Poradnik PS4 - Assassin's Creed IV: Black Flag

36
13
1
1
 • Trudność trofeów: 6/10
 • Trofea offline: 45 (44*)
 • Trofea online: 5 (6*)
 • Czas potrzebny na zrobienie platyny: około 60h
 • Minimalna ilość przejść: 1
 • Zabugowane trofea: 0
 • Trofea do przeoczenia: brak (można do woli powtarzać sekwencje)
 • Kody blokujące trofea: nie
 • Liczba graczy/kontrolerów: 1

 • * - trofeum Chętny do dzielenia wymaga połączenia z internetem ale zdobywa się je w grze dla pojedynczego gracza.

  Wstęp:

  Myślę, że każdy, kto tutaj zagląda wie, co to jest ten "Assassin’s Creed IV Black Flag" i nie trzeba gry nikomu przedstawiać ). Żeby wpadła nam platyna to w sumie potrzeba 60 godzin gry - 40 na grę dla pojedynczego gracza i około 20 na pucharki online, oczywiście można zrobic to szybciej zależy od skilla. Teraz pokrótce opisze technikę, którą się kierowałem pisząc ten poradnik. Zacznę od tego, że można tutaj dość często trafić, przykładowo, na coś takiego - (70,405) - to akurat jest punkt widokowy w Tulum i są to współrzędne, które są odpowiednikami tymi z gry kiedy włączymy mapę świata. I w ten sposób będę opisywał miejsca znajdowania sie ciekawszych, ważniejszych i być może tych bardziej nas interesujących rzeczy na Karaibach. Jeśli komuś zależy na wbicie platyny to powinien się najpierw zainteresować trybem multiplayer, a konkretnie jednym trofeum - Technik laboratoryjny. Warto, ponieważ doszły mnie słuchy, że są coraz to większe problemy z brakiem ludzi grającymi w tym trybie.

  autor: GRiD (PSN: Kac_Niedzielny)

  Mapa przejścia:

  Etap pierwszy: Gra dla pojedynczego gracza – fabuła W pierwszej kolejności najlepiej zabrać się za wszystkie wspomnienia, starając się przy tym wypełniać jak najwiecej ograniczeń misji. Na tym etapie powinno wpaść minimum 17 trofeów.

  Etap drugi: Gra dla pojedynczego gracza – grind, zbieractwo, czyszczenie i itp. Tutaj należy skupić się na całej reszcie, która pozostała z wyjątkiem trofeów z gry wieloosobowej. Prawdopodobnie na ty etapie niektóre trofea bedą juz pozdobywane nawet bez zwracania na nie szczególnej uwagi. Jeśli nie zostały wypełnione wszystkie ograniczenia misji to proponowałbym zając się tym w pierwszej kolejności, a resztę można robić wedle uznania.

  Etap trzeci: Gra wieloosobowa Jest tylko 5 pucharków online. Należy nastawić się na pożądny grind aby zdobyć trofeum Mocny z każdej strony. Mało kto juz gra w tryb wieloosobowy w tej grze wiec prawdopodobnie nie obejdzie się bez ustawki, a chętnych do pomocy można poszukać na naszym forum w odpowiednim temacie.

  Poradnik:

  BRĄZOWE

  Bohaterowie się nie rodzą
  Ukończ 1 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Było miło, póki trwało
  Ukończ 2 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  ...i butelka rumu
  Ukończ 3 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Bez przeprosin
  Ukończ 4 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Rutynowe hakowanie
  Ukończ misję 2 w czasach współczesnych.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Robi się tu dość dziwnie
  Ukończ misję 3 w czasach współczesnych.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Kumple z bunkra
  Ukończ misję 4 w czasach współczesnych.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Wszystko dobrze
  Ukończ misję 5 w czasach współczesnych.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Ale kac...
  Obudź się w stogu siana.
  Bardzo proste trofeum. Wystarczy, że znajdziemy jakąś tawernę i wypijemy 5 kubków rumu, po czym obudzimy się w stogu siana. Nie działa w tawernach, do których wchodzimy przez drzwi tylko w tych "otwartych".

