nie bawcie się alchemią bo ona nie będzie Wam na razie w ogóle potrzebna, a szkoda marnować materiały na to. W tym kroku zdobędzie takie trofea, jak:

  Fundamentalist
  Dragonslayer
  Giankiller
  Colossus of Colissea
  Saviour of Sylvea
  Guardian of Granet
  Treetop Trouncer
  Towering Achiever
  Clinical Trialist
  Defender of Dawnsholm
  Yggdrasil Rooter
  Double De-Faulter
  Puffinghton - zależne od tego, czy pokonacie Psaro. Jeśli nie to przeczytajcie opis trofeum Restless Quester, ponieważ tam znajdziecie więcej informacji ta ten temat.
  Daylight Saver

  Krok II
  CZYSZCZENIE


  Po zakończeniu linii fabularnej, należy najpierw zwiedzić wszystkie jaskinie z bossami, ponieważ teraz będą one bardziej potężne i dadzą Wam najlepszą broń w grze. Każdy boss posiada jedną najlepszą broń dla danej postaci. Nie ma możliwości grindowania tudzież farmienia ich na jednym bossie. Musicie zabić wszystkich bossów. Jeżeli będziecie mieć z tym problem to pomińcie ten krok i skupcie się na trofeum Personnel Trainer, po nabiciu określonych poziomów dopiero powtórzcie z nimi walkę. Po zdobyciu wszystkich najlepszych broni oraz poziomów, które zostały połączone z zbieraniem medali skupcie się na alchemii. To jest ten czas, aby najpierw zebrać wszystkie materiały do alchemii (wykupicie je za medale oraz przepisy, których nie macie), a następnie zrobicie przedmioty, które są niezbędne do zabicia trzech dodatkowych bossów tej grze. Kolejnym krokiem jest zabicie tych trzech dodatkowych bossów i skupieniu się na trofeum Master at Arms. Reszta trofeów to już czysta formalność.

  W tym kroku otrzymacie takie trofea, jak:
  Veteranarian
  Personnel Trainer
  Gold Medallist
  Materialist
  The Complete Alchemist
  Alchemist's Apprentice
  Alchemy Aficionado
  Ornamentalist
  Avid Accessoriser
  Metalworker
  Liquid Licker
  King Klanger
  Mixed Griller
  Variety Clubber
  Equipmentalist
  Master at Arms
  Diversity Trainer
  Beastmaster
  Tensile Strengthener
  Really Healy
  Greedy for Ingredients
  Hardware Hoarder
  Minion Maximiser
  Avid Adventurer
  Restless Quester
  Frequent Flyer
  Creme de la Combo
  Seasoned Soldier
  Serial Skiller
  Heavy Hitter
  Monster Masher
  Halfpenny Millionaire
  Tous les Coups
  Map Maniac
  Accessory to Alchemy
  Glory Hunter

  autor: Zerathel


  PORADNIK


  Kompletny poradnik znajdziecie na forum pod tym adresem: Poradnik - Dragon Quest Heroes


  KOMENTARZE
  Aby dodać komentarz, zaloguj się.
  Logowanie
  Login:
  Hasło:

  Zapamiętaj mnie
  Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
  Napisz poradnikUserbary
  Ankieta
  Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
  Rewelacyjny!
  Niezły.
  Średni, nic specjalnego.
  Słaby.
  Nie wiem. Kupię jak stanieje.
  Na forum
  Facebook
  Polecamy

  Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

   TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
  stat4u