Newsy

Trofea, pucharki, platyny... często niejednemu z Nas śnią się po nocach. Większość odwiedzających stronę wie o nich praktycznie wszystko. Nie możemy jednak zapominać o ciągle poszerzającym się gronie łowców pucharów. Młodzi adepci pogoni za trofeami często na początku swojej przygody są zagubieni. Potrzebna im wtedy pomoc. Powinniśmy takim osobom pomagać jak tylko możemy aby Nasze wspólne hobby rosło w siłę. Nasz Redaktor Marcelo80 przygotował tekst z którym powinien zapoznać się każdy żółtodziób. Dzięki niemu zapozna się z podstawowymi zwrotami i informacjami odnośnie "trofeowania"


Marcelo80:
Poniżej proponuję kilka porad dla początkujących Trophyhunterów. Oczywiście dla niektórych będzie to oczywiste i wręcz banalne – jednakże dla osób, które dopiero rozpoczynają zabawę ze zbieraniem pucharków – poniższy poradnik może pozwolić na łatwe „wejście” w tematykę. Oczywiście z czasem pojawią się aktualizacje poradnika (tutaj liczę na doświadczenie weteranów z TH). A więc zaczynamy:

Co to są trofea/pucharki?

Trofea dzielimy na następujące kategorie:

Brązowe – teoretycznie najłatwiejsze do zebrania w danej grze (średnia ich występowania (ilościowo nie procentowo) to ok 60 % z puli wszystkich pucharków

Srebrne – występujące często za ukończenie większych wyzwań, czasami również za ukończenie rozdziału danej gry, pokonanie trudniejszego bossa (średnia ich występowania w grach to ok. 35 %),

Złote – teoretycznie najtrudniejsze do zdobycia – otrzymujemy je najczęściej za ukończenie części fabularnej gry, za wykonanie najtrudniejszych wyzwań w grze (triale, przejście gry bez śmierci itd. itp.)

Platynowe – najważniejsze w grze - dostajemy je za zebranie wszystkich pucharków w wersji podstawowej gry (do tego pucharku nie są wymagane pucharki z DLC),

Ukryte – generalnie jest to modyfikacja pucharu brązowego, srebrnego lub złotego – tyle, że
z poziomu konsoli jest ono ukryte i do końca nie wiemy co trzeba zrobić aby je uzyskać (czasami ukryte są tak trofea za misje związane z fabułą gry ale i również wyzwania będące często niespodzianką dla graczy ).

Generalnie pucharki dzielimy również na dwie dodatkowe kategorie – często mające większe znaczenie od podziału ich na kolorki:

Pucharki offline – które jesteśmy w stanie zdobyć samodzielnie – otrzymujemy je za działania realizowane samodzielnie, bez konieczności posiadania połączenia z Internetem (co do zasady) oraz bez konieczności pomocy innych osób.

Pucharki online – do którego wykonania co do zasady wymagane jest udział innych osób, czy to w rozgrywanych klasycznie trybach multiplayer (ew. coop) czy też na tzw. „ustawkach”, które ułatwiają zaliczenie, często przegiętych pucharków w multi.

Jak najlepiej „wbijać” pucharki?

Tutaj odpowiedzi będzie tyle, ilu weteranów TH . Generalnie należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy daną grę traktujesz tylko i wyłącznie jako zbiór pucharków do zaliczenia czy też dana produkcja jest dla Ciebie również fajną przygodą. Jeżeli wybierzesz to pierwsze – to możesz z góry zaplanować sobie kolejność zdobywania pucharków, aby skrócić sobie drogę do osiągnięcia wyznaczonego celu czyli platyny. Jeżeli jednak wybierzesz to drugi – to w pierwszej kolejności proponuje kompletne olanie pucharków i zajęcie się samym funem z gry – dopiero po ukończeniu wątku fabularnego, misji pobocznych czy też rozegraniu kilkunastu partyjek w multi warto sprawdzić czego nam brakuje do platyny i rozpocząć „czyszczenie” pucharków według określonej przez siebie (lub zgodnie
z poradnikiem) kolejności.

Co to jest „Trophy whores”

To potoczne określenie dotyczące osób, które mają w swojej kolekcji, tzw. „łatwe” platyny, które nie wymagają żadnego większego wyzwania (często nawet nie wymagają specjalnie dużej ilości czasu). Tutaj należy jednakże podzielić gry na dwie kategorie:
- gry, których poziom jako całość często wyrasta ponad przeciętność (vide: duże powodzenie serii gier od Telltale Games (np. seria Walking Dead),
- gry, których poziom znacznie odstaje od przeciętnej, a są nastawione wprost na zdobywanie łatwych pucharków (np. Hannah Montana The Movie) - często takie gry w swojej kolekcji mają same złote lub złote i srebrne pucharki + pucharek platynowy). Ta Kwestia tzw. "łatwych platyn" budzi dość duże kontrowersji szczególnie u osób, które porównują swoje osiągnięcia z innymi graczami.

Co mi dają pucharki?

Poza samą satysfakcją i radością z wymaksowania danego tytułu niestety nic innego nie otrzymujemy. W moim osobistym odczuciu jest to najbardziej niewykorzystany potencjał, który mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostanie wykorzystany.

Co to są „ustawki”?

Jak wspominałem wcześniej jest to zorganizowana grupa osób, które umawiają się na zdobycie określonych pucharków - zapraszamy do korzystania z możliwości organizowania się za pośrednictwem naszego forum.

Co to jest "grind”?

Chyba najbardziej znienawidzone czynności przy zdobywaniu pucharków - wymagające najczęściej dużej ilości czasu i polegającej na powtarzaniu określonej czynności do osiągnięcia celu (np. zabiciu określonej ilości wrogów)

Czy zdarzają się przypadki braku zaliczenia pucharków?

Niestety tak - czasami problemy (tzw. glitche) powodują brak możliwości wbicia platyny w danej grze (patrz: FIFA Football na PS Vita), czasami niektóre gry są łatane i wbicie pucharków jest możliwe – tym nie mniej trzeba się czasami liczyć z tym że dziesiątki godzin poświęcone danej grze może (częściowo) pójść na marne.

Poradnik Trophy Huntera

Autor: Mario
2016-02-26 10:29:36
Będę się starał w wolnych chwilach rozwijać poradnik o nowe elementy, informacje, pojęcia - zapraszam do dyskusji :)
marcelo80
2016-02-26 10:42:01
Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Logowanie
Login:
Hasło:

Zapamiętaj mnie
Utwórz nowe konto / Przypomnij hasło
Napisz poradnikUserbary
Ankieta
Jak podoba Ci się Far Cry Primal?
Rewelacyjny!
Niezły.
Średni, nic specjalnego.
Słaby.
Nie wiem. Kupię jak stanieje.
Na forum
Facebook
Polecamy

Rozwijaj pasję do motoryzacji, dowiaduj się o niej codziennie ciekawych informacji na https://motowahacz.pl

 TrophyHunters © 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, modyfikacja materiałów bez zgody właściciela tej strony są zabronione.
stat4u