  Cisza, głupcze!
  Zabij strażnika, który bije w dzwon.
  Odsyłam do filmik.


  Mój teren
  Ukończ wszystkie aktywności w pojedynczej lokacji.
  Musimy zebrać wszystko w jednej lokacji i otworzyć wszystkie skrzynie. Najlepiej wybrać do tego celu miejsce z małą ilością rzeczy do pozbierania.

  Poszukiwacz
  Otwórz tajne drzwi w Tulum.
  Żeby móc otworzyć tajne drzwi w Tulum musimy odszukać i pobawić się w "dopasowanie" 16 Stel Majów. Pierwszy raz spotkamy się z takim zadaniem w Sekwencji 4 w Wspomnieniu 1 i od tego momentu będziemy mogli samodzielnie szukać Stel. Jednak nie do wszytych będziemy mogli od razu popłynąć. Czasami niektóre będą znajdywały się w miejscach, do których jeszcze nie mamy dostępu wtedy będziemy zmuszeni pchnąć fabułę do przodu, aby odblokować niezbędne miejsca. Stele Majów znajdziemy w miejscach, które zsynchronizowaliśmy i znajdują się one w odkrytym obszarze mapy.
  Gdy znajdziemy już wszystkie 16 Kamieni Majów udajemy się do Tulum do punktu widokowego (70,405). Skaczemy do wody a po prawej stronie będą drzwi, w które wchodzimy i szukamy kolejnych, tym razem zamkniętych, które musimy otworzyć za pomocą znalezionych przedmiotów.

  Gdyby ktoś miał problem z odnalezieniem lokalizacji Stelli to poniżej są koordynaty:

  1 – Wielka Inagua (nie do pominięcia Sekwencja 4, Wspomnienie 1)
  2 – Tulum (70,405)
  3,4 – Isla Providencia (502,44)
  5,6 – Misteriosa (303,199)(296,196)
  7,8 – Pinos Isle (334,476)(342,478)
  9 – Cat Island (734,694)
  10 – Matanzas (343,642)
  11 – New Bone (431,116)
  12 – Tortuga (876,377)
  13,14 – Santanillas (217,245)(221,242)
  15 – Long Bay (525,253)
  16 – Przylądek Bonavista (179,593)

  Zabójca zabójców
  Zabij orkę harpunem.
  Orkę możemy znaleźć tutaj - (59,584) i (582,338). Jedyne co musimy zrobić to upolować ją za pomocą harpuna. Najlepiej wykupić do tego wszystkie ulepszenia pancerza łodzi wiosłowej, siły harpuna i zapasu harpunów, a zadanie stanie się znacznie prostsze )
  Pomóż bratu
  Ukończ sekwencję Polowania na Templariuszy.
  Wystarczy, że ukończymy pojedynczą sekwencje Łowów na Templariuszy. Zadania dostaniemy od: Opia, Rhona, Anto i Vance’a.

  Wilk morski
  Ukończ wszystkie kontrakty morskie.
  Kontrakty morskie są dostępne w odbitych fortach, a jest ich tylko 15. Czasami na jeden fort przypada jedno zadanie, a czasami dwa i nie wszystkie są dostępne od razu, wtedy musimy wykonać kilka innych zleceń, aby odblokować następne. Zadania zwykle polegają na abordażu, ochronie statków lub zdobywaniu łupów. W Wskaźniku postępu widnieją jako Misje morskie i tam możemy sprawdzić co jeszcze nam zostało do zrobienia.

  Pracownik miesiąca
  Ukończ 25 wyzwań Abstergo.
  Gdy naciśniemy OPTIONS to w menu znajdziemy Wyzwania Abstergo i w tym miejscu możemy sprawdzić, jakie czynności musimy wykonać, aby zdobyć trofeum. Niektóre wyzwania są tak proste, że wymagana ilość wpadnie po prostu w czasie granie bez zwracania na to uwagi.

  Interesy i przyjemność
  Zdobądź 50 000 reali.
  Myślę, że jest to dobre miejsce na opisanie strategii pozyskiwania gotówki, której będziemy potrzebowali nie małe ilości. Najlepszymi sposobami na osiągnięcie dużej ilości Reali jest między innymi łupienie Konwojów morskich zaznaczonych na mapie jako statek z literą "R", okręty legendarne i Flota Kenwaya. Opiszę mniej więcej ten drugi sposób, ponieważ wydaje mi się, że jest znacznie bardziej efektywny.
  Gdy jesteśmy na Kawce udajemy się do naszej kajuty i podchodzimy do okrągłego stołu gdzie potwierdzamy kółkiem Dostęp do floty. Z lewej strony mamy podane dostępne szlaki morskie, a kolor opisuje ich poziom niebezpieczeństwa. Jeśli szlak jest niebezpieczny to przystępujemy do bitwy morskiej wciskając trójkąt, następnie wybieramy trzy statki, które wcześniej podczas abordażu przydzieliliśmy do naszej floty. Wybieramy takie statki żeby mieć jak największe szanse powodzenia i zaczynamy bitwę. Jeśli szlak będzie już bezpieczny to zapoznajemy się z dostępnymi misjami, które są tam dostępne wciskając X. Oczywiście wybieramy te misje, które są najbardziej dla nas korzystne patrząc na Czas trwania i Nagrody. Staramy się wysłać jak największą ilość statków w misje aby mieć jak największe wpływy na nasze konto.
  Dobrym sposobem na zarządzanie Floty Kenwaya jest korzystanie z aplikacji mobilnej na tablecie. Wtedy nie musimy nawet włączać gry aby zarabiać Reale, które później zasilą nasze konto w grze.

  Wodnik
  Przepłyń w sumie 1 milę morską.
  Musimy przepłynąć w pław łączną odległość 1 mili morskiej. Powinno wpaść samo w trakcie przechodzenia gry.

  Strój gotowy!
  Wykonaj odzienie Łowcy.
  Jeśli mamy akurat wolne 11000R to możemy pójść do sklepu i kupić skórę białego jaguara i wyjca rudego bądź możemy też zapolować na te zwierzęta (pierwsza opcja jest znacznie prostsza )). Jeśli już będziemy w posiadaniu odpowiednich rzeczy to otwieramy: OPTIONS --> Wytwarzanie --> Odzienie myśliwego i je tworzymy.

  Łupieżca
  Splądruj 30 statków.
  Musimy wykonać 30 abordaży wrogich statków.

  Poławiacz skarbów
  Zbadaj wszystkie podmorskie wraki.
  Musimy odwiedzić wszystkie wraki statków, a jest ich 10 z czego w niektórych trafimy do kryjówek przemytników. Warto je jednak przeszukać, ponieważ w niektórych z tych miejsc znajdują się schematy do ulepszenia Kawki. Nie powinno być problemu z odnalezieniem któregoś wraku, ale na wszelki wypadek podam lokalizacje:
  • Wrak San Ignacio (379,770)
  • San Juan (479,487)
  • Wrak Atocha (630,660)
  • Black Trench (215,449)
  • Wrak La Conception (181,296)
  • Ambergris Key (55,178)
  • Blue Hole (471,170)
  • Jaskinie Devil's Eye (487,357)
  • Anotto Bay (621,277)
  • Ruiny Kabah (769,145)

  Mięso armatnie
  Zwerbuj 500 członków załogi.
  Mnie wpadło to trofeum bez specjalnego zaangażowania w werbowanie ludzi, starałem się tylko cały czas utrzymywać w pełni wskaźnik załogi statku. Jednak jeśli komuś przez całą grę pucharek nie wpadnie to jest kilka sposobów na werbowanie załogi. Po pierwsze, żeby móc kogokolwiek zaciągnąć do naszej załogi to musimy mieć miejsce na statku. W tym celu atakujemy jakiś statek i kiedy dojdzie do abordażu to nic nie robimy tylko czekamy, aż część naszej załogi polegnie w walce. Kiedy już mamy miejsce na nowych ludzi to możemy chociażby udać się do tawerny i tam rekrutować. Możemy pomagać piratom w walce ze strażnikami wtedy ci do nas dołączą, możemy wyławiać rozbitków i rekrutować załogę przejętego okrętu.

  Nie ma jak w domu
  W pełni rozbuduj swą kryjówkę.
  Znowu będziemy potrzebowali dużej ilości gotówki. Tym razem jednak "tylko" 90 700R. Do wybudowania mamy następujące obiekty:
  • Zarządca portu
  • Sklep z bronią
  • Tawerna
  • Obóz na plaży
  • Dom tancerek
  • Posiadłość (w sumie trzy razy: remont, dobudowanie wierzy i ogrody)
  • Domek gościnny

  Kartograf
  Odwiedź każdą lokację w grze.
  Wpadnie przy okazji wbijania platyny i nie musimy sobie zbytnio tym pucharkiem zawracać głowy ).

  Duch w maszynie
  Zhakuj 15 komputerów w Abstergo Entertainment.
  Włamanie się do każdego komputera poprzedza minigierka jest ich kilka rodzajów ale są one bardzo proste. Wystarczy zhakować w ten sposób 15 dowolnych komputerów.

  Kolejka linowa
  Wykonaj 5 zabójstw z powietrza z bujającej się liny.
  Robimy to w czasie abordażu. Od razu jak już przejmiemy kontrole nad Edwardem to kierujemy się w do liny przy burcie statku i bujamy się na niej w stronę wrogów na atakowanym statku. Kiedy będziemy już w powietrzu nad pokładem naciskamy kwadrat i liczymy na to, że akurat ktoś był w pobliżu i go zabijemy. Po udanej (bądź i nie) akcji wracamy na nasz statek i powtarzamy te same czynności aż do skutku.

  Chętny do dzielenia
  Podziel się z przyjaciółmi co najmniej jeden raz każdym typem odkrycia.
  Po pierwsze. Musimy być on-line i połączeni z Uplay. Po drugie. Wypatrujemy na mapie niebieskich ikon wieloryba, skrzyni i konwoju. Kiedy już taki znaczek nam się pokaże, a zostaniemy poinformowani o tym fakcie stosownym komunikatem to, czym prędzej się tam musimy udać, ponieważ te zdarzenia występują tylko w określonym czasie, ale na szczęście jest go tyle, że na spokojnie zdążymy dotrzeć do interesującego nas miejsca.

  Wszyscy na pokład!
  Doprowadź do abordażu, nie tracąc żadnego członka załogi.
  Trofeum nie wpadało mi, gdy atakowałem kanonierki i szkunery dopiero bryg przyniósł zamierzony efekt. Dlatego szukamy coś większego żeby był to minimum bryg i przystępujemy do abordażu. Najlepiej postarać się zabić wymaganą ilość członków wrogiej załogi folgierzem za nim ktokolwiek z naszego statku przejdzie na drugi, a pucharek będzie nasz.

  Syreni śpiew
  Uwolnij pirackich zakładników, rozpraszając wrogów urokami "tancerek".
  Najlepiej rozegrać Sekwencje 3, Wspomnienie 2. Musimy tutaj uwolnić piratów schwytanych do niewoli. Do tego celu wynajmujemy tancerki i "nasyłamy" je na strażników celujących do klęczących zakładników. Kiedy tancerki odejdą wraz z żołnierzami podchodzimy do zakładników i ich uwalniamy.

  Dzikie Karaiby
  Zabij 4 wrogów pod rząd za pomocą wielostrzałów.
  Najpierw będziemy potrzebowali Olstro na pistolet II, III i IV, aby móc nosić ze sobą cztery sztuki pistoletów. Dobrym miejscem na zabicie czterech wrogów pod rząd będzie chociażby pokład wrogiego okrętu podczas abordażu, gdzie na dosyć małej powierzchni jest większa ilość wrogów. Strzelamy trójkątem, a Edward sam trafi w cel.

  Archeolog
  Znajdź zakopany skarb.
  Wystarczy znaleźć jeden zakopany skarb. Łącznie wszystkich zakopanych skrzyń w grze jest 22. Aby znaleźć jakikolwiek skarb potrzebujemy map, które można znaleźć przy zwłokach piratów – na mapie zaznaczonych jako Umrzyk. Gdy już mamy mapę udajemy się do miejsca określonego przez współrzędne umieszczone na niej. Na miejscu musimy zlokalizować ukryty skarb opierając się na wskazówkach z mapy. Jeśli ktoś miałby z tym problem odsyłam do filmików z lokalizacją wszystkich skrzyń:
  Oddany sprawie
  Osiągnij poziom 55 w trybie wieloosobowym.
  Poziom 55 jest najwyższym poziomem w grze (potem są jeszcze prestiże, ale one nas tutaj nie interesują ;P), do którego potrzebujemy 526,000 PD. Jest to dość sporo ale istnie dość szybka i łatwa droga do zdobywania doświadczenia. Włączamy kolejno tryby Wataha --> Tryb Swobodny --> Prywatny w ustawieniu "Tworzenie gry", a poziom trudności zostawiamy na normalnym. Staramy się przechodzić zawsze wszystkie 25 sekwencji nie spiesząc się i starając osiągnąć jak najwyższy wynik spełniając przy okazji wyzwania, które wyświetlane są w lewym górnym rogu, za które dostajemy dodatkowe PD. Czas kumuluje się po każdej udanej sekwencji, dlatego staramy się robić zadania trochę wolniej i dokładniej zdobywając więcej punktów niż szybko po kilka razy marnując w ten sposób czas. Cele eliminujemy zawsze, jeśli jest to możliwe z ukrycia, wtedy dostajemy premie X2 do zbliżenia (wskaźnik w prawym dolnym rogu nad zdjęciem aktualnego celu), które może wzrosnąć maksymalnie do 450 i to zawsze staramy się osiągnąć, miedzy czasie skupiając się na wrogu (L2) i czekamy, aż wskaźnik nad głową przyszłej ofiary osiągnie maksymalne 150 i dopiero potem zabijamy. Jeśli wykonamy zabójstwo akrobatyczne lub z powietrza wtedy dostajemy X1.5 do punktów zbliżenia.
  Wyjątkiem od tej strategii, którą opisałem wyżej jest "Infekcja", gdzie staramy się zabić wszystkie trzy cele jak najszybciej się da nie dając się przy tym ogłuszyć, ponieważ musimy wykonać to zadanie przed upływem czasu.

  Według mnie najlepiej wpisującym się zestawem zdolności do trybu Watahy jest: Zmiana i Poświata, a broń dystansowa: Noże do rzucania.

  Zmiana - pomaga w identyfikacji naszego celu. Zmienia wszystkie osoby stojące w pobliżu nas w nasze sobowtóry w tym samym momencie ujawniając nasz cel.
  Poświata - pomaga w zdobyciu PD za wykonanie zadania dodatkowego gdy mamy zabić cel z użyciem zdolności.
  Noże do rzucania - pomagają w zdobyciu PD za wykonanie zadania dodatkowego gdy mamy zabić cel z użyciem broni dystansowej. Nie musimy go zabijać wystarczy, ze nóż tylko trafi oponenta, a resztę możemy dokończyć w dowolny sposób.

  Ja grając w ten sposób zawsze mialem wiecej niż 6000PD na jedna sesję.

  A tutaj filmik żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda w akcji:  Moje własne sztuczki
  Ukończ sesję gry w trybie wieloosobowym z dostosowanym przez siebie zestawem zdolności.
  Nic prostszego - kupujemy dowolną zdolność, wybieramy ją i rozgrywamy jakąkolwiek sesję.

  Pan Karaibów
  Ukończ tryb Watahy (Odkrycie) w grze wieloosobowej.
  Włączamy tryb Watahy – Odkrycie. Następnie przechodzimy wszystkie 8 misji. Są one stosunkowo łatwe do przejścia, mi udało się zdobyć to trofeum za pierwszym podejściem kiedy jeszcze nawet nie wiedziałem o co dokładnie w tym wszystkim chodzi ).

  Technik laboratoryjny
  Rozegraj i ukończ sesję trybu Laboratorium na publicznej liście trybów gry wieloosobowej.
  Tutaj nic nie da się wykombinować. Należy rozegrać i ukończyć sesje w trybie Laboratorium, nie trzeba wygrywać. Radzę zainteresować się tym trofeum jak najszybciej bo coraz mniej ludzi gra w ten tryb.

  Mocny z każdej strony
  Zagraj w każdy tryb gry i skorzystaj z każdej zdolności i broni dystansowej w trybie wieloosobowym.
  Jest to najbardziej czasochłonne trofeum z multiplayera w Black Flag ale nie powinno nam zejść dłużej niż 20 godzin ). Aby mieć jakakolwiek szanse na zdobycie tego trofeum trzeba osiągnąć 48 poziom, który zdobędziemy w trakcie wbijania Oddany sprawie. Prawdopodobnie będzie potrzebny lekki grind gotówki bo nawet po osiągnięciu 55 poziomu i tak nie będzie nas stać na wszystko. Może też zdarzyć się tak, że trafimy na weekend z X2 PD i wtedy grind jest konieczny, bo wbicie najwyższego levelu jest tylko kwestią kilku chwil. Kasę najszybciej można wbić poprzez dołączanie do rozpoczętych już sesji. Czasami nawet może być tak, że jak dołączymy do takiej sesji to okaże się, że została tylko jedna minuta do końca a po jej upływie będziemy mieli grubszy portfel o stosowna kwotę.

  W nawiasach podany jest poziom, który trzeba osiągnąć żeby odblokować daną zdolność i broń dystansową. Dalej jest ilość wirtualnej gotówki, za która można kupić wszystkie te dobra ).

  Każdą broń i zdolność wystarczy użyć tylko raz i można tego dokonać w trybie Watahy. Jedynie zdolność "Ochroniarz" można uaktywnić dopiero wtedy, kiedy inny gracz na nas poluje i konieczne jest rozegranie sesji w innym trybie gry niż Wataha.

  Zdolności
  • Przebranie (1) - za darmo
  • Ładunek ze złotem (1) - za darmo
  • Spowalnianie czasu (6) - 190
  • Przynęta (6) - 190
  • Zmiana (12) - 390
  • Petardy (12) - 390
  • Pułapka potykowa (18) - 390
  • Ochroniarz (18) - 390
  • Pułapka pościgowa (26) - 590
  • Poświata (26) - 590
  • Wygłuszenie (34) - 790
  • Tarcza Animusa (34) - 790
  • Teleportacja (42) - 990
  • Trucizna (42) - 990
  • Bomba dymna (48) - 990

  Broń dystansowa
  • Zakłócenie (4) - 190
  • Noże do rzucania (12) - 390
  • Sabotaż (28) - 590
  • Pistolet (38) - 790
  • Zatrute strzałki (48) – 990

  Tryby gry, trzeba zaliczyć wszystkie osiem, ale na szczęście nie trzeba ich wygrywać. Dla pewności, że zaliczy nam każdy tryb radziłbym rozgrywać każdą sesje od początku do końca. Czyli jeśli dołączymy do trwającej już sesji to czekamy do jej końca i zaczynamy jeszcze raz, ale tym razem od początku, wtedy mamy pewność, że wszystko będzie jak należy).

  Tryby gry • Polowanie
  • Szturm na artefakt
  • Dominacja
  • Ścigany
  • Deathmatch
  • Zabójstwo
  • Wataha
  • Tryb odkrycia

  SREBRO


  Śmierć komiwojażera
  Ukończ 5 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Warząc lekarstwa
  Ukończ 6 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Klamka zapada
  Ukończ 7 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  W dryfie
  Ukończ 8 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Nowa nadzieja
  Ukończ 9 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Moja złudna fortuna
  Ukończ 10 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Tak długo przygnębiony...
  Ukończ 11 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Niczym nowy początek
  Ukończ 12 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  Zgodnie z zasadami
  Wypełnij 100% wszystkich ograniczeń misji.
  Wciskamy OPTIONS na padzie, następnie wchodzimy w Wskaźnik postępu i w Głównych misjach pokazuje ile mamy aktualnie procent i właśnie ta liczba nas interesuje, ponieważ gdy tam będzie 100% to trofeum wpada ). Wszystkie Wspomnienia i Sekwencje muszą być zrobione na sto procent po przez wykonywanie Celów opcjonalnych.

  Pan na zamku
  Zdobądź wszystkie forty.
  Musimy odbić wszystkie 10 fortów. Są one zaznaczone na mapie także nie powinno być żadnych problemów z ich lokalizacją. W pierwszej kolejności niszczymy obronę fortu, a po zejściu ze statku musimy odszukać i zabić nasze cele.

  Diabeł Karaibów
  Pokonaj wszystkie 4 legendarne okręty.
  Legendarne okręty możemy spotkać w czterech miejscach na mapie i nie powinno być problemu z ich lokalizacją, ponieważ są oznaczone czerwoną ikoną statku w rogach mapy. Do ataku nie przystępujemy bez elitarnych ulepszeń Kawki, ponieważ te okręty są zbyt silne i można mieć problemy mimo całkowitego rozwinięcia naszego statku. Każdy okręt przewozi po 20000R (z drobnym wyjątkiem) także również czeka nas zasilenie konta ).

  La Dama Negra – według mnie najtrudniejszy do pokonania z legendarnych okrętów. Nie dość, że ostrzeliwuje nas z moździerzy, których miejsca uderzenia nie ma widać to sam okręt ma jeszcze opancerzone bury, które są niewrażliwe na nasze ataki taranem czy dział. Staramy się jak najszybciej podpłynąć na tył wrogiego okrętu unikając trafienia, między czasie ostrzeliwując go z naszych moździerzy. Kiedy widzimy, że La Dama Negra wystrzelił z moździerzy to ostro odbijamy w prawo lub lewo, ponieważ ostrzał będzie tuż przed naszym dziobem. Kiedy już dopłyniemy na tył okrętu to strzelamy z czego tylko możemy poprawiając z folgierzy. Powtarzamy tą taktykę, aż pasek życia naszego przeciwnika dobiegnie do końca.

  HMS Prince – też robi użytek z moździerzy, ale tym razem jest znacznie prościej, ponieważ widać miejsce trafienia. Stosujemy podobną technikę jak przy La Dama Negra tylko tutaj możemy taranować i strzelać, najlepiej, z ciężkich kul w burty okrętu. Należy pamiętać, że jeśli będziemy używać moździerzy to żeby celować trochę przed wrogiem alby odniósł jak największe obrażenia.

  HMS Fearless i Royal Sovereign – tutaj mamy do czynienia z dwoma legendarnymi okrętami, każdy wiezie po 10000R. To, że są dwa wcale nie oznacza, że będzie trudniej. Te okręty są dużo słabsze i o mniejszej sile ognia niż pozostałe. Musimy jednak uważać, aby nie wydostać się pomiędzy te okręty, bo wtedy nasz pasek życia szybko zacznie znikać. Na początku warto skupić się tylko na jednym wrogu taranując go i używając ciężkich kul gdy będziemy wystarczająco blisko. Dobrze pamiętać, że w zwarciu dobrze jest użyć wybuchających beczek. Gdy już poślemy na dno jeden to drugi zacznie z dużą prędkością uciekać od nas. Starając się go dogonić używamy moździerzy i kul z łańcuchami alby go spowolnić, gdy będziemy wystarczająco blisko kończymy dzieło posyłając drugi okręt na dno.

  El Impoluto – przede wszystkim uważamy na jego taran, kontakt z nim może mieć katastrofalne skutki. Okręt ten dodatkowo jest szybki i zwrotny. Używamy wszystkiego co mamy do dyspozycji. Używamy moździerzy, gdy jest daleko, wybuchających beczek i dział gdy jest blisko, a gdy jest przed nami kul z łańcuchami. Należy pamiętać alby unikać jego ratanu i brasować w czasie ostrzału!

  Niszczyciel
  W pełni rozbuduj Kawkę.
  Musimy kupić wszystkie ulepszenia Kawki, na które w sumie będziemy potrzebować:
  • 303 100R
  • 2 710 drewna
  • 4 175 metalu
  • 400 płótna

  Aby móc kupić ulepszenia do naszego statku udajemy się do naszej kajuty i podchodzimy do stołu na prawo i akceptujemy kółkiem Oporządzanie okrętu, dalej wybieramy: Kup --> Ulepszenia Kawki. Do maksymalnego rozwinięcia potrzebne będą plany elitarnych ulepszeń, które znajduje się w zakopanych skrzyniach. Do tych jednak potrzebujemy mapy skarbów, co opisałem dokładniej przy trofeum Archeolog. Jednak jeden plan, magazyn na elitarne wybuchowe beczki, otrzymamy po wysłaniu statków w misje w Flocie Kenwaya. Surowce zdobywamy po przez plądrowanie statków, a sposób na Reale opisałem w Interesy i przyjemność.

  Ćma barowa
  Odblokuj wszystkie tawerny.
  Musimy odwiedzić wszystkie 8 tawern, aby odblokować każdą tawernę trzeba wygrać bójkę na pięści z kilkoma zezłoszczonymi tubylcami. Każda walka jest podobna i bardzo prosta. A oto lokalizacja każdej z tawern:
  • Arroyos (193,565)
  • Corozal (36,265)
  • Wielki Kajman (393,325)
  • Kingston (623,172)
  • Ile à Vache (837,137)
  • Andreas Island (574,721)
  • Crooked Island (807,544)
  • Wybrzeże Salt Key (497,629)

  ZŁOTO


  Spodziewałem się tego...
  Ukończ 13 sekwencję wspomnień.
  Wpadnie z postępami w fabule.

  PLATYNA


  Nagrody, łupy i przygody!
  Zdobądź każde z trofeów.
  Chyba nie trzeba tłumaczyć?

  KOMENTARZE
  Świetny poradnik, gdyby nie dawno wbita platyna na pewno by się przydał. Czytelny, wszystkie trofki dobrze opisane. Największy problem może sprawić trofeum \"Technik Laboratoryjny\" właśnie z powodu małej populacji graczy. Jeszcze względem 55lvl. Pamiętam, że jeśli gra się codziennie to pierwsze dwa mecze są premiowane mnożnikiem razy 2. Było to dawno i nie dam sobie ręki uciąć. Powodzenia wszystkim, którzy będą zdobywać pucharek w tej znakomitej grze.
  Portable12
  2016-04-03 16:56:06
  Świetny poradnik, gdyby nie dawno wbita platyna na pewno by się przydał. Czytelny, wszystkie trofki dobrze opisane. Największy problem może sprawić trofeum \"Technik Laboratoryjny\" właśnie z powodu małej populacji graczy. Jeszcze względem 55lvl. Pamiętam, że jeśli gra się codziennie to pierwsze dwa mecze są premiowane mnożnikiem razy 2. Było to dawno i nie dam sobie ręki uciąć. Powodzenia wszystkim, którzy będą zdobywać pucharek w tej znakomitej grze.
  Portable12
  2016-04-03 16:56:05
  Aby dodać komentarz, zaloguj się.
  Logowanie
  Login:
  Hasło:

  Zapamiętaj mnie
  Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
  Napisz poradnikUserbary
  Ankieta
  Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
  Rewelacyjny!
  Niezły.
  Średni, nic specjalnego.
  Słaby.
  Nie wiem. Kupię jak stanieje.
  Facebook
  Polecamy

  Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

   TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
  stat4u